Jak ozdobić łazienkę drewnianymi paletami?

Ściana, kosz na bieliznę i inne akcesoria łazienkowe to projekty, które możesz wykonać z drewnianych palet. Odkryj kilka pomysłów.
Jak ozdobić łazienkę drewnianymi paletami?

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

W dzisiejszych czasach mnożą się pomysły na dekoracje z materiałów wielokrotnego użytku. A drewniane palety doskonale nadają się do dekoracji łazienki, ściany pokoju, a nawet kuchni. Naturalne, piaskowane, z odrobiną lakieru lub malowane na różne kolory służą do wykonywania różnych oryginalnych dekoracji. Ale jak ozdobić łazienkę drewnianymi paletami?

Palety to drewniane skrzynie lub platformy służące do transportu towarów. Jednak uważaj na zbyt stare materiały (2005 lub starsze), ponieważ niektóre z nich były powlekane bromkiem metylu, który jest substancją toksyczną.

Nie musisz się jednak zbytnio niepokoić. W tej chwili palety drewniane są uważane za bezpieczny materiał. Możesz je nawet kupić w różnych rozmiarach, dzięki czemu możesz również zmieniać ich zastosowania. Jak wprowadzić je do dekoracji łazienki? Oto kilka pomysłów.

10 sposobów, aby ozdobić łazienkę drewnianymi paletami

Od wyłożenia ścian łazienki drewnianymi paletami po wykonanie uchwytów na rolki lub stojaków na czasopisma: wszystko zależy od kreatywności i potrzeby chwili. Przyjrzyjmy się następującym przykładom tego, co możesz zrobić, aby ozdobić łazienkę drewnianymi paletami.

1. Taca z palet na wannę jako praktyczna dekoracja łazienki

Jeśli masz w domu wannę, zrobienie tacy z palet bardzo przyda się do ustawienia świec zapachowych, kieliszka wina lub ulubionej książki.

Ten projekt można zrealizować bez dużych nakładów finansowych. Możesz również nadać mu spersonalizowane wykończenie jasnymi tonami lub rysunkiem według własnych preferencji.

udekoruj łazienkę paletami
Aby uzyskać lepsze wykończenie dla dekoracji z drewnianych palet zaleca się ich piaskowanie i malowanie.

Podoba Ci się ten artykuł? Możesz również przeczytać: Wypróbuj te składniki, aby Twoja łazienka była nieskazitelna

2. Półka i wieszak na ręczniki

Stworzenie pomocniczego mebla do wypełnienia ściany w postaci wieszaka na ręczniki jest bardzo praktyczne. Oprócz podkreślenia stylu pomieszczenia, będzie dodatkowe miejsce na powieszenie ręczników i umieszczenie niektórych produktów łazienkowych. Możesz również wykończyć wieszak farbą do ciemnego drewna lub zrobić imitację drzwi z palet.

3. Uchwyt na szczoteczkę do zębów

Uchwyt na szczoteczkę do zębów jest niezbędnym elementem w łazience, gdyż według ekspertów szczoteczki do zębów należy zostawiać na zewnątrz, w bezpiecznym miejscu. Przygotuj powierzchnię drewna za pomocą papieru ściernego, aby usunąć nierówności. Następnie udekoruj mebel tak, aby współgrał z resztą wystroju łazienki.

4. Mała szafka na wymiar

Szafki na wymiar idealnie nadają się do przechowywania różnych rzeczy. Tutaj możesz na przykład przechowywać spinki do włosów, suszarki do włosów lub prostownicę. To także świetne miejsca na mydła, olejki eteryczne, sole do kąpieli i inne kosmetyki. Szafka wykonana na zamówienie zawsze znajdzie zastosowanie w domu.

5. Aby ozdobić  łazienkę drewnianymi paletami zrób wieszak na ręczniki i szlafroki

Bardzo kreatywny pomysł, który pozwoli powiesić ręczniki i szlafroki do wyschnięcia, aby się nie spiętrzały po użyciu. Wystarczy, że do ramy z palet dodasz pierścienie lub wieszaki, które możesz kupić w sklepie z materiałami wykończenia wnętrz

6. Szafka z lustrem

Istnieje również możliwość obramowania lustra drewnianymi paletami, które w stylowy sposób może ozdobić łazienkę. Oprócz tego można zrobić półkę, na której umieścisz różne potrzebne przedmioty.

7. Dodaj element typowo dekoracyjny, aby ozdobić łazienkę drewnianymi paletami

„Piękno jest tak samo potrzebne jak użyteczność”… dlatego proponujemy wziąć kilka elementów palet i wykonać na nich fantazyjne wzory. Wykorzystaj swoją kreatywność! Możesz na przykład wykonać charakterystyczne symbole kobiety i mężczyzny z publicznych toalet i umieścić je na drzwiach. Pamiętaj, aby przyciąć drewno i wypolerować krawędzie przy pomocy papieru ściernego.

8. Szafka stojąca

Szafki stojąca o element, który można umieścić pod zlewem. Służą do przechowywania papieru toaletowego. Dzięki temu będziesz mieć do niego bliski dostęp, w razie potrzeby podczas siedzenia w toalecie.

9. Kosz na pranie

Możesz zrobić drewniane pudło z pokrywą. Ten koszyk może wymagać trochę więcej pracy, ale będzie tego wart. Spróbuj wyłożyć go w środka tkaniną, aby wyglądał mniej surowo. W końcu chodzi o to, aby nadać mu jak najlepszy wygląd i dobre wykończenie, tak aby upiększał miejsce, nie tracąc nic z użyteczności.

10. Możesz ozdobić łazienkę wykładając ścianę drewnianymi paletami

Ściana z palet nie tylko nada pomieszczeniu charakteru i elegancji, ale też sprawi, że miejsce będzie miało inny klimat niż reszta domu. Jeśli chcesz odmienić ścianę łazienki, drewniane palety są łatwe w montażu.

Wystarczy mieć pistolet do gwoździ, umieścić palety na ścianie i pomalować je. Pamiętaj o przeszlifowaniu każdej deski przed zamontowaniem na ścianie.

Paredes de palet
Za pomocą drewnianych palet można również odmienić ścianę łazienki. Wynik cie zachwyci!

Palety drewniane to świetny sposób na dekorację i stylizację łazienki

Kiedy chcesz nadać łazience inny akcent, drewniane palety mogą być tym, czego potrzebujesz, aby uzyskać całkowicie nowy styl. Atrakcyjną cechą tego materiału jest to, że pozwala na kreatywność i stosowanie różnych metod dekoracyjnych. Pamiętaj tylko o pielęgnacji, której potrzebuje drewno, aby Twoja łazienka zawsze była lśniąca i tchnęła świeżością.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Park MG, Choi J, Hong YS, et al. Negative effect of methyl bromide fumigation work on the central nervous system. PLoS One. 2020;15(8):e0236694. Published 2020 Aug 3. doi:10.1371/journal.pone.0236694

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.