Idealne stopy — efekt gwarantowany w zaledwie 15 minut

Czy jest możliwe osiągnąć idealne stopy w zaledwie 15 minut? Oczywiście, że tak. Oto kilka prostych, ale skutecznych tricków.
Idealne stopy — efekt gwarantowany w zaledwie 15 minut
Valeria Sabater

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Valeria Sabater.

Ostatnia aktualizacja: 11 grudnia, 2022

Kiedy nadchodzi lato, wszyscy uwielbiamy mieć idealne stopy bez pęknięć, modzeli i jak najpiękniej nosić te atrakcyjne sandały, które właśnie kupiliśmy. Musimy jednak liczyć się z tym, że tak jak poddajemy naszą skórę i włosy rygorystycznym codziennym rytuałom pielęgnacyjnym i upiększającym, tak warto robić to samo ze stopami.

Na przykład przygotowanie relaksującej kąpieli stóp raz w tygodniu nic nie kosztuje. Następnie możesz delikatnie złuszczyć skórę lub poprawić krążenie za pomocą odpowiednich masaży. Pomoże zapobiec obrzękom lub znaleźć ukojenie po długim dniu pracy. Tak czy inaczej, pozwoli uzyskać idealne stopy.

Stopy to coś więcej niż tylko ta część naszego ciała, którą latem warto się pochwalić. Są naszym wsparciem i tą częścią naszego ciała, która zarówno potrzebuje nieodpowiedniego obuwia, jak i odpoczynku po długim dniu aktywności.

W tym artykule dowiesz się, jak uzyskać jak najlepsze stopy w zaledwie 15 minut. Musisz jednak o nie dbać i rozpieszczać każdego dnia. W końcu są twoim wsparciem i punktem połączenia z ziemią.

Idealne stopy w zaledwie 15 minut

Powiedzmy, że właśnie wróciłeś do domu i musisz przygotować się na wydarzenie, spotkanie lub zwykły spacer, podczas którego postanawiasz założyć sandały i pochwalić się idealnymi stopami. O czym należy pamiętać, aby szybko i skutecznie to osiągnąć? Następnie zapraszamy do zapoznania się z tymi prostymi „ekspresowymi” wskazówkami.

1. Usuń modzele i nieprzyjemne zapachy w 6 minut

Czego potrzebuję?

 • 30 g soli morskiej
 • 30 g oliwy z oliwek
 • Pół awokado
 • 5 ml olejku z mięty pieprzowej

Sposób przygotowania:

To jest bardzo proste.

 • Zacznij od wzięcia miski i zgniecenia połówki awokado na bardzo delikatną pastę.
 • Następnie wymieszaj w nim pozostałe składniki: sól morską, oliwę z oliwek i olejek eteryczny z mięty pieprzowej. Postaraj się uzyskać delikatny krem konsystencji odpowiedniej, aby móc nim masować stopy.
 • Drugim krokiem jest nałożenie tego domowej roboty kremu na dłoń i rozpoczęcie masowania całej długości stopy, łącznie z piętami, podeszwą i palcami. Upewnij się, że jest to energetyczny masaż, który aktywuje krążenie. Dobry masaż może pomóc temu zabiegowi złuszczać skórę dzięki soli morskiej.
 • Na koniec umyj stopy ciepłą wodą, usuwając cały krem z awokado.
 • Pielęgnację zakończ dobrym zimnym prysznicem. To bardzo relaksujące!

2. Prawidłowo przytnij paznokcie u nóg

Stopa

Dbanie o paznokcie jest bardzo ważne. Na przykład zbyt długie noszenie paznokci może powodować powstawanie ran, a także wrastanie paznokci z powodu ocierania się paznokci o buty. Pamiętaj więc, że paznokcie to nie tylko ta część stóp, którą można wyeksponować dzięki atrakcyjnym lakierom pasującym do twoich sandałów. W rzeczywistości, jeśli nie zajmiemy się nimi, możemy złapać infekcje, a nawet nabawić się grzybicy!

Zwróć uwagę, jak należy obcinać paznokcie. Nie musi to zająć więcej niż 4 lub 5 minut.

 • Obcinaj paznokcie odpowiednimi nożyczkami lub obcinaczami specjalnie do paznokci u nóg (nie powinny być takie same jak te, których używamy do rąk).
 • Zdezynfekuj maszynki alkoholem.
 • Połóż stopy na ręczniku w wygodnym miejscu.
 • Zacznij obcinać paznokieć dużego palca i zrób to w kształcie kwadratu – nigdy nie w kształcie łuku. W ten sposób zapobiegniesz wrastaniu paznokci.
 • Nie obcinaj paznokci zbyt krótko. Pamiętaj, że paznokcie mają za zadanie chronić nasze palce u rąk i nóg oraz naszą skórę, więc jeśli robisz to w bardzo cienki sposób, ryzykujesz infekcje.
 • Jeśli potrzebujesz, spiłuj paznokcie.
 • Na koniec zwilż bawełniany krążek kilkoma kroplami olejku lawendowego, który wzmocni je i ochroni przed bakteriami i wspomoże dotlenienie.

3. Olejek z dzikiej róży

Woda różana

Olejku z dzikiej róży nigdy nie powinno zabraknąć w domu. Jest on odpowiedni do leczenia uszkodzonej skóry oraz do zmniejszania i leczenia blizn, pęknięć, oparzeń, a także pielęgnacji suchej lub bardzo poparzonej skóry. Badanie opublikowane w 2013 roku dowodzi korzyści ze stosowania tego olejku podczas ciąży. Często jest on stosowany przez dermatologów i kosmetyczki w celu nawilżenia i regeneracji uszkodzonej skóry.

Olejki eteryczne z dzikiej róży można znaleźć w specjalistycznych sklepach kosmetycznych lub u zielarzy. Jego koszt jest czasami trochę wysoki. Warto jednak zainwestować, bo to olej najbogatszy w witaminy, minerały i pierwiastki śladowe niezbędne do „odtworzenia” i przywrócenia naturalnego piękna naszej skóry.

 • Ostatecznie wystarczy nałożyć na dłonie około trzech kropli tego olejku.
 • Rozpocznij mały masaż w okolicy pięt i palców, które są niewątpliwie najbardziej uszkodzonymi obszarami.
 • W kilka sekund, dzięki swojemu składowi, olejek z dzikiej róży sprawi, że Twoje stopy będą wyglądać o wiele piękniej, delikatniej. Efekt i ochrona utrzymają się przez kilka godzin.

Czy zamierzasz zacząć stosować te proste wskazówki? Ciesz się idealnymi stopami już dziś!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.