Grube, żółte paznokcie - 6 sposobów pozbycia się tego problemu

Jakie są przyczyny, dla których pojawiają się u nas grube, żółte paznokcie? W praktyce może to być spowodowane przyczynami zewnętrznymi lub wewnętrznymi. W każdym razie dobra wiadomość jest taka, że ​​istnieje skuteczne leczenie dla tego problemu!
Grube, żółte paznokcie - 6 sposobów pozbycia się tego problemu

Ostatnia aktualizacja: 24 września, 2022

Różne przyczyny mogą powodować grube, żółte paznokcie. W każdym razie efekt estetyczny może być dość denerwujący. I nie chodzi tutaj o ich malowanie, aby ukryć kolor, ponieważ czasami przyczyną jest sam lakier do paznokci.

W naszym dzisiejszym artykule znajdziesz sześć skutecznych zabiegów, które pozwolą Ci na nowo cieszyć się zdrowymi paznokciami.

Czy Ty też masz grube żółte paznokcie?

Jakie są przyczyny, dla których pojawiają się u nas grube, żółte paznokcie? W praktyce może to być spowodowane przyczynami zewnętrznymi lub wewnętrznymi. W każdym razie dobra wiadomość jest taka, że ​​istnieje skuteczne leczenie dla tego problemu!

Zasadniczo należy wymienić tutaj kilka podstawowych czynników:

Palenie papierosów
 • Wychodząc od przyczyn wewnętrznych, możemy wspomnieć o problemie na przykład wywołanym zapaleniem wątroby.
 • Z drugiej strony niska dostępność witamin A i B także powoduje żółtawy odcień paznokci.
 • Z przyczyn zewnętrznych najczęściej występującą jest palenie tytoniu, ponieważ trzymanie papierosów w dłoniach powoduje zabrudzenie palców i paznokci nikotyną. W takich przypadkach najbardziej dotkniętymi palcami są wskazujący i serdeczny, której używasz do palenia.
 • Inną przyczyną grubych żółtych paznokci jest ciągłe używanie lakieru do paznokci lub sztucznych tipsów. Paznokcie tracą wtedy odpowiedni poziom dotlenienia między innymi ze względu na to, że są stale zakryte. A to niszczy keratynę i uniemożliwia prawidłową regenerację ich komórek.
 • Chemiczne składniki lakierów do paznokci mogą obejmować toluen, octan etylu lub octan butylu, które są także toksyczne dla skóry i paznokci.
 • Możesz również zauważyć grube żółte paznokcie, jeśli masz grzybicę, która obniża poziom keratyny.
 • Inne typowo spotykane przyczyny wewnętrzne to łuszczyca, cukrzyca lub naturalne starzenie się.

Być może uznasz także ten artykuł za interesujący: Pielęgnacja dłoni i stóp – niezbędne zabiegi

Skuteczne środki zaradcze przeciwko grubym żółtym paznokciom

Kiedy przyczyna nieregularnego odcienia paznokci jest wewnętrzna, to znaczy z powodu braku witamin, zapalenia wątroby lub choroby, takiej jak łuszczyca, leczenie będzie zależało od odpowiedniej diagnozy lekarskiej i następnie przepisanej przez niego procedury.

Jednak opisane poniżej środki zaradcze mogą także okazać się pomocne.

Sok cytrynowy.

Cytryna to jeden z typowych domowych środków poprawiających wygląd paznokci. Zawarty w niej kwas cytrynowy doskonale sprawdza się nie tylko do złuszczania powierzchni paznokci, ale także do zwalczania grzybicy. Dlatego też owoc ten będzie przydatny niezależnie od tego, czy przyczyna żółknięcia jest wewnętrzna czy zewnętrzna.

Aby użyć tej metody, po prostu zanurz paznokcie w soku z cytryny na około pięć do dziesięciu minut. Następnie spłucz dłonie mydłem i wodą. Zabieg należy powtarzać codziennie, aż zażółcenie ustąpi.

Inne skuteczne naturalne zabiegi na grube żółte paznokcie

Stosując produkty wybielające i naturalne przeciwutleniacze, będziesz w stanie zredukować żółtawe plamy na paznokciach:

Zadbane paznokcie
 • Olejek cytrynowy. Innym sposobem wykorzystania cytryny jest olejek eteryczny, który można znaleźć w sklepach sprzedających naturalne produkty. W tym przypadku korzyść jest podwójna, ponieważ oprócz czyszczenia paznokci nawilża on skórki.
 • Nadtlenek wodoru, czyli woda utleniona. Inną bardzo łatwą metodą jest zastosowanie nadtlenku wodoru, zwłaszcza jeśli masz grzybicę paznokci. Po prostu rozprowadź kilka kropli tego produktu na każdym z paznokci. Powtarzaj ten proces przez jeden do dwóch tygodni. Zabieg ten działa najlepiej, jeśli złuszczasz paznokcie co dwa do trzech dni.
 • Musujące tabletki do czyszczenia protez zębowych. Tak jak przydają się do wybielania protez, mogą pomóc Ci uporać się z grubymi żółtymi paznokciami. Zanurz palce w pojemniku z tym produktem i pozwól mu działać przez czas wskazany na opakowaniu.
 • Proszek do pieczenia. Innym niedrogim przepisem na wybielanie paznokci jest zrobienie pasty z tego składnika i wody. Pędzelkiem nałóż i wmasuj ją w każdy paznokieć, pozostaw na kilka minut i delikatnie zetrzyj. Jeśli będziesz to robić wystarczająco często, żółte plamy wkrótce znikną!
 • Na koniec oliwa z oliwek, soda oczyszczona i cytryna. Niezawodna kombinacja wybielająca i wzmacniająca paznokcie oraz zmiękczająca je w jednym. Jedyne, co musisz zrobić, to zrobić pastę z tych trzech składników, nałożyć ją na płytki paznokci, dokładnie wetrzeć i pozostawić w celu zadziałania przez kilka minut.

Zapewne zaciekawi Cię także nasz inny artykuł: Półhybryda do paznokci – najnowszy trend w manicure

Kilka słów na zakończenie

Na koniec musisz pamiętać, że chociaż te środki pozwalające zwalczyć grube, żółte paznokcie są bardzo skuteczne, to jednak musisz najpierw znaleźć przyczynę tego zjawiska. Aby to zrobić, wystarczy udać się do dermatologa, który może skutecznie doradzić Ci w przypadku braku witamin lub jakiejkolwiek innej choroby.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.