Półhybryda do paznokci – najnowszy trend w manicure

Dzięki nowemu lakierowi do paznokci możesz uzyskać półhybrydowe wykończenie, które będzie obiektem zazdrości wszystkich Twoich przyjaciół. Brak wolnego czasu nie będzie już więcej powodem, dla którego nie będziesz w stanie utrzymać paznokci w dobrym stanie. Dziś opowiemy Ci więcej o tej nowej modzie w świecie paznokci.
Półhybryda do paznokci – najnowszy trend w manicure

Napisany przez Paula Heidemeyer

Ostatnia aktualizacja: 09 sierpnia, 2022

Jeśli jesteś typem kobiety, która lubi mieć pomalowane i zadbane paznokcie, prawdopodobnie słyszałaś o najnowszym trendzie w salonach manicure. Z biegiem czasu kalendarze są coraz ciaśniej wypełnione i mają mniej wolnych miejsc na wizyty, a do utrzymania pięknych i eleganckich paznokci potrzeba czasu i zdolności. Czym jest półhybryda ?

Czym jest półhybryda?

Jest to nowa technika, dzięki której Twoje paznokcie będą wyglądały idealnie przez 20 dni, za pomocą wytrzymałego lakieru, który nie odpryśnie ani nie skruszy się. Największą różnicą w stosunku do tradycyjnego manicure jest to, że lakier wykonany jest z żelu, który dostosowuje się do wzrostu paznokci, dzięki czemu wygląda wspaniale przez dłuższy czas.

Możesz użyć tego lakieru samodzielnie w domu lub wybrać się do salonu paznokci, który oferuje taką usługę.

półhybryda na paznokciach

Aby wykonać taki manicure, postępuj zgodnie z pierwszymi krokami, jak w przypadku tradycyjnego manicure.

 • Zdezynfekuj paznokcie i skórki.
 • Wyrównaj paznokcie pilniczkiem.
 • Wyczyść skórki i usuń martwy naskórek lub „zadziory”.
 • Nanieś przezroczystą warstwę bazową / utwardzacz.
 • Poczekaj aż poprzednia warstwa wyschnie i nanieś specjalny lakier.
 • Dodaj przezroczystą warstwę coatu –  podkładu, aby nadać połysku i użyj lampy, aby ją utwardzić.

Pamiętaj: używany w tej technice lakier jest silniejszy od tradycyjnego lakieru do paznokci, więc aby go usunąć, potrzebujesz specjalnego produktu, aby uniknąć pozostawienia resztek na paznokciach.

Jak samodzielnie wykonać półhybrydę

Oczywiście potrzebne są do tego wszystkie narzędzia: lakier, narzędzia do manicure i lampa LED. Jedną z zalet tego typu manicure jest długi okres czasu, przez który nie będziesz musiała martwić się o stan i wygląd Twoich paznokci. Nie stracą one również swojego połysku i będą wyglądały jak nowe przez co najmniej dwa tygodnie.

Postępuj zgodnie z poniższymi krokami i wskazówkami, abyś mogła sama wykonać ten manicure, zamiast płacić za to profesjonalistom w salonie.

Kroki, które należy wykonać

 • Nanieś warstwę bazową.
 • Nanieś dwie warstwy koloru.
 • Na koniec nanieś ostatnią, bezbarwną warstwę.

Pierwszą różnicą, jaką zauważysz, jest to, że po każdym zastosowaniu lakieru do paznokci będziesz musiała je wysuszyć za pomocą lampy. Powinnaś także odczekać około 30 sekund, zanim przejdziesz do następnej warstwy.

Po nałożeniu wszystkich warstw i całkowitym wysuszeniu paznokci, przemyj je odrobiną produktu z alkoholem, aby dokładnie uszczelnić lakier. Cały proces może trwać około pół godziny.

wykonanie półhybrydy

Jak długo półhybryda wytrzymuje na paznokciach?

Nie ma gwarancji, jak długo półhybryda wytrzyma na paznokciach. Każdy wykonuje za pomocą rąk różne czynności, które mogą wpłynąć na jakość i trwałość manicure.

Zazwyczaj gwarantowany okres trwałości wynosi dwa tygodnie, jednak wszystko zależy od kilku aspektów, o których należy pamiętać:

 • Szybkość wzrostu paznokci.
 • Rodzaj pracy wykonywanej regularnie za pomocą rąk.
 • Rodzaj i struktura Twoich paznokci – niektórzy mają twardsze lub bardziej miękkie paznokcie.

Ostatnie wskazówki

Oto kilka praktycznych wskazówek dotyczących pielęgnacji paznokci, jeśli zdecydujesz się na zastosowanie tego typu manicure.

 • Jeśli obgryzasz paznokcie, najlepiej unikać żelowych form manicure.
 • Wilgoć, która gromadzi się w paznokciu, może spowodować pojawienie się grzyba.
 • Nie używaj tego rodzaju specyfiku, jeśli masz bardzo cienkie lub słabe paznokcie.
 • Jeśli wykonujesz tego typu manicure po raz pierwszy, udaj się do specjalisty w salonie paznokci, aby ocenić stan Twojej płytki i przekonać się, czy jest to dla Ciebie odpowiedni wybór.
 • Przy zdejmowaniu półhybrydy ważne jest, aby prawidłowo usunąć całą zewnętrzną warstwę.
 • Cały proces może kosztować około 80 dolarów.

Jak widzisz, jest wiele rzeczy, które powinnaś wiedzieć o tym nowym trendzie. Twoje paznokcie stanowią uzupełnienie Twojego piękna i stylu. Tak więc, jeśli jesteś ciekawa półhybrydowego lakieru do paznokci, udaj się się do specjalisty lub spróbuj go wykonać sama w domu.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.