Suche dłonie i skórki? Poznaj domowe sposoby!

Suche dłonie dodają Ci lat. Możesz zastosować na nie środek nawilżający domowej roboty, dzięki czemu znów będą prezentować się pięknie. Wypróbuj tę metodę!
Suche dłonie i skórki? Poznaj domowe sposoby!
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Suche dłonie oraz popękane skórki są spowodowane ciągłym narażeniem skóry na działanie zanieczyszczeń pochodzących ze środowiska zewnętrznego, agresywnych związków chemicznych zawartych w produktach czyszczących i nagłymi zmianami temperatury.

Kiedy czynniki te wejdą w bezpośredni kontakt ze skórą, powodują zredukowanie naturalnego poziomu jej nawilżenia, wywołują stan zapalny i znacząco obniżają zdolność skóry do regeneracji.

Efektem tego stanu rzeczy są nie tylko suche dłonie i popękane skórki, ale także pojawiające się na skórze początkowo małe przebarwienia i niedoskonałości zaczynają się pogłębiać i rozszerzać swój obszar. W efekcie Twoje dłonie mogą zacząć wyglądać znacznie starzej, niż wskazywałby na to Twój rzeczywisty wiek.

Dodatkowo ponieważ naskórek i skóra dłoni odgrywa bardzo ważną rolę w zapewnieniu dobrego zdrowia Twoich paznokci, to jego gorsza kondycja może powodować poważne osłabienie płytki paznokciowej.

Ponadto może zwiększyć jej łamliwość, a dodatkowo także znacząco podnieść ryzyko infekcji i stanu zapalnego w rejonie paznokci.

Ale na szczęście na rynku istnieje wiele naturalnych produktów, które pomagają w przywróceniu prawidłowego stanu nawilżenia skóry dłoni. Nie tylko usprawniają proces jej naturalnej regeneracji, ale także zapewniają piękny wygląd Twoich dłoni.

Olejek z witaminą E

Dziś chcielibyśmy zaprezentować Wam domowej roboty produkt o wysokiej zawartości witaminy E, którego bazą są olej migdałowy i masło kokosowe.

Właściwości obu tych produktów zapewniają naprawdę niesamowite korzyści pozwalając skutecznie rozwiązać problem taki jak suche dłonie i popękane skórki. Zapraszamy zatem do wypróbowania tej metody!

Środek nawilżający domowej roboty na suche dłonie

Składniki połączone w tym domowej roboty specyfiku mają naprawdę potężne właściwości nawilżające, które zmiękczają skórę i poprawiają w ten sposób jej wygląd.

W dalszej części naszego dzisiejszego artykułu zaprezentujemy Ci szczegółową analizę podstawowych cech każdego ze składników. Dzięki temu rozwiejemy wszelkie ewentualne wątpliwości co do ich niezwykłej skuteczności, jakie mógłbyś mieć.

Olejek z witaminą E

Olejek z witaminą E można znaleźć bez problemu w większości aptek, do tego za rozsądną cenę. Jego właściwości zostały docenione przez przemysł kosmetyczny i jest on często wykorzystywany w różnych produktach do poprawy urody oraz preparatach do pielęgnacji skóry.

Ten olejek cechuje się silnym działaniem przeciwutleniającym, co przyczynia się do redukcji uszkodzeń tkanek będących wynikiem starzenia. Jednocześnie stymuluje wzrost komórek i zapobiega przedwczesnemu rozpadowi komórek skóry.

Może on być stosowany miejscowo w celu zminimalizowania negatywnych skutków działania promieni słonecznych i powstrzymania procesu gromadzenia się martwych komórek na powierzchni skóry.

W rzeczywistości ludzie z całego świata nazywają ten olejek “witaminą młodości i życia” ze względu na jego zdolności do ochrony komórek przed negatywnymi skutkami procesu starzenia.

Olejek migdałowy

Ten z kolei olejek wyróżnia się właściwościami zmiękczającymi i regeneracyjnymi. Wpływa na złagodzenie podrażnień i likwiduje także inne dolegliwości spowodowane przez suche dłonie.

Jest on przede wszystkim przeznaczony do stosowania miejscowego z uwagi na swoje silne właściwości nawilżające. Dodatkowo cechuje się korzystnym wpływem na wygląd skóry i włosów.

Jest to idealne rozwiązanie jeśli uskarżasz się na suche dłonie i popękane skórki. Skutecznie zmniejsza ono ryzyko infekcji naskórka i zwiększa elastyczność skóry. W ten sposób możesz także zahamować proces powstawania zmarszczek na skórze dłoni i nie tylko.

Olejek migdałowy oferuje również naturalne działanie łagodzące w przypadku niewielkich skaleczeń, oparzeń oraz podrażnień spowodowanych przez stosowanie produktów chemicznych.

Masło kakaowe

Jest uważane za doskonały krem naturalnego pochodzenia. Masło kakaowe jest naturalną maścią, która z łatwością wnika głęboko we wszystkie warstwy naskórka i skóry właściwej – a więc idealnie nadaje się w momencie, gdy masz suche dłonie.

Masło kakaowe

Stosowanie go jako środka do leczenia nadmiernej suchości skóry dłoni pozwoli Ci uzyskać dłonie miękkie, gładkie i pozbawione wszelkich oznak chorobowych, takich jak wrzody lub spękania skóry.

Masło kakaowe wyróżnia się także wysoką zawartością przeciwutleniaczy, które skutecznie zwalczają wolne rodniki, będące jedną z najczęstszych przyczyn rozwoju nowotworów skóry.

Jego regularne stosowanie tworzy także skuteczną barierę ochronną przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym (wchodzącym w skład światła słonecznego), zmniejszając tym samym ryzyko wystąpienia znamion, a także zwiotczenia i podrażnień skóry.

Produkt ten jest także przydatny dla potrzeb rewitalizacji skóry i leczenia płytkich zranień.

Jak przygotować ten domowej roboty środek na suche dłonie i skórki?

Zamiast wydawać spore kwoty pieniędzy na drogie kremy pochodzące od uznanych producentów, wybierz zamiast tego prosty przepis oparty o składniki dostępne w domu lub większości sklepów. A uzyskany dzięki temu środek skutecznie rozwiąże problemy takie, jak suche ręce lub pękające skórki.

Maść na suche dłonie

Składniki te są łatwe do kupienia i ogólnie rzecz biorąc nadają się do długiego przechowywania zachowując przy tym swoje właściwości. Wystarczy przestrzegać tylko jednego podstawowego zalecenia, jakim jest przechowywanie ich w odpowiedniej temperaturze.

Uzyskany w ten sposób krem może być stosowany jako część rutynowych zabiegów kosmetycznym lub po zakończeniu manicure.

Składniki

  • 1 kapsułka witaminy E (w postaci olejku)
  • 1 łyżeczka oleju migdałowego (5 g)
  • 2 łyżeczki masła kakaowego (10 g)

Sposób przygotowania opisywanego produktu

  • Włóż masło kakaowe do odpornej na ciepło miseczki i podgrzej je do całkowitego rozpuszczenia.
  • Kiedy zacznie się topić, dodaj do niego olej migdałowy i płyn zawarty w kapsułce witaminy E.
  • Wymieszaj całość małą łyżeczką i upewnij się, że uzyskałeś jednorodną konsystencję.
  • Odstaw miseczkę na kilka minut. Przelej następnie do czystego naczynia i odczekać, aż specyfik ostygnie przybierając ponownie postać stałą.

Sposób zastosowania na suche dłonie

  • Gdy uzyskasz już gęstą maść, wmasuj niewielką jej ilość w skórę swoich dłoni i suche skórki.
  • Powtarzaj ten zabieg każdego wieczoru w celu uzyskania najlepszych rezultatów.

Regularne stosowanie tego niezwykle skutecznego środka da Ci w efekcie bardziej miękką skórę na dłoniach, lepiej nawilżoną i skuteczniej chroniącą ręce w bardzo krótkim czasie. A Twoje suche dłonie przejdą do historii już po kilku dniach.

Zatem wykonaj krok w przód, przygotuj dla siebie opisywany powyżej specyfik i zobacz, jak skuteczne działanie on oferuje.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.