Flex Skincare: koreański trend, aby uzyskać porcelanową cerę

Kosmetyków, które obiecują piękno twarzy jest wiele, ale dopiero ich odpowiednie połączenie daje dobre efekty. Po magicznych formułach dla każdej skóry przychodzi czas na „flex skincare”.
Flex Skincare: koreański trend, aby uzyskać porcelanową cerę
Leidy Mora Molina

Przejrzane i zatwierdzone przez: pielęgniarka Leidy Mora Molina.

Ostatnia aktualizacja: 10 maja, 2023

Gładka i świetlista, jakby wykonana z porcelany. Tak wygląda skóra po zabiegu pielęgnacyjnym Flex Skincare. To jedna z wielu koreańskich metod pielęgnacji, które zalecają przejście na lżejsze i skuteczniejsze produkty.

W odróżnieniu od innych metod, ten wariant przełamuje sztywność niektórych przewodników po urodzie twarzy. Czasami stosowanie tradycyjnych sposobów powoduje komplikacje ze względu na użycie silnych komponentów, które nie tylko nie poprawiają wyglądu, ale mogą go wręcz uszkodzić.

Pielęgnacja skóry typu Flex jest zredukowana do podstaw. Ma na celu poprawę zdrowia cery oraz nadanie jej pięknego wyglądu.

Co to jest Flex Skincare?

Istotą flex skincare jest ograniczenie pielęgnacji twarzy wyłącznie do produktów potrzebnych dla każdego rodzaju skóry. Proponuje również stosowanie delikatnych substancji opracowanych na dzień lub na noc, na lato lub zimę, w zależności od pory aplikacji.

Nie wystarczą kosmetyki, które starają się opóźnić fizyczne oznaki starzenia, na czym skupia się wiele marek z branży kosmetycznej. Kiedy przeprowadzasz “elastyczną pielęgnację”, uwzględniając lub wykluczając to, czego wymaga skóra, przyczyniasz się do redukcji zmarszczek, zanikania przebarwień i zapobiegania wczesnemu pojawianiu się drobnych linii.

W ten sposób koreańska technika chroni i odżywia młodą skórę właściwą. Teoria jej zwolenników jest taka, że skóra nie zawsze wymaga tego samego. W jednym tygodniu może się łuszczyć, a w innym może wykazywać więcej niedoskonałości.

Styl życia ma wiele wspólnego z kondycją twarzy i znaczeniem flex skincare. Magazyn Farmacia Profesional zwraca uwagę (artykuł w języku hiszpańskim), że niezdrowe jedzenie, stres, palenie tytoniu, nadmiar alkoholu i kawa to wrogowie zmniejszający elastyczność, jędrność i gładkość. Stąd potrzeba różnych opcji pielęgnacji skóry.

Jakie produkty obejmuje „flex skincare”?

Pielęgnacja skóry Flex  przynosi korzyści nie tylko dla skóry dojrzałej. Młodzi ludzie wykorzystują elastyczność metody, zawczasu zwalczając oznaki starzenia, odżywiając twarz i wzmacniając barierę skórną.

Mimo zastosowania delikatnych mieszanek składniki wnikają bez problemu i nie powodują skutków ubocznych. Oto rodzaje produktów, które wykorzystuje elastyczna pielęgnacja twarzy.

Witamina C

Actas Dermosifilográficas stwierdza (artykuł w języku hiszpańskim), że miejscowe stosowanie witaminy C w stężeniu 5% przez 6 miesięcy znacznie poprawia kliniczny wygląd fotostarzenia, eliminując drobne zmarszczki.

Publikacja z Oregon State University wskazuje, że witamina C jest niezbędnym kofaktorem w reakcjach enzymatycznych. Na przykład bierze udział w biosyntezie kolagenu, karnityny i neuropeptydów. Jest także przeciwutleniaczem par excellence.

Badania w tej dziedzinie pokazują, że połączenie witaminy C z innymi rodzajami zabiegów na twarz, takimi jak częstotliwość radiowa, sprzyja wyglądowi i jakości skóry.

Kobieta z witaminą C.
Miejscowo stosowana witamina C może stymulować produkcję kolagenu w skórze i zapobiegać niektórym zmarszczkom.

Niacynamid

Niacynamid to witamina B3, inaczej nikotynamid. Składnik ten blokuje stres oksydacyjny i działa remodelująco na twarz.

Minimalizuje przezskórną utratę wody, zwiększa produkcję lipidów i wygładza zmarszczki. Amerykańska Narodowa Biblioteka Medyczna donosi, że kremy z niacynamidem poprawiają wygląd skóry ze skłonnością do trądziku.

Inne jego funkcje obejmują:

  • Zdolności przeciwzapalne
  • Redukcję podrażnień
  • Zdolności regulujące wydzielanie sebum
  • Właściwości depigmentujące

Retinol

Produkty z retinolem ułatwiają usuwanie zaskórników i hamują powstawanie nowych. Informuje o tym artykuł (w języku hiszpańskim) w vademecum opublikowanym przez Access Medicina.

Dzięki swoim właściwościom ta forma witaminy A jest użytecznym lekarstwem na trądzik pospolity. Działa jeszcze lepiej, jeśli połączysz ją z nadtlenkiem benzoilu lub ogólnoustrojowymi antybiotykami.

Magazyn Postępy Dermatologii i Alergologii zauważa ponadto, że witamina A została zatwierdzona przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA) jako środek przeciwzmarszczkowy, zdolny do przekształcania powierzchni skóry.

Ceramidy

Ceramidy to naturalne lipidy, odpowiedzialne za tworzenie bariery ochronnej i nawilżenie. Tłuszcze te regulują przepuszczalność skóry, wydalając płyny przez pot a także umożliwiając wchłanianie innych substancji, takich jak kremy.

Kwas hialuronowy (HA)

HA jest glikozoaminoglikanem obecnym we wszystkich tkankach organizmu, ale może być również infiltrowany lub stosowany miejscowo. Jego działanie ma na celu zachowanie struktury skóry, nawilżenie, naprawa komórek i wypełnienie zmarszczek.

Substancja ta jest dobrze akceptowana w zabiegach medycyny estetycznej ze względu na swoje efekty i półtrwały czas trwania.

Oleje suche

Produkty do pielęgnacji elastycznej skóry zawierają ponadto pewne naturalne środki, takie jak suche oleje, zielona herbata lub proszek ryżowy, które są nieszkodliwymi składnikami odżywczymi. Zawarte w nich oleje roślinne, w połączeniu z substancją zmiękczającą i teksturyzującą, doskonale wpływają na cerę, zwłaszcza w okresach sezonowych zmian.

Zielona herbata.
Zielona herbata ma również zastosowanie miejscowe, więc jest to produkt, który można włączyć do tego kosmetycznego trendu.

Znaczenie stosowania rutynowej pielęgnacji twarzy „flex skincare”.

Kiedy wiesz, które produkty najlepiej działają na Twoją skórę, a które należy usunąć z codziennej rutyny, osiągniesz optymalne efekty. Przekonasz się też, że Twoja cera doceni. Sekret tkwi w spersonalizowaniu rutyny.

Nawet jeśli używasz tylko kilku lekkich produktów, upewnij się, że Twój wybór został zatwierdzony przez dermatologa. Uzupełnij proces okresowym głębokim oczyszczaniem twarzy, obejmującym peeling.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.