Figura klepsydry - jak ją osiągnąć w 30 dni

Mimo, że dieta jest nieodzownym elementem potrzebnym do uzyskania idealnej figury, to będziesz potrzebowała także mnóstwo motywacji i regularnych ćwiczeń.
Figura klepsydry - jak ją osiągnąć w 30 dni

Napisany przez Ángela Aragón

Ostatnia aktualizacja: 24 września, 2022

Idealnie było by gdyby każda z nas mogła udać się do dietetyka w celu uzgodnienia indywidualnej diety, która doprowadzi nas do stopniowego zmniejszania wagi i sprawi, że nasza figura będzie idealna.

Nie każdy jednak może sobie pozwolić na taki komfort. Czasami musimy poprawić swoją sylwetkę w krótkim czasie, aby świetnie wyglądać na specjalną okazję lub po prostu aby dobrze prezentować się w sezonie letnim.

Na takie właśnie okazje, chcemy zaproponować wam kilka sposobów – idealna figura w ciągu zaledwie 30 dni. 

Idealna figura – najpierw umysł, potem ciało

Ilekroć wprowadzamy zmiany w naszym życiu, musimy być przygotowane mentalnie, zwłaszcza jeśli zmiany te dotyczą naszej sprawności fizycznej. Niezmiernie ważne jest, aby cały czas pozostawać zmotywowaną do utrzymania dyscypliny potrzebnej do osiągnięcia naszego celu, jakim jest figura klepsydry.

Dlatego zalecamy przeprowadzenie każdego dnia kilku wewnętrznych dialogów: codziennie przypominaj sobie, po co to robisz, i jak bardzo chcesz osiągnąć zamierzony cel, oraz jak bardzo będziesz zadowolona, kiedy już do niego dotrzesz.

Ćwicz codziennie

Spacerowanie

Przynajmniej godzinę dziennie biegaj lub spaceruj. Jeśli marzysz o tym, by zmniejszyć obwód w pasie, ćwiczenia aerobowe są najlepsze.

Ćwiczenia takie charakteryzują się małą intensywnością, ale trwają dłużej. Prowadzi to do zwiększonego zapotrzebowania na tlen, co z kolei przyczynia się do spalania większej ilości tłuszczu.

  • Oprócz biegania czy spacerowania, możesz także cieszyć się z pływaniem lub jazdą na rowerze.
  • Bardzo ważne jest, abyś wybrała te ćwiczenia, które Ci najbardziej odpowiadają. Ułatwi to utrzymanie wysokiej motywacji, oraz chęci do kontynuowania treningów.
  • Nie zapominaj o prawidłowym nawodnieniu organizmu.

Ponieważ, mówimy o tym jak sprawić aby figura była idealna w ciągu zaledwie jednego miesiąca, musisz zarezerwować sobie trochę czasu na ćwiczenia. Pamiętaj jednak, wszystko w granicach zdrowego rozsądku.

Jak odpowiednio się odżywiać, aby stracić na wadze w ciągu 30 dni.

1. Pożegnaj się z cukrem

Cukier i figura nie idą w parze

Cukier sprawia, że jedzenie zyskuje na walorach smakowych, ale posiłki nie mają tylko dobrze smakować. Cukier nie tylko pozbawiony jest jakichkolwiek wartości odżywczych –  jego wysoka zawartość kalorii powoduje odkładanie się tkanki tłuszczowej.

Dodatkowo, pozostaje on w Twoim organizmie przez długi czas, spowalniając metabolizm.

2. Jeden posiłek, jeden składnik, zdrowa figura

Każde danie powinno zawierać tylko jeden główny składnik, najlepiej warzywa lub jajka organiczne.

Jeśli wybierasz ryby, staraj się, aby były to ryby zimnowodne i krótko gotowane. Posiadamy bardzo dużo przepisów, z których można wybierać do woli, ponieważ ten rodzaj kuchni jest bardzo popularny, zwłaszcza w Japonii.

3. Pożegnaj się z czerwonym mięsem, a przywitaj mięso chude

Mięso czerwone

Mięso czerwone zawiera zbyt dużą ilość tłuszczu i kalorii, co sprawia, że staje się niemożliwym do spalenia nadmiarem tłuszczu, którego musimy się pozbyć chcąc osiągnąć idealną figurę.

Powinnaś wyeliminować z jadłospisu mięso czerwone, przynajmniej na czas stosowania tej diety. Dodatkowo wybieraj organiczne warzywa i ryby zamiast drobiu, ponieważ zawiera on więcej tłuszczu. Dzięki temu będziesz mieć szansę na osiągnięcie celu w 30 dni.

4. Smak jest ważny: przeglądaj przepisy

Mimo, że będziesz jadła mniejsze porcje, nie oznacza to, że masz pozbawić się przyjemności dobrego jedzenia. Jeśli jedzenie będzie niesmaczne na pewno stracisz motywację.

Oprócz oleju kokosowego, jest wiele przypraw takich jak np. cynamon, które sprawią, że Twoje dania będą miały cudowny smak i pozwolą Ci w dalszym ciągu cieszyć się jedzeniem.

5. Dobre i złe rodzaje tłuszczu a Twoja figura

Nie wszystkie rodzaje tłuszczu prowadzą do zwiększania wagi. Wręcz przeciwnie, są takie, które pomagają w osiągnięciu idealnej figury. Te „złe” to na przykład tłuszcze:

  • Pochodzące z żywności modyfikowanej genetycznie (GMO)
  • Zwierzęce (w szczególności te z mięsa czerwonego)
  • Nasycone

Zdrowe tłuszcze znajdziemy w produktach organicznych pochodzących z upraw ekologicznych, a także w produktach przetworzonych takich jak oliwa z oliwek.

6. Jedz pięć małych posiłków w ciągu dnia

Jabłka

Bardzo ważne: jeśli nie jesz 5 małych posiłków dziennie, Twój metabolizm spowalnia, aby zachować energię. Tłuszcz jest magazynowany, jako środek zapobiegawczy w razie przedłużonego stanu na czczo.

Jeżeli, jednak przyzwyczaimy nasz system trawienny do regularnych dostaw jedzenia, to proces trawienia będzie rozpoczynał się znacznie szybciej, a nasz organizm nie będzie próbował magazynować pożywienia w formie tłuszczu, ponieważ będzie wiedział, że niedługo dostarczymy mu nowego “paliwa”.

Masz przed sobą ciężką pracę, ale z pomocą tych wskazówek, może okazać się ona łatwiejsza.

Jesteś gotowa na podjęcie wyzwania?


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Brill, J. B., Perry, A. C., Parker, L., Robinson, A., & Burnett, K. (2002). Dose-response effect of walking exercise on weight loss. How much is enough? International Journal of Obesity. https://doi.org/10.1038/sj.ijo.0802133
  • Rand, K., Vallis, M., Aston, M., Price, S., Piccinini-Vallis, H., Rehman, L., & Kirk, S. (2017). “It is not the diet; it is the mental part we need help with.” A multilevel analysis of psychological, emotional, and social well-being in obesity. International journal of qualitative studies on health and well-being12(1), 1306421.
  • Soeliman, F. A., & Azadbakht, L. (2014). Weight loss maintenance: A review on dietary related strategies. Journal of research in medical sciences : the official journal of Isfahan University of Medical Sciences19(3), 268-75.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.