Dobór kolorów – w zależności od Twojej skóry, włosów i oczu

Kolotymetria to nauka, która bada różne kombinacje kolorów. Dzięki tej dziedzinie nauki możesz odkryć, jakie kolory dobrze na Tobie wyglądają na podstawie Twojej skóry, włosów i oczu.
Dobór kolorów – w zależności od Twojej skóry, włosów i oczu

Ostatnia aktualizacja: 04 grudnia, 2020

Czy wiesz, jak istotny jest dobór kolorów i które kolory najlepiej pasują do Twojej skóry, włosów i oczu? Niektóre spersonalizowane wskazówki mogą pomóc Ci poprawić wygląd i wpłynąć na Twój wizerunek. W dzisiejszym artykule powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć, aby odkryć, jakie kolory dobrze na Tobie wyglądają.

Jesteś blondynką? Brunetką? Masz rude włosy? Czy masz może czarny lub szary kolor włosów? A co z oczami? Czy są ciemne czy jasne? A Twoja skóra? Z poniższego artykułu dowiesz się, jak wybrać najlepsze kolory, aby wyrazić swoje naturalne piękno.

Jakie kolory dobrze na Tobie wyglądają – w zależności od Twojej skóry, włosów i oczu?

Dlaczego w niektórych kolorach czujemy się tak dobrze, a inne kolory sprawiają, że wyglądamy smutno i bezbarwnie? Czy wiesz, że każda osoba ma określone kolory, które lepiej pasują do ich skóry, włosów i oczu? I to nie tak, że tylko my widzimy to w lustrze… inni też to zauważają.

Kolorymetria to nauka zajmują się pomiarem kolorów i rozwijająca metody ilościowego określenia percepcji koloru. Dlatego nasze spostrzeżenia mają podstawę naukową, która wpływa na nasz wygląd. Może to być bardzo przydatne, jeśli chodzi o wybór makijażu, ubrań, a nawet koloru włosów.

Dobór kolorów – jak określić, jakie kolory dobrze na Tobie wyglądają

W zależności od koloru oczu, włosów i skóry możesz łączyć kolory w swoim makijażu i garderobie.

Dobór kolorów

W zależności od koloru oczu, włosów i skóry możesz łączyć kolory w swoim makijażu i garderobie. Po pierwsze, Twoja intuicja prawdopodobnie już pomogła Ci zdać sobie sprawę, że niektóre kolory wyglądają na Tobie lepiej niż inne.

Wystarczy założyć różne ubrania i zobaczyć, jak wyglądasz w lustrze. Co więcej, prawdopodobnie więcej niż jedna osoba powiedziała Ci rzeczy typu „ta sukienka tak dobrze na Tobie wygląda!”

Tak samo, musisz wiedzieć, że istnieje test kolorymetryczny, który daje nam dokładniejsze informacje. Jest prosty i skuteczny – zależy od koloru oczu, odcienia skóry i naturalnego koloru włosów.

Jaki jest Twój sezon?

Kolorymetria dzieli kolory na 4 pory roku: wiosnę, lato, jesień i zimę. Aby dowiedzieć się, który dobór kolorów dobrze na Tobie wygląda, powinieneś wziąć pod uwagę pewne aspekty swojej twarzy. Na podstawie tej klasyfikacji dowiesz się, jakie kolory najlepiej pasują do Twoich oczu, włosów i skóry.

Ponadto dowiesz się, jakich kolorów należy unikać. Poniżej podamy kilka wskazówek, jak znaleźć swoje miejsce w tym systemie klasyfikacji kolorów.

Wiosna

Do kategorii wiosennych należą osoby o jasnej, delikatnej karnacji, które mają problem z opalaniem się. Mogą one również mieć piegi.

Dobieranie kolorów

Przede wszystkim osoby należące do kategorii wiosennej mają delikatny odcień skóry, od różowego po kremowy. Ich skóra może być także w odcieniu brzoskwini lub być pokryta piegami. Co więcej, osoby takie często mają problemy z uzyskaniem opalenizny. Ich oczy mogą być szare, niebieskie, jasnozielone, a włosy ciemnobrązowe, blond, czerwonawe lub jasnobrązowe.

  • Kolory, które dobrze na Tobie wyglądają: niebieski, turkusowy, jasnofioletowy, pastelowe odcienie, jasne kolory.
  • Kolory, które nie wyglądają na Tobie dobrze: szary, granit, fuksja, biel.

Dobór kolorów: lato

Następne na liście jest lato. Osoby w tej kategorii mają bladą lub różowawą karnację. Mogą mieć ciemnoblond, brązowe lub siwe włosy. Ponadto ich oczy mają jasne odcienie – są niebieskie lub zielone.

  • Kolory, które dobrze na Tobie wyglądają: kolory pastelowe, jasnożółty, fioletowy, fiołkoworóżowy.
  • Kolory, które nie wyglądają na Tobie dobrze: pomarańczowy, beżowy, zielonkawo-żółty, odcienie ziemiste.

Jesień

Jesienna kategoria kolorystyczna jest specyficzna dla osób o średnio ciemnej skórze, oczach i włosach.

Lato na basenie

Na trzecim miejscu mamy kategorię jesienną, która obejmuje osoby o jasnobrązowej lub opalonej skórze, która jest nieco żółtawa. Ich oczy są brązowe, od koloru miodu do ciemnobrązowego. Ich włosy mogą być miedziane, rude, ciemnobrązowe lub rudawe.

  • Kolory, które dobrze na Tobie wyglądają: odcienie ziemi, beż, pomarańcz, złoty, brąz, ciemny brąz.
  • Kolory, które nie wyglądają na Tobie dobrze: zimne kolory, takie jak szaro-niebieski, szary, niebiesko-zielony i biały.

Dobór kolorów: zima

Wreszcie dotarliśmy do ostatniego sezonu: zimy. Osoby z tej kategorii mają bladą skórę, nieco różowawą lub delikatnie opaloną. Mają niebieskie lub czarne oczy, a także ciemnobrązowe, czarne lub jasne włosy. Ich odcienie można uznać za chłodne.

  • Kolory, które dobrze na Tobie wyglądają: chłodne, intensywne kolory z kontrastami, takie jak czarny, morski niebieski, czerwony, różowy, srebrny, biały, fuksja, żółty i zielony.
  • Kolory, które nie wyglądają na Tobie dobrze: odcienie pomarańczy, beż, złoto.

Do jakiej pory roku należysz? Teraz, gdy już wiesz, możesz określić, jakie kolory dobrze na Tobie wyglądają i sprawić, że Twoje naturalne piękno zostanie podkreślone. Co więcej, będziesz wiedziała, jakich kolorów unikać. Oczywiście nie zapominaj o swoich osobistych preferencjach i stylu.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.