Makijaż o naturalnym wykończeniu: przygotuj swoją skórę!

Makijaż o naturalnym wykończeniu: przygotuj swoją skórę!

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Aby osiągnąć makijaż o naturalnym wykończeniu, należy przede wszystkim stosować określone produkty, które chronią skórę. W dzisiejszym artykule wytłumaczymy w jaki sposób powinnaś przygotować swoją skórę.

Jeśli chcesz osiągnąć makijaż o naturalnym wykończeniu, musisz wiedzieć, jak powinnaś przygotować wcześniej swoją skórę. Dzięki temu będziesz mogła ukryć swoje niedoskonałości, a przy okazji Twoja skóra stanie się bardziej miękka i chroniona zanim nałożysz na nią kosmetyki. Ale jak masz to zrobić?

Nie musisz być ekspertem, aby wdrożyć serię nawyków, dzięki którym Twoja skóra stanie się promienna jeszcze zanim nałożysz na nią makijaż. Wystarczy, że będziesz obserwowała, czego potrzebuje Twoje skóra i jakie produkty sprawdzą się najlepiej w Twoim przypadku. Czytając dalszą część tekstu poznasz kilka podpowiedzi.

Jak przygotować skórę na makijaż o naturalnym wykończeniu?

Aby przygotować skórę na nałożenie makijażu o naturalnym wykończeniu wcale nie potrzebujesz specjalistycznych produktów. Owszem, istnieją specjalne kremy i podkłady stworzone w tym celu. Jednak możesz wykorzystać podstawowe produkty, które normalnie stosujesz podczas swoich zabiegów  pielęgnacyjnych.

Musisz po prostu zwracać uwagę na cechy i potrzeby Twojej skóry. Postaraj się ocenić, czy wydziela dużo oleju lub sebum, na ostre obszary oraz pryszcze czy rozszerzone pory, jak również inne niedoskonałości czy skazy. Poza tym sprawdź, czy nie masz alergii lub czy nie pojawiają się u Ciebie zmarszczki. Gdy już to ocenisz, możesz przygotować swoją skórę w opisany poniżej sposób.

Oczyszczanie

Nie ma wątpliwości, że właściwe oczyszczanie stanowi pierwszy krok do osiągnięcia makijażu o naturalnym wykończeniu. Nie ma znaczenia, czy zmyłaś makijaż poprzedniej nocy, zanim położyłaś się spać.

Kobieta myjąca twarz
Oczyszczanie stanowi podstawę każdego zabiegu pielęgnacyjnego.

Chociaż tego nie widzisz, skóra podczas nocy usuwa toksyny i sebum przez pory. Dlatego też musisz ją ponownie oczyścić.

Kroki

  • Zanim zaczniesz wybierz produkt, który jest odpowiedni dla Twojego typu cery (mydło lub mleczko oczyszczające).
  • Następnie rozprowadź delikatnie masującymi ruchami wybrany produkt na twarzy, koncentrując się zwłaszcza na problematycznych obszarach (w których pojawiają się wągry lub nadmiar sebum).
  • Usuń pozostałości wilgotną szmatką lub letnią wodą.
  • Następnie osusz twarz przyciskając do niej delikatnie ręcznik.

Złuszczanie

Nie powinnaś zbyt często używać produktów peelingujących, ponieważ ich składniki mogą podrażnić skórę. Jednak warto skorzystać z nich raz lub dwa razy w tygodniu, ponieważ pomagają zwalczyć niedoskonałości. Ich składniki głęboko oczyszczają pory i sprawiają, że Twoja skóra staje się gładsza.

Kroki

  • Rozetrzyj peeling na całej twarzy, używając okrężnych ruchów.
  • Pozostaw go na pięć minut, a następnie zmyj i osusz skórę.
  • Jeśli chcesz, możesz użyć naturalnego peelingu. Na przykład możesz zrobić go sama, mieszając ze sobą miód i gruby cukier.

Tonik do twarzy

Aby Twoja twarz stała się bardziej świeża i udało Ci się wykonać makijaż o naturalnym wykończeniu, powinnaś uzupełnić oczyszczanie przemyciem twarzy tonikiem.

Kobieta nakładająca tonik - jak wykonać makijaż o naturalnym wykończeniu?
Tonik pomaga zmniejszać pory i niedoskonałości.

Ten produkt dzięki swoim właściwościom minimalizuje błyszczenie skóry wywołane przez nadmiar sebum oraz rozszerzone pory. Poza tym tonuje cerę i zmniejsza wiotkość.

Kroki

  • Na początku zwilż tonikiem do twarzy bawełniany wacik lub ściereczkę. Możesz zastąpić ten produkt ogórkiem lub wodą różaną.
  • Następnie delikatnie wetrzyj go w twarz.
  • Pozwól, aby Twoja skóra wchłonęła produkt. Nie zmywaj go.

Serum

Stosowanie serum stało się niezwykle popularne pośród osób, które chcą mieć długotrwały makijaż o naturalnym wykończeniu. Ten produkt, który może być komercyjny lub też nie, zawiera składniki odżywcze, które dopasowują się do potrzeb każdej skóry: zmarszczek mimicznych, trądziku lub niedoskonałości, jak i również innych problemów skórnych.

Kroki

  • Weź kilka niewielkich kropli serum i wetrzyj je w problematyczne obszary.
  • Masuj przez kilka sekund, póki nie wchłonie się w twarz.

Nawilżanie

Aby wybrać dobry krem nawilżający, musisz poznać swój typ cery. Wszystko dlatego, że niektóre z nich zawierają więcej tłustych składników niż inne, co może okazać się szkodliwe dla osób o tłustej skórze.

Kroki

  • Na samym początku nabierz niewielką ilość kremu nawilżającego na opuszki palców.
  • Następnie wetrzyj go delikatnie w całą twarz.
  • Unikaj nakładania kremu na obszar oczu, ponieważ skóra w tym miejscu jest cieńsza i wymaga stosowania innych produktów.
  • Poczekaj około pięć minut i dopiero potem nałóż makijaż.

Ten artykuł może Cię również zainteresować: Domowa maseczka do demakijażu – poznaj 5 przepisów

Produkty pomagające wykonać makijaż o naturalnym wykończeniu

Ostatnia kwestia, którą musisz wziąć pod uwagę, aby wykonać makijaż o naturalnym wykończeniu, to stosowanie produktów, które sprawiają, że skóra staje się jednorodna i gładka. Mówimy choćby o primerze, podkładzie i korektorach, które pomagają ukryć niedoskonałości lub zaczerwienienia.

Kobieta z podkładem
Musisz nakładać i rozprowadzać podkład we właściwy sposób, aby nie dopuścić do pojawienia się nieładnych plam.

Kluczową rolę odgrywa nakładanie ich we właściwy sposób, bo zbite grudki nie wyglądają atrakcyjnie. W tym celu powinnaś używać gąbeczek do makijażu lub pędzli. Pomagają one właściwie rozkładać produkty.

Możesz również korzystać z innych kosmetyków, takich jak:

  • Pudry w kamieniu i transparentne,
  • Cienie do oczu (naturalne odcienie),
  • Róż,
  • Rozświetlacz,
  • Tusz do rzęs i eyeliner,
  • Szminka.

Czy stosujesz te podpowiedzi podczas nakładania makijażu? Koniecznie o nich pamiętaj! Chociaż ich stosowanie zajmuje trochę więcej czasu, to pomogą Ci zadbać o Twoją skórę i zapewnić jej bardziej naturalny wygląd.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Allevato, M. (2006). Cosméticos-maquillajes. 200 | Act Terap Dermatol.
  • Fallis, A. . (2013). Introduccion al maquillaje. Journal of Chemical Information and Modeling. https://doi.org/10.1017/CBO9781107415324.004
  • CÁMARA VALERO, S. (2014). Maquillaje Facial. Revista Funcae Digital.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.