Jak dbać o skórę podczas menopauzy?

Dzięki swoim właściwościom nawilżającym awokado zapobiega wysuszeniu skóry, a zawarte w nim naturalne tłuszcze pomagają przy regeneracji komórek, aby uniknąć zbyt wczesnego pojawienia się zmarszczek.
Jak dbać o skórę podczas menopauzy?

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Jak powszechnie wiadomo, kobiety w okresie menopauzy przechodzą zmiany hormonalne, które wpływają zarówno na ich samopoczucie, jak i stan ich organizmu. Chociaż zmiany te na początku wydają się niezauważalne, z czasem stają się coraz bardziej widoczne. Podczas menopauzy skóra kobiety jest dużo bardziej narażona na wysuszenie, a proces starzenia się przebiega dużo szybciej. Możliwe jest również, że w tym etapie zaczną pojawiać się pierwsze zmarszczki, a skóra zacznie tracić swoją elastyczność.

Na rynku istnieje wiele produktów kosmetycznych, których celem jest zmniejszenie oznak starzenia się uwidaczniających się w procesie menopauzy. Niemniej jednak, przeważnie są to bardzo drogie produkty, które nie zawsze przynoszą oczekiwany efekt. A może chciałabyś poznać tańszą i naturalną alternatywę?

Zadbaj o skórę podczas menopauzy

Rośliny pomocne w dbaniu o skórę i zapobieganiu zmarszczkom

Istnieje wiele roślin, które wykazują wspaniałe właściwości w zmniejszaniu oznak starzenia się i są doskonałą opcją, aby odpowiednio zadbać o skórę i zapobiegać pojawianiu się  zmarszczek podczas menopauzy. Do najważniejszych funkcji tych roślin należy, między innymi: nawilżenie skóry, dostarczenie jej niezbędnego kolagenu i zapobieganie przebarwieniom, tak abyś mogła cieszyć się dłużej piękną i młodą skórą.

Przejdźmy więc do omówienia właściwości tych niezwykłych roślin, które przynoszą naszej skórze tak wiele korzyści.

Aloes

Bez wątpienia aloes jest najsłynniejszą rośliną używaną w kosmetyce naturalnej i niezbędną w zabiegach pielęgnacyjnych skóry. Potwierdzono, że dzięki swoim właściwościom działa na skórę właściwą, to jest najgłębszą warstwę skóry znajdującą się pod naskórkiem, sprawiając, że spora ilość minerałów (magnez,sód, wapń i żelazo), aminokwasów oraz witamin przenika w głąb naszej skóry.

Liść aloesu

Doskonałe połączenie wielu komponentów pozwala aloesowi na regenerację komórek skóry. To dlatego, używanie aloesu do zabiegów twarzy przynosi tak liczne korzyści: nawilżenie skóry, zabliźnienie ran, wyeliminowanie przebarwień, odnowienie naskórka i inne. Z tego powodu aloes jest jedną z najskuteczniejszych roślin przeznaczonej do pielęgnacji skóry w każdym wieku, a także,aby zwalczać oznaki starzenia się.

Terapia przeciwzmarszczkowa z wykorzystaniem aloesu.

Ta terapia przeciwzmarszczkowa na bazie aloesu pozwoli cieszyć się zdrowszą i lepiej nawilżoną skórą. Dzięki niej dostarczysz twoim komórkom skóry niezbędnego tlenu, aby mogły poprawić swoją elastyczność i odnowić tkanki, z których są stworzone.

Do tej kuracji będziesz potrzebować:

  • Aloesu
  • Zimnej wody
  • Czystego ręcznika

Jak ją przeprowadzić?

Na samym początku musisz bardzo dokładnie umyć twarz, aby przygotować ją do kuracji. Następnie, z miąższu aloesu przygotuj maseczkę, którą pokryjesz całą twarz. Maseczkę pozostaw na skórze na około 20 minut, a po tym czasie oczyść twarz zimną wodą i wytrzyj czystym ręcznikiem, delikatnie masując. To już wszystko.

Zaleca się powtarzanie opisanej kuracji przynajmniej 3 razy w tygodniu, najlepiej w nocy.

Awokado na objawy menopauzy

Kolejnym naturalnym środkiem na piękną skórę jest awokado, które posiada liczne właściwości nawilżające. To właśnie z tego powodu jest to jeden z najczęściej używanych owoców w przemyśle kosmetycznym. Udowodniono, że dostarcza ono licznych korzyści dla skóry i jest bardzo przydatne, aby zmniejszyć oznaki starzenia się.

Awokado sprawia, że skóra jest elastyczna i nawilżona, a jego naturalne tłuszcze zapobiegają przesuszeniu i pomagają w regeneracji komórek, unikając w ten sposób wczesnego pojawienia się zmarszczek. Ta naturalna alternatywa jest wielkim sprzymierzeńcem skóry, przede wszystkim w dzisiejszych czasach, kiedy zanieczyszczenie jest tak duże.  Tak więc, awokado jest doskonałym sposobem nie tylko na to, by walczyć z oznakami upływu lat, ale również aby zapobiegać przesuszeniu skóry i negatywnemu działaniu promieni ultrafioletowych.

Terapia przeciwzmarszczkowa z wykorzystaniem awokado.

Dzięki tej kuracji, której podstawą jest awokado, będziesz mogła wykorzystać właściwości tego owocu, aby walczyć z nieuniknionymi oznakami upływu lat, widocznymi na skórze. Poza tym jest ona bardzo przydatna, aby nawilżyć skórę, kiedy jest sucha i zmęczona.

Awokado to świetny owoc na objawy menopauzy

Będziesz potrzebować:

  • Trzy plasterki awokado
  • 5 kropli olejku migdałowego
  • Widelca

Co powinnaś zrobić?

Trzy plasterki awokado rozgnieć za pomocą widelca tworząc pewnego rodzaju jednolitą masę. Następnie, dodaj 5 kropli olejku migdałowego i dobrze mieszaj przez około minutę. Po przygotowaniu maseczki nałóż ją przede wszystkim na okolice oczu i pozostaw na 10 minut. Dzięki temu będziesz mogła wyeliminować worki, które tworzą się pod oczami, i w tym samym czasie będziesz zapobiegać powstawaniu zmarszczek.  

To może Cię zainteresować ...
Klimakterium: 8 sposobów, aby nie przytyć
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Klimakterium: 8 sposobów, aby nie przytyć

Klimakterium to nowy etap Twojego życia, który pozwoli Ci żyć pełnią życia, zdrowo i szczęśliwie, tak jak to miało miejsce wcześniej.  • Maitrot-Mantelet, L., Leman-Detours, S., Cornier de Vulpian, L., & Gompel, A. (2013). Menopausia. EMC – Tratado de Medicina. https://doi.org/10.1016/S1636-5410(13)64066-0
  • Bianchi P., M., Rencoret del V., C., Brantes G., S., Montaño V., R., Arteaga U., E., Osorio F., E., … Suárez P., E. (2005). Recomendaciones De Tratamiento En La Menopausia. Revista Chilena de Obstetricia y Ginecología. https://doi.org/10.4067/S0717-75262005000500011
  • Votano, J. R., Parham, M., & Hall, L. H. (2004). Menopausia. Chemistry {&} Biodiversity.

Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.