Naturalne sposoby na suchą skórę

Skóra jest największym narządem w całym ciele człowieka i jednym z najważniejszych ponieważ zapewnia nam ochronę. Wiele osób jednak posiada suchą skórę, co jest bardzo uciążliwym problemem. Dlatego tak ważne jest aby dbać o naszą skórę odpowiednio i chronić ją przed działaniem czynników zewnętrznych. W dalszej części podsuniemy kilka wskazówek jak odpowiednio i w naturalny sposób dbać o suchą skórę.Pamiętajmy, że w przypadku poważnych problemów związanych z suchą skórą należy odwiedzić specjalistę, lekarza dermatologa, który w profesjonalny sposób pomoże nam rozwiązać nasze problemy ze #2:cytryna.jpg

Cytryna to kolejny naturalny środek, który pomoże nam w zachowaniu świeżego i młodzieńczego wyglądu naszej cery. Owoc ten, dzięki swoim właściwościom, ma istotne działanie antyoksydacyjne, które spowalnia procesy starzenia się skóry. W przypadku suchej skóry, najlepiej jest przygotować maseczkę, w której sok wyciśnięty z cytryny zmieszamy z pokruszoną aspiryną. Maseczkę tę najlepiej stosować w nocy, tuż przed pójściem spać, po nałożeniu na twarz, należy ją spłukać ciepłą wodą.

Maseczka z awokado

Zmieszanie odrobiny #3:migdały.jpg

Olejek migdałowy, dzięki właściwościom nawilżającym, również sprawdza się idealnie dla suchej skóry. Produkt ten jest bardzo łatwo dostępny i można stosować go codziennie bez żadnych problemów. Po dłuższym czasie stosowania zauważymy, że nasza skóra jest zdrowa i nawilżona.

Woda

Oczywistym jest, że aby mieć skórę zdrową i nawilżoną, nie wystarczy jedynie stosowanie kremów nawilżających i nawilżanie jej od zewnątrz. Bardzo istotne też jest, aby nasza dieta była zdrowa i zbilansowana, dzięki temu pomożemy naszemu ciału w byciu zdrowym i nawilżonym. Dlatego też jedną z najlepszych wskazówek na utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia od wewnątrz, jest spożywanie sporej ilości wody podczas całego dnia, najlepiej kiedy jest to czysta woda, bez żadnych dodatków.