7 naturalnych sposobów na suchą skórę

Olejek migdałowy, dzięki właściwościom nawilżającym, również sprawdza się idealnie dla suchej skóry. Produkt ten jest bardzo łatwo dostępny i można stosować go codziennie bez żadnych problemów.
7 naturalnych sposobów na suchą skórę

Napisany przez Ekhiñe Graell

Ostatnia aktualizacja: 11 października, 2023

Skóra jest największym narządem w całym ciele człowieka i jednym z najważniejszych, ponieważ zapewnia nam ochronę. Wiele osób jednak posiada suchą skórę, co jest bardzo uciążliwym problemem.

Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio dbać o naszą skórę i chronić ją przed działaniem czynników zewnętrznych. W dalszej części podsuniemy kilka wskazówek, jak prawidłowo i całkowicie naturalnie dbać o suchą skórę.Pamiętajmy, że w przypadku poważnych problemów związanych z suchą skórą należy odwiedzić specjalistę, lekarza dermatologa, który w profesjonalny sposób pomoże nam rozwiązać nasze problemy ze skórą.

W przypadku braku odpowiedniego zabezpieczenia przed czynnikami zewnętrznymi lub używaniu nieodpowiednich kosmetyków, skóra może ponieść znaczące szkody, takie jak na przykład oparzenia.

1. Maseczka z jogurtu na suchą skórę

Jednym z najskuteczniejszych środków, jeżeli cierpimy na przesuszoną skórę twarzy, jest maseczka przygotowana z jogurtu, miodu i rozgniecionych truskawek.

Maseczkę powinniśmy rozprowadzić równomiernie na twarzy i pozostawić na dziesięć minut, po czym zmyć ją za pomocą płatków kosmetycznych nasączonych ciepłą wodą. Aby uzyskać lepsze efekty, zaleca się używanie peelingu na bazie cukru i miodu.

2. Miód

Istnieją dowody na to, że miód może być przydatny w leczeniu objawów atopowego zapalenia skóry. Wiadomo, że może modulować układ odpornościowy skóry, przyspieszać gojenie się ran i kontrolować populację bakterii w naskórku. Wreszcie eksperci przypisują mu właściwości zmiękczające, nawilżające i łagodzące.

Najlepszym sposobem stosowania miodu na suchą skórę jest maseczka do użycia miejscowego. Możesz rozprowadzić ją na dotkniętym obszarze, jeśli to możliwe, po kąpieli. Miodu nie należy podawać dzieciom poniżej pierwszego roku życia ze względu na ryzyko zatrucia jadem kiełbasianym, dlatego jego stosowanie należy zarezerwować wyłącznie dla osób dorosłych. Spróbuj zrobić to samo z innymi naturalnymi środkami na suchą skórę.

3. Cytryna

Cytryna to kolejny naturalny środek, który pomoże nam w zachowaniu świeżego i młodzieńczego wyglądu naszej cery. Owoc ten, dzięki swoim właściwościom, ma istotne działanie antyoksydacyjne, które spowalnia procesy starzenia się skóry.

kawałek cytryny

W przypadku suchej skóry, najlepiej jest przygotować maseczkę, w której sok wyciśnięty z cytryny zmieszamy z pokruszoną aspiryną. Maseczkę tę najlepiej stosować w nocy, tuż przed pójściem spać. Po nałożeniu jej na twarz, na koniec należy ją spłukać ciepłą wodą.

4. Maseczka z awokado

Zmieszanie odrobiny awokado z kilkoma kroplami oliwy z oliwek jest kolejnym świetnym pomysłem na radzenie sobie z suchą skórą.

Mieszanka ta może być stosowana na całe ciało, ale najlepiej sprawdzi się nałożona na twarz. Maseczkę należy pozostawić na twarzy na dziesięć minut, po czym usunąć ją płatkami kosmetycznymi i ciepłą wodą.

5. Oliwka dla dzieci

Oliwka dla dzieci jest jednym z najlepszych produktów jakie istnieją do nawilżania suchej skóry. W wielu wypadkach sprawdza się dużo lepiej niż balsamy nawilżające do ciała. Zaleca się stosować kilka kropel oliwki na całe ciało, najlepiej tuż po kąpieli, kiedy ciało jest jeszcze nieco wilgotne.

6. Olejek migdałowy

Olejek migdałowy, dzięki właściwościom nawilżającym, również sprawdza się idealnie dla suchej skóry. Produkt ten jest bardzo łatwo dostępny i można stosować go codziennie bez żadnych problemów.

migdały

Po dłuższym czasie stosowania zauważymy, że nasza skóra jest zdrowa i nawilżona.

7. Woda

Oczywistym jest, że aby mieć skórę zdrową i nawilżoną, nie wystarczy jedynie nawilżać jej od zewnątrz. Bardzo istotne też jest, aby nasza dieta była zdrowa i zbilansowana, dzięki temu pomożemy naszemu ciału w zachowaniu dobrej kondycji i unikniemy wielu chorób.

Dlatego też jedną z najlepszych wskazówek na utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia od wewnątrz jest spożywanie sporej ilości wody podczas całego dnia, najlepiej kiedy jest to czysta woda, bez żadnych dodatków.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.