Atopowe zapalenie skóry - jak przynieść sobie ulgę?

Czy wiesz, że atopowe zapalenie skóry może zostać złagodzone domowymi sposobami za pomocą własnoręcznie przygotowanych remediów? Koniecznie się dowiedz!
Atopowe zapalenie skóry - jak przynieść sobie ulgę?

Ostatnia aktualizacja: 04 października, 2018

Domowe remedia na atopowe zapalenie skóry, które przedstawimy Ci w dzisiejszym artykule pomogą Ci poczuć ulgę w nieprzyjemnych objawach tej dolegliwości.

Problemy skórne takie jak atopowe zapalenie skóry nie są jedynie kwestią estetyczną. Wskazują bowiem na problemy wewnętrzne. Mogą świadczyć o zaburzeniu pracy układu trawiennego, hormonalnego, o istnieniu alergii i innych dolegliwości. Stąd też temat zasługuje na naszą uwagę.

Atopowe zapalenie skóry – czym jest?

Atopowe zapalenie skóry to forma stanu zapalnego występującego na naszej skórze. Kto kiedykolwiek go doświadczył wie doskonale, jak bardzo uciążliwa jest ta dolegliwość. Do pewnego stopnia wpływa na wszystkie dziedziny naszego życia, a jej leczenie bywa żmudne i mało skuteczne.

Dlatego też do problemu należy podejść wewnętrznie oraz z zewnątrz. Jedynie takie całościowe podejście może zapewnić nam sukces w leczeniu.

Chcesz przeczytać coś więcej na temat zdrowia? Zajrzyj do artykułu: Nasze ciało komunikuje się z nami poprzez ból i choroby

Kobieta drapie się po szyi

Skóra zasługuje na delikatne leczenie naturalnymi produktami

Dbanie o skórę w sposób naturalny i uwzględniający jej poziom pH jest niezwykle ważne. Zwłaszcza osoby o wrażliwej skórze powinny unikać kosmetyków zawierających parabeny, detergentów i pochodnych ropy naftowej.

Zachęcamy Cię do przygotowania swoich własnych domowych remediów. Możesz je też kupić, o ile masz pewność, że są ekologiczne i domowej roboty.

Z czasem zauważysz, że dbanie o siebie w ten sposób przynosi pozytywne rezultaty. Poczujesz też ulgę w nieprzyjemnych objawach.

Naturalne remedia na atopowe zapalenie skóry

Woda morska

Doskonałym remedium na tę dolegliwość jest morska woda. Wykazuje ona działanie przeciwzapalne. Co więcej, alkalizuje i oczyszcza, jednocześnie dostarczając niezbędnych nam minerałów.

Zanurz szmatkę w morskiej wodzie i oczyść skórę, na której pojawił się stan zapalny. Następnie pozostaw do naturalnego osuszenia się. Powtarzaj czynność rano i wieczorem.

Płatki owsiane

Płatki owsiane to doskonałe naturalne remedium przeznaczone między innymi do stosowania zewnętrznego. Wykazują właściwości lecznicze i zaleca się zarówno ich nakładanie na skórę jak i spożywanie. Mają wiele cennych składników odżywczych, z których możesz czerpać garściami.

Płatki owsiane

Jeżeli atopowe zapalenie skóry pojawiło się na dużych obszarach ciała, dobrym pomysłem będzie kąpiel w płatkach owsianych.

Przygotowanie:

  • Zagotuj przez 3 minuty 500 g płatków owsianych, a następnie dokładnie wymieszaj uzyskaną papkę.
  • W rezultacie uzyskasz gęste mleczko, które wlejesz do wanny.
  • Na mniejsze obszary skóry lub na zakończenie kąpieli możesz przygotować gąbkę z płatków owsianych. W tym celu umieść surowe płatki owsiane w skarpetce lub gazie związanej gumką włosów.
  • Gdy umieścimy gąbkę w gorącej wodzie, płatki owsiane zaczną się rozpuszczać. Delikatny masaż skóry tak przygotowaną gąbką przyczyni się do usunięcia martwych komórek naskórka.

Koniecznie przeczytaj też artykuł: Płatki owsiane – kąpiel piękności

Lecznicze napary ziołowe

Jest to doskonała opcja na wewnętrzne leczenie stanów zapalnych skóry – nie działają drażniąco. Są to rośliny oczyszczające i pomagają nam wyeliminować toksyny, które mogą negatywnie wpływać na zdrowie naszej skóry.

Po jakie zioła warto sięgnąć? Zalecamy między innymi:

Drożdże piwne

Drożdże piwne wykazują tak wiele właściwości leczniczych, że możemy przyjmować je codziennie. Jest to doskonały sposób na zapobieganie chorobom, przywracanie równowagi i na wzmacnianie naszego organizmu.

drożdże piwne

Oprócz tego, że stanowią zdrowy i regulujący pracę organizmu produkt, drożdże piwne działają oczyszczająco na skórę. Nic zatem dziwnego, że są szczególnie zalecane na atopowe zapalenie skóry.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj też artykuł: Drożdże piwne – 10 niesamowitych korzyści dla zdrowia

  • Możesz sięgnąć po drożdże w kapsułkach lub w proszku, mieszając je z koktajlem, sokiem lub jogurtem.
  • Ponadto, jeżeli przyjmujesz drożdże razem z posiłkami, przyśpieszysz wchłanianie zawartych w nich cennych wartości odżywczych.
  • Co ciekawe, na rynku są dostępne drożdże piwne o ulepszonym smaku, co ułatwia ich przyjmowanie.

Olej z czarnuszki

Ten naturalny środek zawiera substancje o właściwościach przeciwzapalnych. Co więcej, niemal w 85% składa się z kwasu linolowego, oleinowego i alfa linolenowego. Dlatego olejek doskonale wpływa na skórę i pomagają zregenerować jej warstwę ochronną.

Jeżeli doskwiera Ci atopowe zapalenie skóry, nie wahaj się wypróbować proponowanych przez nas metod. Z całą pewnością poczujesz ulgę w uciążliwych dolegliwościach. Co więcej, poprawi się wygląd Twojej skóry, to z kolei na pewno wpłynie na samopoczucie.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.