Ćwiczenia przyspieszające metabolizm – wypróbuj je!

· Czerwiec 1, 2018
Jeśli chcesz przyspieszyć metabolizm, ważne jest, aby przyjąć codzienną rutynę ćwiczeń. Możesz to robić w domu, bez konieczności chodzenia na siłownię.

Jesteś zdeterminowana, aby stracić wszystkie zbędne kilogramy, które przeszkadzają Ci, gdy patrzysz w lustro? Czy znasz ćwiczenia przyspieszające metabolizm?  Wakacje są tuż za rogiem. Czy nie chcesz się pochwalić ciałem jak z magazynu modowego? Na naszej liście znajduje się wiele różnych ćwiczeń i na pewno znajdziesz takie, które najbardziej Ci odpowiada.

Wybraliśmy dla Ciebie najlepsze ćwiczenia przyspieszające metabolizm, dzięki czemu możesz uzyskać wymarzone ciało.

Ćwiczenia przyspieszające metabolizm

Pamiętaj, że przed wykonaniem jakiegokolwiek ćwiczenia, bez względu na to, jak proste może być, musisz najpierw rozgrzać się, aby Twoje mięśnie były przygotowane, a Ty unikniesz kontuzji.

1. Unoszenie pięt

Ćwiczenie jest niezwykle łatwe. Jest to coś, co możesz zrobić w dowolnym czasie, w dowolnym miejscu, a nawet w domu. Więc nie ma żadnych wymówek i wykrętów. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to stanąć z całkowicie wyprostowanymi plecami.

ćwiczenia przyspieszające metabolizm, nogi w górze

 • Unoś swoje pięty w kierunku pośladków bez zginania pleców, tak jakbyś biegła w jednym kierunku.
 • Celem tego ćwiczenia jest stopniowe zwiększanie intensywności.

2. Szybki slalom

To ćwiczenie jest nieco bardziej zaawansowane niż poprzednie, ponieważ będziesz potrzebowała trochę małych stożków lub innych obiektów wokół ciebie.

 • Potrzebujesz co najmniej 5 przedmiotów i musisz je rozstawić z wystarczającą ilością miejsca, abyś mogła przebiec między nimi  z dużą prędkością.
 • Aby to ćwiczenie stało się jeszcze trudniejsze i skuteczniejsze, możesz je omijać, dotykać, a następnie wykonać ćwiczenie biegnąc do tyłu.

3. Pompki

Jest to bardzo proste i znane wszystkim ćwiczenie, które wymaga płaskiej powierzchni. Jest to również ćwiczenie siłowe, które przyspiesza metabolizm.

 • Musisz położyć się twarzą do podłogi i podnieść ciało, unosząc się na rękach.
 • Musisz mieć ręce i palce stóp postawione na podłodze, a ramiona powinny być w pełni wyciągnięte podczas podnoszenia.

Ideałem jest zrobić serię powtórzeń, które możesz stopniowo zwiększać wraz ze wzrostem swojej siły.

4. Podnoszenie kolan na leżąco

W tym ćwiczeniu musisz leżeć na plecach na macie na płaskiej powierzchni, najlepiej na podłodze.

 • Gdy znajdziesz się w tej pozycji, spleć dłonie pod karkiem.
 • Teraz musisz zgiąć kolana i przyciągnąć do klatki piersiowej.
 • Powtarzaj to ćwiczenie przez co najmniej minutę, aby uzyskać najlepszy trening.
 • Następnie opuść nogi, rozluźnij mięśnie brzucha odpoczywając przez kilka minut, a następnie zacznij kolejną serię od nowa.
ćwiczenia przyspieszające metabolizm

5. Skakanka

To niezwykle łatwe ćwiczenie, które znasz od dzieciństwa, nie wiedząc nawet, jak doskonałe jest to dla Twojego ciała. Będziesz potrzebować skakanki i motywacji.

 • Na początku powinnaś zacząć skakać ze złączonymi nogami, próbując zmusić kolana do dotknięcia klatki piersiowej.
 • Możesz zwiększyć trudność, skacząc na jednej nodze, zmieniając nogę co 30 sekund.

Możesz wykonywać to ćwiczenie w dowolnym miejscu w domu, o każdej porze dnia.

6. Taniec

Kolejnym ćwiczeniem, które należy uwzględnić w ciągu dnia, jest taniec. Oczywiście musisz wykonywać intensywne ruchy, aby Twoje mięśnie miały pełny trening.

 • Ważną rzeczą jest, aby pozostawać w ciągłym ruchu, aby mięśnie mogły intensywnie pracować.

Pamiętaj, że podczas ćwiczeń ważne jest, aby mieć wytrwałość i powtarzać je każdego dnia z największym wysiłkiem. Ponadto, nie zapomnij pić wystarczającej ilości wody, ponieważ nawodnienie to podstawa sukcesu.

ćwiczenia przyspieszające metabolizm, kobieta tańczy

Stosując te ćwiczenia przyspieszające metabolizm, spalanie tłuszczu będzie znacznie szybsze i skuteczniejsze niż myślisz. Dodatkowo można dostosować rutynę ćwiczeń do harmonogramu w zaciszu własnego domu. Nie musisz spędzać godzin na siłowni.

Pożegnaj więc siedzący trybem życia i złe nawyki. Rozpocznij trening, aby Twoje ciało było zdrowe i sprawne fizycznie. Wykonuj  te ćwiczenia przyspieszające metabolizm, a będziesz mieć swoje wymarzone ciało w mgnieniu oka.