Chcesz schudnąć? Oto Twój nowy plan dnia!

Powinniśmy żyć świadomie i kontrolować naszą dietę. Jeśli wprowadzimy pozytywne zmiany w naszej diecie, włączając regularną aktywność fizyczną, widocznie odczujemy zmiany znacznie z podwojoną siłą.
Chcesz schudnąć? Oto Twój nowy plan dnia!
Carlos Fabián Avila

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Carlos Fabián Avila.

Napisany przez Katherine Flórez

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Jeśli chcesz schudnąć, najważniejsza jest dyscyplina i wytrwałość, gdyż tylko konsekwentnie realizowany plan pomoże Ci osiągnąć Twój cel. Przede wszystkim musisz przemyśleć swoją dietę oraz to, co i w jakich ilościach jesz.

Tylko odpowiednio dobrana dieta w połączeniu z ćwiczeniami fizycznymi pomoże Ci schudnąć. W tym miejscu warto zauważyć, że ludzkie ciało jest z natury przygotowane do wysiłku fizycznego, nie warto więc unikać tego, co nasi przodkowie uważali za konieczne, aby przetrwać.

Chcesz schudnąć? Oto Twój nowy plan dnia!

Aby schudnąć, konieczny jest wybór odpowiedniego planu dnia i jadłospisu, gdyż tylko wtedy, chudnięcie będzie szybsze, a efekty lepiej widoczne.

Na przykład ćwicząc wieczorem bardziej pobudzasz swój metabolizm, co sprawia, że szybciej tracisz zbędne kilogramy. Pamiętaj, aby ćwiczyć co najmniej 3 razy w tygodniu po 30 minut, a Twoje ciało będzie coraz zdrowsze i piękniejsze.

20 minut biegania lub jazdy na rowerze poprawi krążenie krwi i przyspieszy eliminację toksyn z organizmu. Dodatkowo przyspieszy metabolizm i pozwoli na spalenie większej ilości kalorii.

Mając dobry plan, będzie Ci łatwiej schudnąć i osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Gdy będziesz dokładnie wiedzieć, co i jak robić oraz jeść, będzie Ci łatwiej wytrwale dążyć do postawionego przed sobą celu. Oto przygotowany przez dietetyków Twój nowy plan dnia:

Śniadanie, które pomoże Ci schudnąć

  • 6:00-7:00: Zacznij dzień od napojów, które pobudzą trawienie i dodadzą Ci energii. Może to być kawa, owocowy sok lub woda, najlepiej chłodna.
Filiżanka kawy
  • 8:00-9:00: O tej porze Twój organizm potrzebuje porządnej dawki energii, którą zapewni Ci dobrze skomponowane śniadanie. Kalorie, które dostarczysz sobie wraz ze śniadaniem, zapewnią Ci siłę na cały dzień. Twoje śniadanie powinno zawierać:

Produkty mleczne: ser, mleko, masło i jogurt

Węglowodany: chleb, produkty kukurydziane (np. tortilla)

Białka: jajka, mięso i zboża

  • 11:00: Zjedz coś lekkiego, na przykład owoc lub sucharki.
Jabłka pomogą ci schudnąć
  • 12:00-13:00: Lunch jedz zawsze o tej porze, gdyż jest to najlepszy czas, aby dostarczyć organizmowi taką dawkę substancji odżywczych. Każdy z nas ma swój wewnętrzny zegar biologiczny i zgodnie z nim południe to idealny moment na porządny posiłek.

Twój lunch powinien składać się z dwóch węglowodanów, na przykład ryżu czy banana, protein, na przykład pochodzących z mięsa, oraz z sałatki, która uzupełni ten posiłek witaminami i minerałami.

  • 15:00-16:00: Po południu wybierz nabiał lub owsiankę, która zapewni dużo substancji odżywczych i energii. Jest to też dobry czas na zjedzenie owocu lub sałatki.
Płatki owsiane
  • 18:00-19:00: Twoja kolacja powinna być bogata w pełne zboża i ziarna, najlepiej razem z owocami i miodem. O tej porze możesz zjeść także ciastko czy dżem.
  • 21:00-22:00: Przed pójściem spać możesz pozwolić sobie na drobną przekąskę, na przykład orzeszki, migdały, jabłko czy winogrona. Twój układ trawienny pracuje także, gdy śpisz, dlatego jedząc coś lekkiego przed snem, zapobiegasz wytwarzaniu się soków trawiennych i enzymów, które mogłyby prowadzić do tworzenia się wrzodów czy nieżytu żołądka.

Nie zapominaj o wodzie!

Jeśli chcesz schudnąć, musisz pamiętać o stałym nawadnianiu swojego organizmu. Picie wody ureguluje pracę całego ciała i sprawi, że wszystkie narządy będą pracowały odpowiednio.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.