Cellulit – napoje i wskazówki, aby go zredukować

Zmniejszenie cellulitu można uzyskać poprzez unikanie picia kawy, napojów gazowanych i alkoholu. Warto także co najmniej trzy razy w tygodniu wykonywać ćwiczenia fizyczne i pić przy tym spore ilości wody.
Cellulit – napoje i wskazówki, aby go zredukować
Carlos Fabián Avila

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Carlos Fabián Avila.

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Jak zapewne wiesz, cellulit stanowi spory i trudny do wyeliminowania problem. Najczęściej pojawia się u kobiet, zwłaszcza w okresie zmian gospodarki hormonalnej organizmu.

Hormony nie są jednak jedynym powodem. Cellulit mogą spowodować również złe nawyki żywieniowe, zaparcia oraz brak ćwiczeń fizycznych.

Cellulit cechuje się skórą wyglądającą jak skórka pomarańcza, dlatego części ciała, takie jak uda, brzuch i biodra wyglądają bardzo nieestetycznie.

Aby pozbyć się cellulitu, ludzie stosują specjalne diety, masaże, zabiegi kosmetyczne, a także produkty obiecujące jego likwidację. Należy jednak pamiętać, że aby się go całkowicie pozbyć, trzeba mieć dużo cierpliwości i stosować odpowiednią terapię.

cellulit przypomina skórkę pomarańczy

Podczas terapii mającej na celu walkę z cellulitem można do swojego codziennego zestawu ćwiczeń dodać napój stanowiący doskonałe uzupełnienie każdej z metod zwalczania tej uciążliwej dolegliwości powodującej niekorzystny wygląd określonych części ciała.

Wspomniany przez nas napój antycellulitowy ma bardzo przyjemny smak i jest prosty do przygotowania.

Masz cellulit? Oto domowy sposób na jego wyeliminowanie

Napój ten ze względu na swój skład poprawi kondycję skóry, a także oczyści komórki organizmu.

Aby go przygotować, będziesz potrzebować:

  • 500 g miąższu aloesu (lub żelu aloesowego),
  • 500 g miodu,
  • sześć łyżeczek whisky

Zmiksuj dokładnie wszystkie składniki za pomocą blendera lub miksera. Następnie przelej całość do szczelnie zamkniętej butelki i wstaw ją do lodówki. Pij łyżkę mieszaniny dwa razy dziennie, rano i wieczorem.

Przeczytaj także artykuł: Cellulit: 6 produktów, które go nasilają

O czym należy pamiętać?

Pamiętaj, aby codziennie pić wystarczającą ilość wody. Pozwoli to Twojemu organizmowi skutecznie usunąć toksyny, a także zmniejszyć grudki tłuszczu tworzące cellulit.

Powinnaś także ograniczyć ilość soli w potrawach do minimum, ponieważ spożywanie słonych pokarmów powoduje zatrzymanie wody w organizmie, co bezpośrednio wpływa na skórę.

Zwiększ ilość błonnika w jedzeniu

źródło błonnika

Spożywanie odpowiednich ilości błonnika jest bardzo ważne w procesie redukcji cellulitu, ponieważ błonnik pomaga wyeliminować wszelkie zbędne odpady, które zbierają się w organizmie.

Błonnik występuje między innymi w pełnych ziarnach zbóż, zielonych warzywach liściastych i owocach.

Unikaj tłustych potraw

Tłuszcze są bardzo szkodliwe dla zdrowia. Mają także bardzo niekorzystny wpływ na skórę, ponieważ powodują odkładanie się toksyn w organizmie, tworząc tym samym cellulit.

Spożywanie tłustych posiłków sprawia, że cellulit zamiast zanikać będzie rozwijał się w szybszym tempie, utrudniając jego redukcję lub kontrolę.

Może Cię również zainteresować: Dieta antycellulitowa – najważniejsze wskazówki

Unikaj napojów gazowanych oraz alkoholu

Napoje tego rodzaju dostarczają do organizmu jedynie toksyn, a nie składników odżywczych, dlatego najlepszym i najzdrowszym sposobem jest ich całkowite wyeliminowanie z diety.

Innymi produktami, które najlepiej unikać lub zmniejszyć ich spożycie to produkty z mąki przetworzonej, takie jak chleb, ciastka i liczne wypieki. Zawierają sporą ilość tłuszczu, który sprzyja cellulitowi.

alkohol sprzyja cellulitowi

Unikaj picia nadmiernych ilości kawy, nie pal papierosów, zapomnij o siedzącym trybie życia i co najmniej trzy razy w tygodniu uprawiaj ćwiczenia fizyczne. Unikaj również noszenia zbyt ciasnej odzieży.

Zalecamy także skorzystanie z kilku sesji masażu, ponieważ jest naprawdę przydatny w procesie rozbijania grudek tłuszczu, które odpowiadają za cellulit.

Masaż powinien być wykonywany przez osobę przeszkoloną przy wykorzystaniu odpowiednich kremów pomagających usunąć nadmiar tłuszczu nagromadzonego w skórze. Poddawaj się takiemu masażowi codziennie, aby osiągnąć pożądane rezultaty szybciej i skuteczniej.

Pamiętaj także że…

…cellulit jest chorobą skóry, która może mieć także kolosalny wpływ na poczucie własnej wartości u osób nim dotkniętych. Jeśli jednak masz wystarczająco dużo cierpliwości w stosowaniu terapii redukującej cellulit, to możesz w znacznym stopniu się go pozbyć.

Nie martw się więc na zapas!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Cabrera, E. (2016). Cero celulitis. Efigenia Cabrera.
  • Carmona, E. C., Ortiz, A. C., Lombardo, M. C. M., & Cobos, J. A. (2009). Flora medicinal utilizada en las enfermedades de la piel y en belleza. Boletín del Instituto de Estudios Giennenses, (200), 165-179.
  • Dehin, R. (2000). El poder curativo del aloe vera. Ediciones Robinbook.
  • Díaz-Cardiel, S. L. (2011). Celulitis. REDUCA3(1).
  • Iglesias Rosado, C., Villarino Marín, A. L., Martinez, J. A., Cabrerizo, L., Gargallo, M., Lorenzo, H., … & Russolillo, J. (2011). Importancia del agua en la hidratación de la población española: documento FESNAD 2010. Nutrición Hospitalaria26(1), 27-36.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.