Cellulit – napoje i wskazówki, aby go zredukować

· Styczeń 5, 2016
Zmniejszenie cellulitu można uzyskać poprzez unikanie picia kawy, napojów gazowanych i alkoholu. Warto także co najmniej trzy razy w tygodniu wykonywać ćwiczenia fizyczne i pić przy tym spore ilości wody. Należy również unikać noszenia zbyt ciasnej odzieży.

Cellulit – jak zapewne doskonale wiesz – stanowi spory duży problem, trudny do wyeliminowania. Zdecydowanie częściej pojawia się on u kobiet, zwłaszcza w okresie zmian gospodarki hormonalnej organizm.

Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego powstaje cellulit, może być on również spowodowany złymi nawykami żywieniowymi, zaparciami, a przede wszystkim brakiem ćwiczeń fizycznych.
Cellulit może mieć negatywny wpływ na różne części ciała, takie jak uda, brzuch i biodra powodując ich dość nieestetyczny wygląd – skóra zaczyna bowiem przypominać skórkę pomarańczy.

Między innymi z tego też powodu cellulit potocznie określany jest właśnie jako efekt skórki pomarańczy.

Aby wyeliminować ten problem z niekorzystnym wyglądem skóry ludzie stosują wiele różnych sposobów, takich jak diety, masaże, zabiegi kosmetyczne, produkty obiecujące cudowną likwidację cellulitu.

Jednak rzeczywistość jest taka, że w celu pozbycia się go niezbędne będzie sporo cierpliwości i stosowanie odpowiedniej terapii z żelazną wręcz konsekwencją.

Skórka pomarańczy

Aby wspomóc się podczas korzystania z różnych terapii mających na celu walkę z cellulitem, można również wprowadzić w życie kilka wskazówek, które mogą okazać się bardzo skuteczne w poprawie struktury i wyglądu Twojej skóry dotkniętej przez cellulit.

W takim przypadku można dodać do swojego codziennego zestawu ćwiczeń pewien napój, ponieważ stanowi on doskonałe uzupełnienie każdej z metod zwalczania tej uciążliwej dolegliwości powodującej niekorzystny wygląd określonych części ciała.

Wspomniany przez nas powyżej napój antycellulitowy, oprócz tego, że bardzo przyjemny smak, jest także bardzo prosty do przygotowania.

Dopadł Cię cellulit? Oto domowy sposób na poprawienie wyglądu skóry

Napój ten ze względu na swój skład, jest w stanie zapewnić także efekt oczyszczania komórek Twojego organizmu. Aby go przygotować, potrzebne będą następujące składniki:

  • 500 gramów miąższu aloesu (lub żelu aloesowego).
  • 500 gramów miodu.
  • Sześć łyżeczek whisky.

Aby przygotować opisywany napój, wystarczy go po prostu wszystkie składniki dokładnie zmiksować za pomocą blendera lub miksera. Następnie przelej całość do szczelnie zamkniętej butelki i wstaw ją do lodówki. Wypij łyżkę mieszaniny dwa razy dziennie, rano i wieczorem.

O czym należy pamiętać

Niezwykle istotną kwestią jest picie codziennie wystarczająco dużej ilości wody, co pozwoli Twojemu organizmowi na skuteczne usuwanie toksyn, dzięki czemu zanikać będą także grudki tłuszczu tworzące cellulit.

Powinnaś także ograniczyć ilości soli w potrawach do minimum, ponieważ spożywanie słonych pokarmów zwiększa ryzyko zatrzymania wody w organizmie, co bezpośrednio wpływa na Twoją skórę oraz cellulit.

Zwiększ ilość błonnika w jedzeniu

Źródło błonnika

Spożywanie odpowiednich ilości błonnika jest bardzo ważne w procesie redukcji cellulitu, ponieważ pomaga on wyeliminować wszelkie odpady, których Twój organizm nie potrzebuje.

Błonnik występuje między innymi w pełnych ziarna zbóż, zielonych warzywach liściastych i owocach.

Unikaj tłustych potraw

Tłuszcze są bardzo szkodliwe dla zdrowia pod każdym względem, ale w tym konkretnym przypadku mają niezwykle niekorzystny wpływ na cellulit, jako że powodują one odkładanie się nadmiaru toksyn w organizmie.

W ten sposób rośnie szansa na to, że cellulit zamiast zanikać będzie rozwijał się w szybszym tempie utrudniając jego redukcję lub kontrolę.

Za wszelką cenę unikaj napojów gazowanych oraz alkoholu

Napoje tego rodzaju dostarczają do Twojego organizmu jedynie toksyn, a nie składników odżywczych, dlatego najlepszym i najzdrowszym sposobem jest po prostu unikanie ich picia.

Inne rodzaje pożywienia, których najlepiej jest unikać lub przynajmniej zmniejszyć ich spożycie to między innymi produkty z mąka przetworzonej, takie jak chleb, ciastka i inne wypieki. Zawierają one dodatkowo sporą ilość tłuszczu, który nie jest wskazany, jeśli chcesz ograniczyć cellulit.

Alkohol

Unikaj picia nadmiernych ilości kawy, nie pal papierosów, zapomnij o siedzącym trybie życia i uprawiaj ćwiczenia fizyczne co najmniej trzy razy w tygodniu. Należy również unikać noszenia zbyt ciasnej odzieży.

Zaleca się również skorzystanie z kilku sesji masażu, ponieważ jest on naprawdę przydatny w procesie rozbijania grudek tłuszczu, które odpowiadają za cellulit.

Masaż powinien być wykonywany przez osobę przeszkoloną przy wykorzystaniu kilka odpowiednich kremów pomagających usunąć nadmiar tłuszczu nagromadzonego w skórze. Poddawaj się takiemu masażowi codziennie, co pozwoli Ci osiągnąć pożądane rezultaty szybciej i skuteczniej.

Pamiętaj także że…

… cellulit jest chorobą skóry, która może mieć także kolosalny wpływ na poczucie własnej wartości u osób nim dotkniętych, ale jeśli masz wystarczająco dużo cierpliwości oraz przede wszystkim konsekwencji w stosowaniu terapii redukującej cellulit, to możesz w znacznym stopniu się go pozbyć.

Nie martw się więc na zapas!