Brwi - w jaki sposób zagęścić je naturalnie

Aby wzmocnić porost brwi i nadać im odpowiedniej formy, warto nakładać naturalne remedia, a także udać się do profesjonalnego stylisty bądź do kosmetyczki.
Brwi - w jaki sposób zagęścić je naturalnie

Ostatnia aktualizacja: 14 lipca, 2021

Brwi i ich forma zmieniały się przez wieki w zależności od panującej mody i aktualnych trendów. Po epoce brwi grubych i krzaczastych nastała moda na ich cieńszą wersję.

W ostatnich latach natomiast stawia się na naturalność z dyskretnymi poprawkami. Istnieją jednak kobiety, które mają bardzo przerzedzone włosy w okolicach oczu. W tym artykule wyjaśnimy Ci, dlaczego tak się dzieje oraz w jaki sposób można je zagęścić i pobudzić ich porost w sposób naturalny.

Dlaczego moje brwi są przerzedzone?

Z reguły gęstość włosów to kwestia genetyczna. Kobiety, które mają cienkie i rzadkie brwi, mają zwykle także mniej owłosione inne części ciała. Te z kolei, których włosy w okolicach oczu są gęstsze, muszą intensywniej depilować inne obszary ciała.

Prawda jest taka, że każda cecha wyglądu ma swoje plusy i minusy.

Okazuje się jednak, że to, czy cieszymy się gęstymi brwiami nie stanowi jedynie kwestii estetycznej. Brak owłosienia może bowiem być objawem czegoś poważniejszego, zwłaszcza jeśli tracimy włosy nagle.

Możliwy objaw problemów zdrowotnych

kobieta i jej wymodelowane brwi

Utrata włosów brwi może mieć związek z problemami skórnymi, nierównowagą hormonalną, chorobami autoimmunologicznymi, a nawet spożywaniem pewnych rodzajów lekarstw, które negatywnie wpływają na mieszki włosowe.

Utrata owłosienia na zewnętrznej części łuku brwiowego może na przykład świadczyć o niedoczynności tarczycy.

Wiedza o tej zależności może pomóc nam uniknąć poważniejszych problemów zdrowotnych, ponieważ znacznie wcześniej je zauważymy. Co więcej, będziemy w stanie jeszcze lepiej zadbać o swój wygląd.

Naturalne remedium z olejem rycynowym

Należy pamiętać o tym, że przerzedzone brwi mogą wynikać z pewnych zaburzeń lub chorób. Gdy jednak wykluczymy tę możliwość, można z powodzeniem sięgnąć po stare, naturalne remedium.

Aby pobudzić porost brwi i rzęs już od wieków stosuje się olej rycynowy.

Ten gęsty olej pochodzenia roślinnego znany jest przede wszystkim ze swoich przeczyszczających właściwości. Towarzyszy kobietom już od dawien dawna z racji tego, że bardzo skutecznie pobudza porost włosów i wzmacnia je. Można go stosować na włosy, rzęsy, łuki brwiowe, a nawet paznokcie.

Sposób zastosowania

olej rycynowy i jego działanie na brwi

Olej rycynowy możesz kupić na przykład w aptece lub w sklepie z produktami naturalnymi. Pamiętaj, aby stosować go każdego wieczoru. Dobrym pomysłem jest użycie do tego szczoteczki do rzęs po tuszu, którego już nie używasz.

  • Wieczorem, przed snem, zmyj makijaż i dokładnie umyj twarz.
  • Zanurz czystą szczoteczkę do rzęs w oleju rycynowym, a następnie przeczesz rzęsy i brwi.
  • Powtórz czynność od 3 do 5 razy i pozostaw produkt na całą noc.

Już po tygodniu lub dwóch zauważysz niesamowite rezultaty. Jeżeli chcesz cieszyć się pięknymi brwiami, musisz oczywiście wykazać się wytrwałością. Być może zechcesz aplikować olej rycynowy również na włosy.

Dobrze wykonana depilacja

Gdy brwi zaczną już rosnąć i się zagęszczać, bezcenna może okazać się pomoc kosmetyczki. Profesjonalnie wykonana depilacja nada brwiom pięknej formy i zatuszuje miejsca, gdzie włoski są rzadsze, nie gubiąc przy tym cech charakterystycznych twarzy.

Obecnie w modzie są brwi naturalne, nie za grube, ale też nie za cienkie. Część wewnętrzna (bliżej nosa) powinna być nieco grubsza, natomiast zwężać się ku części zewnętrznej.

brew kobiety

Profesjonalna kosmetyczka lub stylistka nada brwiom pięknej formy, dzięki czemu twarz będzie promieniować naturalnym blaskiem.

Czesanie i malowanie brwi

Wiele kobiet, które kiedyś za bardzo wydepilowały sobie brwi, teraz je malują. Jeszcze kilka lat temu wydawałoby się to nieco śmieszne i dziwaczne, okazuje się jednak, że moda ciągle się zmienia.

Obecnie jednak dyskretny makijaż podkreślający brwi i nadający im głębi jest jak najbardziej w modzie. Umiejętnie wykonany, może nadać spojrzeniu wyjątkowości.

Obecnie na rynku pojawiają się rozmaite kredki i cienie do brwi. Do wyboru jest bardzo bogata paleta kolorów. Ważne, aby malować je dyskretnie i delikatnie. Dobrym narzędziem będzie z pewnością specjalna szczoteczka.

Jeżeli nie dysponujesz ołówkami do brwi, możesz wykorzystać także zwykłą kredkę do oczu. Pamiętaj jednak, aby sięgać po możliwie jak najnaturalniejsze odcienie, dzięki temu makijaż doda Ci uroku.

Należy również wziąć pod uwagę kształt twarzy, kształt oczu oraz typ urody. Dobrym pomysłem jest też skorzystanie z zaleceń specjalisty w dziedzinie makijażu i stylizacji. Na pewno udzieli Ci praktycznych wskazówek w kwestii odpowiedniego makijażu brwi.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.