Szybki porost włosów – olejki, które Ci w tym pomogą

· Kwiecień 1, 2017
Zarówno olejek migdałowy, jak również oliwa z oliwek są zdecydowanie zalecane ponieważ stymulują krążenie krwi w okolicy włosów, a tym samym wspomagają szybki porost włosów

Szybki porost włosów wiele z nas może doświadczyć naturalnie. Jednak inna grupa kobiet nie może poszczycić się tak zdumiewającymi rezultatami. Dlatego właśnie aby sprowokować szybki porost włosów stosują różnego rodzaju olejki.

Olejki wspomagające szybki porost włosów cechują się doskonałymi właściwościami między innymi odżywczymi i cennymi w pielęgnacji zdrowych silnych włosów.

Olejki wspomagające szybki porost włosów

Wśród olejków stymulujących szybki porost włosów wymienić można wiele rodzajów. Oto niektóre z nich:

Przeczytaj również podobny artykuł: Przetłuszczające się włosy — jak z nimi walczyć?

Olej lawendowy

  • Olej kokosowy. Służy czyszczeniu, ochronie i doskonale odżywia włosy ze względu na doskonałą kompozycję chemiczną, która sprawia, że olej ten bez trudu przedostaje się w głąb włosa.
  • Oliwa z oliwek. Zapewne stoi gdzieś w Twojej kuchni. Stosuj go regularnie, aby zmniejszyć rozmiar mieszków włosowych. Blokuje również działanie enzymu zwanego dihydrotestosteronem, przyspiesza porost włosów, uwalnia wolne rodniki, dostarcza włosom składników odżywczych, a także stymuluje przepływ krwi.

Przeczytaj również podobny artykuł: Olej kokosowy sposobem na siwe i osłabione włosy

  • Olej lawendowy. To jeden z bardziej popularnych kosmetyków. Jednocześnie jeden z bardziej skutecznych jeśli chodzi o powstrzymywanie wypadania włosów. Olej lawendowy działa antyseptycznie, a także przeciw działalności grzybów i mikrobów.
  • Olej rycynowy. Ten olejek doskonale sprawdza się w profilaktyce łysienia. Zawiera bardzo silny czynnik skuteczny w zwalczaniu wszelkiego rodzaju grzybów i bakterii. Ponadto skutecznie chroni, nawilża i sprawia, że włosy stają się lśniące, silne i grubsze.

Oleje stymulujące szybki porost włosów – inne możliwości

Poza tymi najbardziej dostępnymi olejami istnieje również cała gama innych opcji. Oto niektóre z nich:

  • Olej z jojoby. Ten olej nie wnika we włosy jak to jest w przypadku pozostałych. Jego zadanie skupia się na zamykaniu mieszków włosowych, a także na zamykaniu wilgoci we włosach. Nie pozwala na gromadzenie się martwego naskórka, co zapobiega tworzeniu się rozdwojonych końcówek.

Przeczytaj również podobny artykuł: Długie włosy to Twoje marzenie? Wypróbuj olejki

  • Olej migdałowy. Wykazuje właściwości podobne do tych, które zawiera oliwa z oliwek. Chroni, nawilża, eliminuje martwe komórki, które gromadzą się na naskórku. Ponadto ułatwia szybki porost włosów, zmniejsza stany zapalne owłosionej skóry, pielęgnuje mieszki włosowe i chroni skórę głowy.
Olej migdałowy

  • Olej rozmarynowy. Stymuluje mieszki włosowe do wypuszczania nowych włosów, zapobiega wypadaniu i siwieniu włosów, eliminuje martwe tkanki i uelastycznia owłosioną skórę. Posiada również właściwości dezynfekujące i zapobiega proliferacji bakterii.

Przeczytaj również podobny artykuł: Olejek rozmarynowy na ciemne i delikatne włosy

  • Olej rybny. Choć nie ma badań, które potwierdzałyby wpływ na włosy w stosowaniu bezpośrednim, to powszechnie wiadomo, że olej rybny zawiera kwasy tłuszczowe, między innymi omega 3. Spożywanie oleju sprawia, że mieszki włosowe stają się silniejsze.