Szybki porost włosów - olejki, które Ci w tym pomogą

Zarówno olejek migdałowy, jak również oliwa z oliwek są zdecydowanie zalecane, ponieważ stymulują krążenie krwi w skórze głowy, tym samym wspomagając szybki porost włosów.
Szybki porost włosów - olejki, które Ci w tym pomogą

Ostatnia aktualizacja: 28 stycznia, 2021

Szybki porost włosów to proces, który można wywołać w całkowicie naturalny sposób. Jeśli długie i zdrowe kosmyk są również i twoim marzeniem, świetnie trafiłaś. Dziś podpowiemy ci, jak sprowokować szybki porost włosów, stosując różnego rodzaju olejki.

Olejki wspomagające szybki porost włosów, ponieważ cechują się doskonałymi właściwościami odżywczymi, wspomagają cebulki i działają stymulująco na mieszki włosów.

Olejki wspomagające szybki porost włosów

Spośród olejków stymulujących szybki porost włosów wymienić można kilka ich rodzajów. Oto najpopularniejsze z nich:

Olejek lawendowy na szybki porost włosów
  • Olej kokosowy. Służy oczyszczaniu, ochronie i doskonale odżywia kosmyki ze względu na doskonałą kompozycję chemiczną, która sprawia, że olej ten bez trudu przedostaje się w głąb włosa.
  • Oliwa z oliwek. Zapewne stoi gdzieś w Twojej kuchni. Stosuj ją regularnie, aby odżywić mieszki włosowe. Blokuje ona również działanie enzymu zwanego dihydrotestosteronem, przyspiesza porost włosów, niszczy wolne rodniki, dostarcza włosom składników odżywczych, a także stymuluje przepływ krwi.

Przeczytaj również podobny artykuł: Olej kokosowy sposobem na siwe i osłabione włosy

  • Olej lawendowy. To jeden z bardziej popularnych kosmetyków. Jednocześnie jeden z najskuteczniejszych, jeśli chodzi o powstrzymywanie wypadania włosów. Olej lawendowy działa antyseptycznie, a także chroni przed atakami grzybów i mikrobów.
  • Olej rycynowy. Ten olejek doskonale sprawdza się w profilaktyce łysienia. Zawiera bardzo silny czynnik, skuteczny w zwalczaniu wszelkiego rodzaju grzybów i bakterii. Ponadto chroni, nawilża i sprawia, że kosmyki stają się lśniące, silne i grubsze.

Oleje stymulujące wzrost włosów

Poza tymi najbardziej dostępnymi olejami istnieje również cała gama innych opcji. Oto niektóre z nich:

  • Olej z jojoby. Ten olej nie wnika we włosy jak to jest w przypadku pozostałych. Jego zadanie skupia się na zamykaniu mieszków włosowych, a także na zamykaniu wilgoci we włosach. Nie pozwala na gromadzenie się martwego naskórka, co zapobiega tworzeniu się rozdwojonych końcówek.

Przeczytaj również podobny artykuł: Długie włosy to Twoje marzenie? Wypróbuj olejki

  • Olej migdałowy. Wykazuje właściwości podobne do tych, jakie posiada oliwa z oliwek. Chroni, nawilża, eliminuje martwe komórki, które gromadzą się na naskórku. Ponadto ułatwia szybki porost włosów, zmniejsza stany zapalne skóry głowy oraz pielęgnuje mieszki włosowe.
Olej migdałowy
  • Olej rozmarynowy. Stymuluje mieszki włosowe do wypuszczania nowych włosów, zapobiega wypadaniu i siwieniu kosmyków, eliminuje martwe tkanki i uelastycznia skórę głowy. Posiada również właściwości dezynfekujące i zapobiega proliferacji bakterii.
  • Olej rybny. Choć nie ma badań, które potwierdzałyby wpływ na włosy w stosowaniu bezpośrednim, to powszechnie wiadomo, że olej rybny zawiera kwasy tłuszczowe, między innymi omega 3. Spożywanie oleju sprawia, że mieszki włosowe stają się silniejsze.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.