Szybki porost włosów - olejki, które Ci w tym pomogą

Zarówno olejek migdałowy, jak również oliwa z oliwek są zdecydowanie zalecane, ponieważ stymulują krążenie krwi w skórze głowy, tym samym wspomagając szybki porost włosów.
Szybki porost włosów - olejki, które Ci w tym pomogą

Ostatnia aktualizacja: 28 stycznia, 2021

Szybki porost włosów to proces, który można wywołać w całkowicie naturalny sposób. Jeśli długie i zdrowe kosmyk są również i twoim marzeniem, świetnie trafiłaś. Dziś podpowiemy ci, jak sprowokować szybki porost włosów, stosując różnego rodzaju olejki.

Olejki wspomagające szybki porost włosów, ponieważ cechują się doskonałymi właściwościami odżywczymi, wspomagają cebulki i działają stymulująco na mieszki włosów.

Olejki wspomagające szybki porost włosów

Spośród olejków stymulujących szybki porost włosów wymienić można kilka ich rodzajów. Oto najpopularniejsze z nich:

Olejek lawendowy na szybki porost włosów
  • Olej kokosowy. Służy oczyszczaniu, ochronie i doskonale odżywia kosmyki ze względu na doskonałą kompozycję chemiczną, która sprawia, że olej ten bez trudu przedostaje się w głąb włosa.
  • Oliwa z oliwek. Zapewne stoi gdzieś w Twojej kuchni. Stosuj ją regularnie, aby odżywić mieszki włosowe. Blokuje ona również działanie enzymu zwanego dihydrotestosteronem, przyspiesza porost włosów, niszczy wolne rodniki, dostarcza włosom składników odżywczych, a także stymuluje przepływ krwi.

Przeczytaj również podobny artykuł: Olej kokosowy sposobem na siwe i osłabione włosy

  • Olej lawendowy. To jeden z bardziej popularnych kosmetyków. Jednocześnie jeden z najskuteczniejszych, jeśli chodzi o powstrzymywanie wypadania włosów. Olej lawendowy działa antyseptycznie, a także chroni przed atakami grzybów i mikrobów.
  • Olej rycynowy. Ten olejek doskonale sprawdza się w profilaktyce łysienia. Zawiera bardzo silny czynnik, skuteczny w zwalczaniu wszelkiego rodzaju grzybów i bakterii. Ponadto chroni, nawilża i sprawia, że kosmyki stają się lśniące, silne i grubsze.

Oleje stymulujące wzrost włosów

Poza tymi najbardziej dostępnymi olejami istnieje również cała gama innych opcji. Oto niektóre z nich:

  • Olej z jojoby. Ten olej nie wnika we włosy jak to jest w przypadku pozostałych. Jego zadanie skupia się na zamykaniu mieszków włosowych, a także na zamykaniu wilgoci we włosach. Nie pozwala na gromadzenie się martwego naskórka, co zapobiega tworzeniu się rozdwojonych końcówek.

Przeczytaj również podobny artykuł: Długie włosy to Twoje marzenie? Wypróbuj olejki

  • Olej migdałowy. Wykazuje właściwości podobne do tych, jakie posiada oliwa z oliwek. Chroni, nawilża, eliminuje martwe komórki, które gromadzą się na naskórku. Ponadto ułatwia szybki porost włosów, zmniejsza stany zapalne skóry głowy oraz pielęgnuje mieszki włosowe.
Olej migdałowy
  • Olej rozmarynowy. Stymuluje mieszki włosowe do wypuszczania nowych włosów, zapobiega wypadaniu i siwieniu kosmyków, eliminuje martwe tkanki i uelastycznia skórę głowy. Posiada również właściwości dezynfekujące i zapobiega proliferacji bakterii.
  • Olej rybny. Choć nie ma badań, które potwierdzałyby wpływ na włosy w stosowaniu bezpośrednim, to powszechnie wiadomo, że olej rybny zawiera kwasy tłuszczowe, między innymi omega 3. Spożywanie oleju sprawia, że mieszki włosowe stają się silniejsze.
To może Cię zainteresować ...
Olejek rozmarynowy na ciemne i delikatne włosy
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Olejek rozmarynowy na ciemne i delikatne włosy

Olejek rozmarynowy wzmacnia mieszki włosowe i pomaga w zapobieganiu wypadania włosów. W związku z tym, że ma bardzo silne działanie, zaleca się mie...


Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.