Długie włosy to Twoje marzenie? Wypróbuj olejki

· Marzec 8, 2016
Naturalne olejki to zdrowa i ekonomiczna alternatywa dla komercyjnych produktów regenerujących włosy. Dzięki właściwościom olejków Twoje włosy odzyskają blask i będą rosły szybciej.

Włosy to nasza wizytówka, dlatego tak bardzo zależy nam, by były zdrowe i zadbane. Niestety oddziałuje na nie cała masa czynników, które niszczą je, wysuszają i osłabiają. Aby je ratować, często sięgamy po komercyjne produkty regenerujące i wzmacniające włosy, jednak wiele z nich jest nieosiągalnych ze względu na cenę, z kolei inne nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.

Na szczęście istnieje wiele naturalnych i ekonomicznych sposobów na regenerację włosów, które jednocześnie przyspieszą ich wzrost. Szczególnie skuteczne są naturalne olejki, o których opowiemy Ci już za chwilę.

Długie włosy to Twoje marzenie? Wypróbuj te olejki

Olejek kokosowy

Olejek kokosowy

Olejek kokosowy składa się ze średniołańcuchowych trójglicerydów, dzięki czemu jest on lepiej wchłaniany przez komórki i głęboko nawilża włosy. Jest to idealny środek rekompensujący ubytek naturalnych olejków i protein, wywołany przez kontakt z substancjami chemicznymi zawartymi na przykład w szamponach.

Jak wykorzystać olejek kokosowy?

  • Zaaplikuj odrobinę olejku na włosy i skórę głowy. Delikatnie masuj.
  • Wykorzystaj olejek kokosowy do przygotowania domowej odżywki lub maski na włosy. Możesz dodać do niego na przykład miąższ awokado.

Oliwa z oliwek

Za zmniejszenie rozmiaru mieszków włosowych i wypadanie włosów odpowiedzialny jest hormon zwany dihydrotestosteronem. Na szczęście oliwa z oliwek zawiera przeciwutleniacze, które hamują produkcję tego hormonu, dodatkowo zwalczając także wolne rodniki.

Do właściwości oliwy zaliczyć można także stymulację krążenia, co jest kluczowe w procesie porostu włosów.

Jak używać oliwy?

  • Najlepiej zaaplikuj oliwę z oliwek bezpośrednio na skórę głowy.
  • Dla lepszego efektu możesz wymieszać oliwę z olejkiem rozmarynowym

Olej rycynowy

Olej rycynowy

Olejek rycynowy jest często wykorzystywany ze względu na swoje właściwości przeczyszczające. Oprócz tego zawiera on także wiele substancji odżywczych, które mogą być szczególnie ważne dla dobrej kondycji włosów i ich szybkiego wzrostu.

Zawarty w nim kwas rycynolowy ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, co pozwala uniknąć infekcji skóry głowy.

Jak wykorzystać olejek rycynowy?

  • Zaaplikuj odrobinę olejku na skórę głowy i wmasuj kolistymi ruchami. Powtarzaj codziennie przed pójściem spać i pozostaw na noc.

Olejek jojoba

W przeciwieństwie do innych olejków, olejek jojoba nie wnika w nasadę włosów tylko zalepia mieszki włosowe, co zapewnia ich nawilżenie i zapobiega przesuszeniu.

Jak skorzystać z jego właściwości?

  • Możesz zaaplikować olejek jojoba bezpośrednio na włosy i skórę głowy. Spłucz wodą, aby uniknąć przetłuszczania się włosów.
  • Innym rozwiązaniem jest dodanie odrobiny olejku do swojego szamponu, którym codziennie myjesz włosy.

Olejek rozmarynowy

Olej rozmarynowy

Bez wątpienia jednym z najskuteczniejszych w przyspieszaniu porostu włosów olejków jest olejek rozmarynowy. Pomaga on rozszerzyć naczynia krwionośne i stymuluje podział komórek, co sprawia, że mieszki włosowe pracują intensywniej nad wyrastaniem nowych włosów.

Uważa się także, że olejek rozmarynowy zapobiega wypadaniu włosów oraz przedwczesnemu starzeniu się. Zwalcza także łupież i wygładza rozdwojone i łamliwe włosy.

Jak wykorzystać ten olejek?

  • Zaaplikuj olejek na włosy i skórę głowy, aby w pełni wykorzystać jego właściwości.
  • Aby efekty były jeszcze lepsze, podgrzej łyżkę oleju rozmarynowego z łyżką oliwy z oliwek i dodaj kilka suszonych liści rozmarynu. Zaaplikuj mieszankę na włosy, pozostaw na pół godziny, a następnie spłucz.

Olejek z awokado

Olejek awokado

Dzięki swojej zawartości kwasów tłuszczowych i witamin, olejek z awokado to kolejny skuteczny środek regenerujący włosy i przyspieszający i ich wzrost. Właśnie dlatego jest bardzo często wykorzystywany do produkcji komercyjnych masek i odżywek.

Olejek z awokado zawiera witaminę A, witaminę B6 oraz witaminę E, co sprawia, że doskonale nawilża, regeneruje i poprawia kondycję skóry głowy. Jest on także bogaty w przeciwutleniacze, dzięki czemu pobudza krążenie i stymuluje porost włosów.

Jak go używać?

  • Podgrzej łyżkę stołową olejku z awokado z łyżką oliwy z oliwek i zaaplikuj na włosy i skórę głowy delikatnie masując. Owiń głowę ręcznikiem i pozostaw na 20 minut. Później spłucz wodą.