Dłuższe rzęsy: wypróbuj tych 5 domowych trików

Stosowanie domowych metod to doskonały sposób na dłuższe i uwodzicielskie rzęsy, dzięki niskiej zawartości sztucznych składników, które mogłyby zaszkodzić wrażliwym oczom.
Dłuższe rzęsy: wypróbuj tych 5 domowych trików

Napisany przez Ángela Aragón

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Jednym z najważniejszych elementów oczu są rzęsy – nadają twarzy wyrazu i pewności siebie. Im dłuższe rzęsy, tym głębsze i bardziej intrygujące spojrzenie!

Oczy są istotną częścią naszej twarzy. Możesz wyjść ubrana w najlepsze ciuchy, ale jeśli makijaż oczu nie będzie perfekcyjny, efekt nie będzie idealny.

Oczywiście, jeśli chcesz, aby inni odbierali Cię tak, jak tego pragniesz, sam wygląd nie wystarczy. Musi za tym przemawiać również Twoja postawa. Nie da się jednak ukryć, że piękny wygląd zewnętrzny może pomóc Ci poczuć wewnętrzną pewność.

Ale dłuższe rzęsy są dobre również dla twojego zdrowia. Jak wiesz, istotą rzęs jest ochrona oczu przed zanieczyszczeniami znajdującymi się w powietrzu. Warto zwrócić na to uwagę szczególnie teraz, gdy zanieczyszczenie powietrza stanowi tak aktualny problem.

Domowe sposoby na dłuższe rzęsy

Dlatego pomyśleliśmy, że dobrym pomysłem będzie pielęgnacja rzęs za pomocą domowych trików. Jeśli możesz osiągnąć to w sposób naturalny, to dlaczego by nie spróbować? Jednakże, jeśli masz problemy ze oczami, powinnaś przed zastosowaniem któregokolwiek z tych środków, uprzednio skonsultować się z lekarzem.

1. Olej rycynowy

Olej rycynowy jest idealny do kuracji na osłabione włosy, ponieważ pomaga stymulować ich wzrost i regenerację.

Z tego samego powodu jest również idealny do naszych celów. Olej rycynowy ma także tę zaletę, że działa bardzo szybko i jest łatwy w stosowaniu: wystarczy zwilżyć nim wacik i nanieść u nasady rzęs.

Olejek rycynowy na dłuższe rzęsy

Możesz powtarzać taki zabieg codziennie, ponieważ jest bardzo łagodny dla twojego ciała.

2. Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek jest bogata w przeciwutleniacze, które pomagają w optymalnym wzroście rzęs.

Podobnie jak nasz pierwszy składnik, ten również jest bardzo łatwy w użyciu:

 • Zanurz palce w oliwie i nanieś u nasady rzęs.
 • Zauważysz stopniowy wzrost, a także bardziej zdrowy wygląd.
 • Nie ma problemu, jeśli chcesz zastosować go w ciągu dnia, ale zalecamy przeprowadzanie zabiegu przed snem. Pozwoli to na regenerację przez całą noc.

3. Olej kokosowy

Olej kokosowy ma nieskończoną liczbę zastosowań. Witaminy i składniki odżywcze, które się w nim znajdują, sprawiają że doskonale się nadaje do codziennej pielęgnacji.

Olej kokosowy
 • W przypadku rzęs, pomaga je odżywić co przedkłada się na ich długość i połysk.
 • Stosujemy go jak pozostałe oleje.

Kiedyś olej kokosowy był trudno dostępny, ale obecnie można go znaleźć w prawie każdym sklepie ze zdrową żywnością, a nawet w supermarketach.

4. Dłuższe rzęsy dzięki rumiankowi

Poza niepodważalnymi właściwościami odżywczym, rumianek ma jeszcze jedną zaletę: działanie antybakteryjne.

Jak już wspominaliśmy, nasze oczy cierpią z powodu zanieczyszczenia powietrza, więc filiżanka herbaty z rumianku nada się doskonale do zabiegu na całe oczy.

 • Możesz masować powieki, a także przepłukiwać oczy rumiankiem.
 • W ten sposób zabezpieczysz się przed infekcjami i uzyskasz dłuższe i zdrowsze rzęsy, od nasady aż po same końce.

5. Białko jajka

To co w jajkach najlepsze, to zawarte w nich białko. To nie tylko pomaga spalać tłuszcz i zwiększać masę mięśniową, ale działa również odżywczo na Twoje włosy.

Tak naprawdę białka jaj znajdują się w wielu naturalnych szamponach. Pomimo tego, że jest nieco bardziej skomplikowane w użyciu niż inne remedia, jest bardzo skuteczny.

Kobieta oddziela żółtka od białek

Oto najlepszy sposób stosowania:

 • Wbij białko jaja do miski. Nie musisz ubijać piany.
 • Nałóż je na rzęsy palcami, od nasady po sam koniec.
 • Zaczekaj 10 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą.
 • Powtarzaj zabieg 3 razy w tygodniu.

Jak widzisz, uwielbiamy naturalne kuracje, nie tylko dlatego, że można je samemu zastosować w domu. Mamy tutaj do czynienia z bardzo wrażliwą częścią Twojego ciała i wygląd nigdy nie powinien być stawiany ponad zdrowie.

Preferujemy naturalne alternatywy, ponieważ praktycznie nie mają żadnych efektów ubocznych, pozostając niezwykle skutecznymi. Niemniej jednak, zawsze warto skonsultować się z lekarzem przed ich stosowaniem.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Gentry, H. S. (1958). The natural history of Jojoba (Simmondsia chinensis) and its cultural aspects. Economic Botany. https://doi.org/10.1007/BF02859772
 • Amador, G. J., Mao, W., DeMercurio, P., Montero, C., Clewis, J., Alexeev, A., & Hu, D. L. (2015). Eyelashes divert airflow to protect the eye. Journal of the Royal Society Interface. https://doi.org/10.1098/rsif.2014.1294
 • Battermann, M., Boesel, T., Zuedel Fernandes, N., & Fuhr, D. (2011). Hair treatment agent having at least four selected oils. PCT Int. Appl.
 • Berdick, M. (1972). The role of fats and oils in cosmetics. Journal of the American Oil Chemists’ Society. https://doi.org/10.1007/BF02582522
 • Gopala, K. A. G., Raj, G., Bhatnagar, A. S., Kumar, P., & Chandrashekar, P. (2010). Coconut oil: chemistry, production and its applications – A Review. Indian Coconut Journal. https://doi.org/10.1111/j.1751-908X.2004.tb00761.x
 • Cohen JL. Enhancing the growth of natural eyelashes: the mechanism of bimatoprost-induced eyelash growth. Dermatol Surg. 2010;36(9):1361-1371. doi:10.1111/j.1524-4725.2010.01522.x
 • McMullen R, Jachowicz J. Optical properties of hair: effect of treatments on luster as quantified by image analysis. J Cosmet Sci. 2003;54(4):335-351.
 • Rele AS, Mohile RB. Effect of mineral oil, sunflower oil, and coconut oil on prevention of hair damage. J Cosmet Sci. 2003;54(2):175-192.
 • Srivastava, J. K., Shankar, E., & Gupta, S. (2010). Chamomile: A herbal medicine of the past with bright future. Molecular medicine reports, 3(6), 895–901. https://doi.org/10.3892/mmr.2010.377
 • Yoon JI, Al-Reza SM, Kang SC. Hair growth promoting effect of Zizyphus jujuba essential oil. Food Chem Toxicol. 2010;

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.