Wydłużanie rzęs - naturalne domowe sposoby

Tuż przed snem nałóż nieco oleju rycynowego na rzęsy przy pomocy bawełnianego waciku i pozostaw na całą noc. Taki zabieg stymuluje wzrost rzęs i sprawia, że stają się grubsze
Wydłużanie rzęs - naturalne domowe sposoby
Renata Sylwia Kosierb Fernández

Przejrzane i zatwierdzone przez: dietetyk Renata Sylwia Kosierb Fernández.

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 12 lipca, 2023

Wydłużanie rzęs wydaje się znajdować uzasadnienie wyłącznie w wyglądzie i estetyce. Ale to nie prawda. Wydłużanie rzęs służy również ochronie oka przed ciałami obcymi.

Jeżeli również Tobie zależy na zabiegu, jakim jest wydłużanie rzęs wcale nie musisz udawać się do kosmetyczki. Istnieją bowiem naturalne domowe sposoby, aby uzyskać zaskakujące rezultaty.

Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje zdrowy sposób odżywiania, to kluczowe. Co powinno się znajdować w naszym jadłospisie? Przede wszystkim produkty dostarczające proteiny, i witaminy (zwłaszcza witaminy z grupy B), antyoksydanty, jak na przykład witaminy C i E.

Przeczytaj również podobny artykuł: Niedobór witamin to jedna z przyczyn zmęczenia!

Witamina B występuje w produktach pochodzenia zwierzęcego, w mięsie, wnętrznościach czy jajach. Jeśli chodzi o produkty roślinne, to z pewnością przodują tutaj zboża, warzywa, orzechy, grzyby, drożdże piwne i kiełki zbożowe.

Witaminę C i E zawierają natomiast cytrusy, awokado i zielone warzywa.

olejek lawendowy

Olej rycynowy na wydłużanie rzęs

Na bawełniany wacik nałóż małą ilość oleju, a następnie zaaplikuj na powieki, zwłaszcza u podstawy rzęs.

Przeczytaj również podobny artykuł: Rzęsy: naturalny sposób na ich wydłużenie!

Taki zabieg wykonuj codziennie tuż przed udaniem się na spoczynek, a sprawisz, że Twoje rzęsy staną się grubsze i będą rosły szybciej. Rezultaty widoczne są po około dwóch miesiącach.

Mieszanka olejków eterycznych

Innym sposobem na wydłużanie rzęs jest stosowanie następującej mieszanki: 1 łyżeczka oliwy z oliwek, pół łyżeczki oleju z nagietka i pół łyżeczki olejku różanego. Wlej olejki do szklanego nieprzezroczystego naczynia, w którym będziesz mogła przechowywać miksturę przez jakieś 10 dni w chłodnym miejscu.

Olejki eteryczne

Przeczytaj również podobny artykuł: Co olej kokosowy może zrobić dla Twoich włosów

Następnie stosuj niewielką ilość mieszanki do wykonywania delikatnego masażu rzęs przy zamkniętych powiekach. Pozostaw olejki na kilka minut, a następnie zmyj używając do tego letniej wody z mydłem. Taki zabieg wykonuj dwa razy dziennie.

Oliwa z oliwek z sokiem z cytryny

Aby uzyskać efekt szybkiego i trwałego porostu rzęs, nałóż na nie mieszankę oliwy z oliwek w połączeniu z sokiem z cytryny. Mieszaninę należy przygotować w proporcjach: cztery części oliwy do jednej części soku z cytryny. Mieszaninę umieść w szklanej buteleczce.

Przeczytaj również podobny artykuł: Oliwa z oliwek i sok z cytryny: niesamowite właściwości

Za pomocą patyczków kosmetycznych nałóż niewielką ilość mikstury na całej długości rzęs. Uważaj, żeby płyn nie dostał się do oczu. Pozostaw na 20 minut, a następnie spłucz zimną wodą i osusz bez pocierania.

Taki zabieg stosuj dwa razy dziennie, a miksturę przechowuj w lodówce maksymalnie przez trzy dni.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.