Co olej kokosowy może zrobić dla Twoich włosów

16 marca, 2017
Dzięki związkom zawartym w sobie olej kokosowy, może być bardzo skutecznym sposobem, aby nawilżyć i ożywić zarówno włosy, jak i skórę głowy, oraz przywrócić im blask i siłę

Olej kokosowy jest bogaty w węglowodany, minerały i witaminy, które mają bardzo korzystne działanie dla organizmu ludzkiego, dlatego też staje się on ostatnio, tak bardzo popularny na całym świecie.

Dziś możesz olej kokosowy, bardzo często występuje jako jeden z najważniejszych składników w produkcji takich wyrobów kosmetycznych, jak mydło, czy krem do ciała.

Korzyści ze stosowania oleju kokosowego w pielęgnacji włosów, są znane od stuleci. Wzmacnia on włosy, a także odżywia i chroni je przed skutkami przedwczesnego starzenia się.

Olej kokosowy na wypadanie włosów

kobieta ze szczotką

Indie są jedną z najstarszych kultur świata. Tam, olej kokosowy od dawna, powszechnie jest stosowany w walce z wypadaniem włosów.

W skład środka walczącego z tą dolegliwością, wchodzą gotowane liście szałwii i trochę oleju kokosowego.

Co powinnaś zrobić?

 • Ta mieszanka może być stosowana bezpośrednio na skórę głowy, aby poprawić stan twoich włosów i zabezpieczyć je przed wypadaniem.
 • Gdy mieszanka jest gotowana, można przechowywać ją w szklanym słoju i używać jak maseczki, raz w miesiącu.

Z drugiej strony, kiedy zaaplikujesz sok z limonki i olej kokosowy na skórę głowy to również złagodzisz wypadanie włosów.

Użyj oleju kokosowego do naprawy zniszczonych włosów

Innym sposobem, w jaki olej kokosowy może pomóc twoim włosom, jest zapobieganie utracie białka, niechybnie prowadzące do uszkodzenia konstrukcji włosa.

Dzieje się tak dzięki zawartości kwasu laurynowego, który wchodzi w silne związki z białkiem włosów oraz łatwo przenika do ich wnętrza, dzięki niskiej masie cząsteczkowej.

Co powinnaś zrobić?

 • Możesz zastosować trochę oleju kokosowego jako maskę na włosy.
 • Pozostaw ją na około 20 minut przed normalnym umyciem włosów.

Możesz również używać tego olejku zamiast chemicznego środka do rozczesywania. Po umyciu włosów, weź niewielką ilość i użyj tak samo jak płynu do rozczesywania.

Odżywka

nakładanie odżywki

Olej kokosowy jest lepszą odżywką, niż jakikolwiek inny środek dostępny na rynku. Nakładaj go, gdy jest lekko podgrzany, a twoje włosy będą błyszczące i gładkie.

Co powinnaś zrobić?

 • Wszystko, co musisz zrobić, to nanieść go na włosy na noc, kilka godzin przed pójściem do łóżka, i przykryć głowę szmatką lub czepkiem.
 • Następnego dnia rano, umyj włosy normalnie.
 • Powtórz to kilka razy w tygodniu, aby utrzymać zdrowe, mocne i gładkie włosy.

Przeciwdziała pojawieniu się wszy

Wszy są pospolitym szkodnikiem, który pojawiając się na głowie powoduje rozdrażnienie, a także poczucie wstydu. Jeśli nie są właściwie leczone, problem może ciągle powracać.

Chociaż istnieje wiele produktów chemicznych do walki z wszami, to musisz pamiętać, że ich silne działanie może uszkodzić skórę głowy i osłabić włosy.

Innym rozwiązaniem jest usunięcie wszy i gnid, za pomocą gęstego grzebienia, musisz jednak bardzo uważać, ponieważ mokre włosy bardzo łatwo jest uszkodzić.

Co powinnaś zrobić?

 • To dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie oleju kokosowego na mokre włosy, aby je chronić, sprawiając że łatwiej się rozczesują umożliwiając wyeliminowanie wszy.

Zwalcza suchość

kobieta z mokrymi włosami

Ludzie mający suche włosy, powinni zwrócić na to uwagę. Włosy bardzo łatwo mogą stać jeszcze bardziej szorstkie i cienkie.

Używanie agresywnych szamponów, odżywek i tonerów, można sprawić że skóra głowy stanie się jeszcze bardziej sucha i łuszcząca.

Co powinnaś zrobić?

 • Olej kokosowy jest naturalną odpowiedzią na ten problem, prócz walki z suchymi włosami, pomoże on również skórze głowy.

Zwalcza rozdwajające się końcówki

Możesz myśleć, ze jedynym rozwiązaniem na rozdwajające się końcówki włosów jest zmiana fryzury na coraz krótszą. Na szczęście, jeśli chodzi o niewielką ilość szorstkich, rozdwojonych końcówek włosów, rozwiązaniem może być olej kokosowy.

Co powinnaś zrobić?

 • Wystarczy, że nałożysz mieszaninę oleju kokosowego i oleju migdałowego na końcówki włosów na parę minut.
 • Pomoże to zmniejszyć rozdwajanie się końcówek, dzięki czemu będziesz mogła cieszyć się dłuższymi fryzurami.
 • Pamiętaj, że najlepiej przycinać końcówki co sześć do ośmiu tygodni.

Tonuje włosy

mycie włosów

Olej ten jest również doskonałym tonerem do włosów, zwłaszcza gdy masz suchą skórę głowy.

Co powinnaś zrobić?

 • Jest to tak proste, jak stosowanie mieszanki ciepłego oleju kokosowego z olejkiem lawendowym do masowania głowy.
 • Lepsze efekty osiągniesz jeśli naniesiesz mieszankę na noc i pozostawisz ją aż do rana.

Wrastające włoski

Niektórzy ludzie mają problem z wrastającymi włoskami na głowie. Problem ten nasila się zwłaszcza, gdy jest bardzo gorąco lub bardzo zimno.

Co powinnaś zrobić?

 • Aby temu zapobiec, ważne jest, aby twoja skóra jak i włosy zawsze pozostawały czyste.
 • Jeśli dodasz sporadyczne masaże skóry głowy, przy użyciu mieszaniny oleju kokosowego i oliwy z oliwek zmniejszysz dyskomfort.

Jeśli problem będzie się powtarzał, skontaktuj się ze specjalistą dla przeprowadzenia prawidłowego leczenia.