Oliwa z oliwek i sok z cytryny: niesamowite właściwości

18 kwietnia, 2019
Napój będący mieszaniną obu tych składników stanowi dla nas cenne źródło witamin i ogromne korzyści dla zdrowia. Ale nie powinniśmy opierać naszą dietę wyłącznie na tych dwóch produktach. Sok z cytryny i oliwa z oliwek powinny jedynie pełnić rolę cennego suplementu naszej codziennej diety.

Jednym z naturalnych składników licznych przepisów kulinarnych, o których często słyszymy jest oliwa z oliwek. Należy ona do grupy zdrowych tłuszczów, zalecanych w większości przypadków jako bezpiecznego rozwiązania.

Oliwa z oliwek cieszy się również olbrzymią popularnością ze względu na swoją uniwersalną przydatność w kuchni, swoje wysokie wartości odżywcze i przede wszystkim charakterystyczny, wspaniały smak.

Mieszanina, w której skład wchodzą sok z cytryny oraz oliwa z oliwek staje się niejako z automatu niezwykle cennym, domowym środkiem skutecznie sprawdzającym się w doraźnym leczeniu wielu różnych dolegliwości.

Takie połączenie zawiera także dużą ilość niezbędnych dla Twojego organizmu składników odżywczych. Może ono również pomóc wyleczyć niektóre lżejsze choroby i zapobiec ewentualnym powikłaniom.

W ostatnich latach mnóstwo osób postanowiło zwrócić się w stronę medycyny alternatywnej. Wszelkie alternatywne sposoby leczenia nie są wprawdzie tak skuteczne jak, jak metody oferowane przez tradycyjną medycynę, jednak ich cechą szczególną jest brak tak wielu mniej lub bardziej poważnych skutków ubocznych.

Również te zabiegi są w stanie zaoferować wiele istotnych korzyści i na dodatek są w zasięgu finansowym przeważającej większości osób.

Oliwa z oliwek i cytryna

Mimo tego, że niektóre procedury medycyny alternatywnej tak naprawdę nie zapewniają skutecznego leczenia wielu chorób.

To jednak wyniki wielokrotnie przeprowadzanych badań naukowych wykazały, że wykorzystywane przez metody alternatywne produkty pomagają skutecznie złagodzić objawy różnych schorzeń i dolegliwości, nie niosąc za sobą żadnych skutków ubocznych. Oliwa z oliwek oraz sok z cytryny należą właśnie do tego grona.

W naszym dzisiejszym artykule zamierzamy zaprezentować Ci szczegółowo niektóre z zalet, jakimi cechuje się mieszanina, w której skład wchodzą sok z cytryny oraz oliwa z oliwek. Dzięki temu będziesz wiedzieć teraz doskonale, dlaczego powinna ona stać się nieodłącznym składnikiem Twojej codziennej diety.

Zapraszamy do lektury!

Oliwa z oliwek i sok z cytryny zwalczają zaparcia

Wykorzystanie tej mieszaniny jako dodatku do śniadania jest świetnym rozwiązaniem. Będzie ona w ten sposób skutecznie zwalczać zarówno zaparcia, jak i ewentualne problemy z funkcjonowaniem układu pokarmowego.

Zaparcie

Oliwa z oliwek jest naturalnym środkiem przeczyszczającym. Sok z cytryny z drugiej natomiast strony, ma silne właściwości przeciwzapalne i stymuluje ruchy robaczkowe jelit.

Wykorzystaj te produkty, jeśli masz problemy ze wzdęciami, gazami, bólem brzucha lub cierpisz na nadkwasotę oraz zgagę.

Skuteczne eliminowanie toksyn z organizmu

Zarówno sok z cytryny, jak i oliwa z oliwek mają silne właściwości oczyszczające. Dzięki nim pomagają one usunąć wszelkie zbędne pozostałości po procesach przemiany materii z Twojego organizmu.

Mieszanina obu tych składników przyśpiesza jeszcze bardziej usuwanie toksyn. Pomagają one także stymulować pracę wątroby i pęcherzyka żółciowego. Co więcej, ich właściwości pozwalają także ochronić komórki Twojego ciała przed negatywnym wpływem wolnych rodników.

Regulowanie poziomu cholesterolu

Oliwa z oliwek zawiera spore ilości zdrowych tłuszczów i kwasów tłuszczowych. Sprawdzają się one idealnie podczas regulowania stężenia lipidów we krwi. Oznacza to zarazem, że mogą spowolnić proces tworzenia się złogów tłuszczu w Twoich tętnicach.

Cholesterol

Za pomocą tego środka możesz regularnie kontrolować poziomu „złego” cholesterolu w Twojej krwi. Pozwala on również podnieść poziom „dobrego” cholesterolu i pomaga kontrolować stężenie trójglicerydów.

Jest to także dobry środek pozwalający skutecznie zadbać o stawy. Wynika to między innymi z tego, że mieszanina obu opisywanych w tym artykule produktów zawiera silne przeciwutleniacze, które zmniejszają stres oksydacyjny.

A to z kolei przekłada się na sprawniejsze funkcjonowanie procesów eliminujących toksyny z Twojego organizmu.

Zbawienny wpływ na skórę, włosy oraz paznokcie

Ten prosty środek domowej roboty jest naprawdę dobry dla Twoich paznokci. Zapewnia on ochronę delikatnej, kruchej i suchej płytce paznokciowej.

Skóra, włosy i paznokcie

Można również stosować go bezpośrednio na skórki wokół paznokci. Zapewnia to im dodatkowe składniki odżywcze, przez co będą one mniej twarde.

Ta mieszanina ma również silne właściwości antyseptyczne i ściągające. Dzięki temu skutecznie sprawdza się przy zwalczaniu suchości i pękania naskórka oraz łupieżu.

Koniecznie zobacz też artykuł: Piękne włosy – kilka porad dla każdego typu włosów

Redukowanie ilości tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha

Opisywany przez nas środek nie powinien być traktowany jako typowy spalacz tłuszczu. Jednakże używanie go w charakterze suplementu diety może okazać się pomocne w procesie pozbywania się zbędnych kilogramów i redukowania poziomu tkanki tłuszczowej.

Właściwości tej mieszaniny stymulują pracę wątroby i pęcherzyka żółciowego. Są to dwa z największych czynników mających znaczenie w lepszym trawieniu tłuszczów i przyśpieszeniu procesów metabolicznych naszego organizmu.

Oliwa z oliwek zmieszana z sokiem z cytryny zawiera także podstawowe kwasy tłuszczowe. Mają one właściwości moczopędne, przeciwzapalne oraz rozluźniające. Pomagają tym samym zmniejszyć liczbę innych leków oraz środków potrzebnych do uzyskania oczekiwanego rezultatu podczas odchudzania.

Wspomniane kwasy tłuszczowe pozwalają na sprawniejsze metabolizowanie tkanki tłuszczowej odkładającej się w rejonie brzucha. Mają także korzystny wpływ na zmniejszanie ryzyka chorób serca.

Oliwa z oliwek poprawa krążenia krwi

Oliwa z oliwek ma właściwości przeciwzakrzepowe. Dzięki temu skutecznie wpływa na zwiększenie przepływu krwi i zapobiega również tworzeniu się skrzepów krwi.

Mieszanina ta może być stosowana zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz ciała. Oznacza to, że może również zapobiegać rozwojowi żylaków.

Regulacja ciśnienia krwi

Ten naturalny środek jest pomocny dla osób z wysokim ciśnieniem krwi. Wynika to z obecności sporych ilości przeciwutleniaczy i minerałów.

Ciśnienie krwi

Dodanie go do swojego codziennego śniadania pozwoli wyregulować rytm Twojego serca i złagodzić skoki ciśnienia krwi.

Spowolnienie procesów przedwczesnego starzenia się

Powinieneś każdego dnia zażywać co najmniej jedną łyżkę stołową opisywanego przez nas środka. Takie postępowanie zapewni komórkom Twojego ciała dużą ilość przeciwutleniaczy i składników odżywczych. A to pozwala spowolnić procesy przedwczesnego starzenia się.

Oba produkty wchodzące w skład tej mieszaniny zawierają także witaminę E, która jest niezwykle cennym przeciwutleniaczem. Niektóre z najważniejszych korzyści jakie ona zapewnia to zmniejszenie ryzyka wystąpienia choroby serca, zapalenia stawów i pojawianie się zmarszczek.

Oba składniki zapewniają nam również dostawę sporych ilości jednonasyconych kwasów tłuszczowych i minerałów. Pozwalają one stymulować funkcjonowanie naszych narządów wewnętrznych. Do największych z tych, które odniosą największe z tego korzyści należą wątroba, nerki i układ pokarmowy.

Oliwa z oliwek z cytryną – jak należy przygotować mieszaninę?

Opisywaną poniżej mieszaninę należy traktować jedynie jako sposób na uzupełnienie codziennej diety, a nie główne źródło odżywiania.

Nie należy także zażywać więcej niż jedną łyżkę stołową na dobę. W przeciwnym wypadku mogą wystąpić pewne lekkie skutki uboczne, wynikające przede wszystkim z właściwości przeczyszczających obu składników wchodzących w skład tego środka.

Niezbędne składniki

  • 1/2 łyżki stołowej (8 g) oliwy z oliwek
  • 1/2 łyżeczka do herbaty (5 ml) świeżego soku z cytryny

Procedura przygotowania opisywanej mieszaniny

  • Połącz i dokładnie wymieszaj oba składniki. Wypij tak uzyskaną mieszaninę na pół godziny przed śniadaniem, na pusty żołądek.
  • Możesz zażywać ten środek każdego dnia. Aby uzyskać jak najwięcej korzyści, jakie oferuje, pij go co najmniej trzy razy w tygodniu.

Czy masz oba niezbędne składniki pod ręką? Teraz już wiesz, jakie korzyści one oferują dla Twojego zdrowia. Wykorzystaj je więc przyrządzając opisywaną mieszaninę. Pamiętaj jednak, aby starać się stosować wyłącznie produkty pochodzące z upraw ekologicznych, a nie z supermarketów.