Oliwa z oliwek – 6 sposobów, aby włosy wyglądały lepiej

· Czerwiec 21, 2017
Szukasz rewelacyjnej naturalnej nawilżającej maski do włosów? Z oliwą z oliwek nie musisz już dłużej szukać! W tym artykule uzyskasz więcej informacji o tym naturalnym kosmetyku.

Oliwa z oliwek jest jednym z najpopularniejszych produktów na świecie. Swoją popularność zawdzięcza zawartości jednych z najzdrowszych tłuszczów dla organizmu człowieka.

Oliwa z oliwek jest wytwarzana z tłoczonych na zimno oliwek. Już od czasów starożytnych wyróżniała się ze względu na swoje właściwości odżywcze i lecznicze.

Faktem jest, że oliwa z oliwek jest dobrze znanym składnikiem w przemyśle kosmetycznym. Zawdzięcza to zawartym w niej substancjom czynnym, które mają bardzo korzystne oddziaływanie na skórę i włosy.

Wiele osób woli z niej również korzystać jako z naturalnego produktu do włosów. Ostatecznie, zawarte w niej składniki odżywcze wnikają głęboko we włosy i sprzyjają ich zdrowemu wzrostowi.

Ten rodzaj oliwy jest częścią składową wielu kosmetyków komercyjnych, jednak możesz go także używać w jego naturalnym stanie i cieszyć się pozytywnym wpływem, jaki ma na włosy.

Zgodnie z naszą wiedzą są osoby, które nie wiedzą jak wykorzystać oliwę z oliwek do pielęgnacji włosów. Właśnie dlatego przygotowaliśmy ten artykuł, który zaprezentuje 6 sposób na wykorzystanie oliwy z oliwek.

Spróbuj!

1. Naturalna odżywka

Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek ma oleistą konsystencję i zawiera wiele niezbędnych składników odżywczych. To właśnie sprawia, że oliwa z oliwek jest rewelacyjną naturalną odżywką, która poprawia wygląd włosów.

Jej stosowanie pomaga rozwiązać problem splątanych włosów. Natomiast efektem wtórnym są lśniące i zdrowo wyglądające włosy.

Jak stosować

 • Podgrzej odrobinę oliwy z oliwek w mikrofalówce. Odstaw ją i poczekaj aż osiągnie odpowiednią temperaturę do naniesienia na włosy.
 • Kiedy oliwa z oliwek będzie gotowa, wetrzyj ją we włosy i skórę głowy.
 • Jeśli Twoje włosy maja tendencję do przetłuszczania, rozprowadź oliwę zaczynając od połowy długości włosów i kończąc na końcówkach.
 • Przykryj włosy czepkiem kąpielowym i odczekaj 15 minut.
 • Spłucz letnią wodą. Powtarzaj ten zabieg dwa razy w tygodniu.

2. Zabieg nawilżający

Zawarte w oliwie z oliwek kwasy tłuszczowe są przydatne do walki z zaburzeniami równowagi gruczołu łojowego w skórze głowy. Wchłaniając się, oliwa zapobiega nadmiernej suchości skóry. Jednocześnie dostarcza składników odżywczych niezbędnych do utrzymania jedwabistych i mocnych włosów.

Jak stosować

 • Zmieszaj oliwę z oliwek i olej kokosowy w proporcji 1:1. Wetrzyj tę mieszkankę we włosy i skórę głowy.
 • Odczekaj 30 minut. Następnie dokładnie spłucz ją zimną wodą.
 • Powtarzaj ten zabieg dwa lub trzy razy w tygodniu.

3. Zabieg na zniszczone włosy

oliwa na włosy

Oliwa z oliwek jest jednym z najlepszych produktów pomagających włosom, które zostały zniszczone przez środki chemiczne i czynniki środowiskowe. Dzieje się tak z powodu jej odżywczego składu.

Zawarte w oliwie z oliwek kluczowe kwasy tłuszczowe i przeciwutleniacze wspomagają regenerację komórkową i pomagają zapobiegać dalszym uszkodzeniom.

Jak stosować

 • Wymieszaj oliwę z oliwek z miodem organicznym w proporcji 3:1. Następnie wetrzyj tę mieszkankę we włosy na całej ich długości.
 • Przykryj włosy czepkiem kąpielowym i odczekaj od 40 do 50 minut.
 • Spłucz letnią wodą. Powtarzaj ten zabieg raz w tygodniu.

4. Oliwa z oliwek – Zabieg na rozdwojone końcówki

Podcinanie włosów jest czasami jedynym sposobem na radzenie sobie z rozdwojonymi końcówkami. Jednak stosowanie oliwy z oliwek na włosy może pomóc w poprawie ich kondycji.

Zawarte w oliwie z oliwek kluczowe składniki odżywcze nie dopuszczają do dalszego uszkodzenia włosów. Oraz, dzięki swojemu działaniu nawilżającemu, zapobiegają puszeniu się włosów i ich wysychaniu.

Jak stosować

 • Podgrzej kilka łyżeczek oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia. Następnie wetrzyj ją w końcówki włosów.
 • Pozostaw oliwę na włosach na całą noc. Powtarzaj ten zabieg codziennie.

5. Zapobieganie puszeniu się włosów

Kobieta

Ten naturalny składnik to świetna pomoc dla kobiet z kręconymi, trudnymi do opanowania włosami. Jest to szczególnie istotne, ponieważ takie włosy mają tendencję do puszenia się.

Kilka kropli oliwy zapewni Twoim włosom dodatkowy połysk. Jednocześnie zmniejszy niekomfortowy i szokujący efekt puszenia. 

Jak stosować

 • Nabierz odrobinę oliwy z oliwek na dłonie. Następnie przez kilka minut masuj swoje włosy
 • Pozwól oliwie z oliwek się wchłonąć bez spłukiwania. Następnie rozczesz włosy.
 • Stosuj za każdym razem, kiedy chcesz mieć perfekcyjnie rozczesane włosy.

6. Zabieg złuszczający skórę głowy

Często to ignorujemy, a przecież skóra głowy także potrzebuje zabiegów, które pozwolą usunąć martwe komórki skóry gromadzące się na jej powierzchni.

Łącząc oliwę z oliwek z odrobiną soli lub proszku do pieczenia można przygotować naturalny środek złuszczający, który można zastosować na skórę głowy.

Jak stosować

 • Z oliwy z oliwek i soli morskiej przygotuj gęstą pastę. Rozprowadź ją na skórę głowy.
 • Masuj skórę głowy przez kilka minut. Pobudza to krążenie dzięki czemu maska lepiej się wchłonie.
 • Spłucz letnią wodą. Powtarzaj ten zabieg raz w miesiącu.

Jak widać, istnieje wiele sposób na skorzystanie z pozytywnych właściwości oliwy z oliwek w celu uzyskania zdrowszych włosów.

Zachęcamy do włączenia tego produktu do swoich rutynowych zabiegów upiększających. Przekonaj się na własnej skórze, jak właściwości oliwy z oliwek sprawią, że Twoje włosy staną się piękniejsze.