Kształt twarzy - co mówi o Twojej osobowości

Kształt twarzy - co mówi o Twojej osobowości

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Kształt twarzy. Co można po nim wywnioskować? Jak się okazuje, za charakterystyką tą kryje się mnóstwo ciekawych informacji. I choć zapewne uczono Cię, by nie osądzać ludzi po wyglądzie, to kiedy znów będziesz miała okazję poznać kogoś nowego, nie zapomnij określić jaki owa osoba będzie miała kształt twarzy.

Psychologowie są zgodni co do tego, że kształt twarzy jest cennym wskaźnikiem, za którym kryją się pewne cechy związane ze stanem zdrowia, osobowością, inteligencją i seksualnością.

Historia donosi, że dawni greccy myśliciele przykładali dużą wagę do swego wyglądu. Wierzyli bowiem, że może on stanowić odbicie ich duchowości. W dzisiejszych nowoczesnych czasach temat nadal jest przedmiotem badań i stanowi część badań nad językiem i mową ciała.

Czytając ten artykuł dowiesz się jak dany kształt twarzy łączy się z określonymi typami osobowości i jakie jeszcze skrywa w sobie informacje. A zatem do dzieła!

Kształt twarzy – owalna

Twarz owalna charakteryzuje się szerokim czołem i podbródkiem nieco węższym od kości policzkowych. Taki kształt twarzy jest najczęściej spotykany. Cechuje się zrównoważonymi proporcjami, wyraźnymi rysami twarzy i mimiką łatwą do interpretowania. 

Twarz owalna

Według testu osobowości, osoby mające owalną twarz wyróżniają się poprawnością w tym, co robią, biorą pod uwagę konsekwencje jeszcze przed podjęciem danej decyzji. Mają też w zwyczaju mówić to, co wydaje się być poprawne.

Wśród innych ocenia się je jako osoby szczęśliwe, choć na początku znajomości mogą być nieco nieśmiałe, zwłaszcza na etapie poprzedzającym głębsze relacje.

Twarz okrągła

Ten kształt twarzy charakteryzuje się tym, że jej długość i szerokość są do siebie zbliżone, co daje wrażenie pogodności i prostolinijności. Wiele osób widzi w niej podobieństwo do twarzy dziecka, co sprawia, że osoby z okrągłą twarzą ocenia się często jako infantylne.

Twarz okrągła

Jest to jednak wyłącznie powstałe skojarzenie.

Przeczytaj również artykuł: Choroby wypisane na twarzy – poznaj je

Osoby charakteryzujące się okrągłą twarzą są bowiem dojrzałe, poprawne i pewne siebie. Potrafią też właściwie podejmować życiowe decyzje. Osoby te z łatwością nawiązują nowe znajomości, chętnie pomagają innym i cechują się uprzejmością.

Twarz w kształcie serca

Ten kształt twarzy ma pewne cechy podobne do twarzy owalnej, ale w tym przypadku policzki są bardziej wystające i poszerzają się kiedy osoba się śmieje. To sprawia, że osoby mające twarz o kształcie serca postrzegane są jako pozytywne, sympatyczne, przyjacielskie i roześmiane.

Twarz w kształcie serca

Mówi się również, że osoby takie mają dużą siłę wewnętrzną i duże możliwości do łatwego przekazywania jej innym. Są to osoby kreatywne, oddane, wytrwałe i gotowe pokonywać lęki, aby przeżyć ciekawą przygodę.

Podłużny kształt twarzy

Podłużny kształt twarzy jak sama nazwa wskazuje oznacza, że jest ona bardziej długa, niż szeroka. Sam kształt twarzy może przywoływać na myśl, że osoby takie są bardzo poważne lub cechuje je zły charakter.

Niezależnie jednak od takiej powierzchownej oceny, osoby takie cieszą się dobrą energią. Można to zaobserwować zwłaszcza po bliższym zapoznaniu. Poza tym są przyjazne, miłe i znajdują swój własny sposób na podtrzymywanie kontaktów socjalnych. Mają autorytet i często są liderami.

 

Twarz kwadratowa

To kształt twarzy o zbliżonej długości i szerokości, choć czasem długość nieco przeważa. Cechuje się wyraźnymi rysami czoła i policzków, co ułatwia im ekspresję przeżywanych emocji. Są to zazwyczaj osoby stateczne, inteligentne, myślące logicznie.

Twarz kwadratowa

Niektórzy odbierają je jako osoby cechujące się perfekcjonizmem, z nieco ograniczonymi możliwościami społecznymi. Prawda jest jednak taka, że po nawiązaniu bliższej więzi zauważyć można jak bardzo interesująca jest ich osobowość.

Twarz diamentowa

Ten typ twarzy znany jest również jako trójkątny, ponieważ cechuje się wąskim czołem i szeroką żuchwą. Podbródek jest szeroki i nieco spiczasty, wydawać by się mogło, że kościsty.

W osobach o diamentowym kształcie twarzy inni widzą osobę manipulującą. W rzeczywistości jednak są to osoby przyjazne, zwłaszcza po bliższym zapoznaniu. Ich oczy wyjawiają, że mamy do czynienia z liderem, który często podejmuje się wyzwań na swej drodze do sukcesu.

Kolor nie pozostaje bez znaczenia

Poza szczegółami wymienionymi powyżej i dotyczącymi głównie budowy i kształtu twarzy, bardzo ważnym czynnikiem wyjawiającym pewne cechy osobowości jest również kolor skóry. Nie mówimy tutaj o rasach, ale o odcieniach, które przybiera skóra.

Na przykład odcień brzoskwiniowy cechuje osoby o silnym układzie odpornościowym.  Wskazuje też, że dana osoba prawdopodobnie dba o swój sposób odżywiania. Zabarwienie różowawe wskazywać może na niepokój i lęk, ale jest również oznaką dobrego krążenia krwi, płodności i aktywnego trybu życia.

Jak więc z pewnością zauważyłaś, kształt twarzy może nam dużo powiedzieć na temat danej osoby. Do której grupy zaliczyłabyś siebie?


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.