Anticontouring: trend w makijażu, który stawia na naturalność twarzy

Im mniej makijażu nosisz, tym lepiej stosujesz anticontouring. Metoda polega na utrzymaniu naturalnego wyglądu. Dowiedz się o niej wszystkiego.
Anticontouring: trend w makijażu, który stawia na naturalność twarzy
Leidy Mora Molina

Przejrzane i zatwierdzone przez: pielęgniarka Leidy Mora Molina.

Ostatnia aktualizacja: 18 maja, 2023

Czysta, nawilżona i promienna skóra jest celem anticontouring. Ta technika polega na pokazaniu cery taką jaka jest, bez konieczności kamuflowania jej pod tyloma pigmentami. Nie oznacza to jednak rozstania z makijażem. Anticontouring dopuszcza użycie lekkich substancji i minimum koloru.

Ogólnie rzecz biorąc, nie podkreśla rysów, jak robi to konwencjonalny makijaż. Tutaj priorytetem jest przygotowanie twarzy, aby pokazać prawdziwą karnację skóry.

W ten sposób anticontouring promuje znaczenie dbania o tak delikatną skórę twarzy. Zagłębmy się nieco w tę fascynującą technikę, nowość w dziedzinie piękna.

Na czym polega trend anticontouring?

Anty-konturowanie sprawdza się jako alternatywna forma makijażu. Zachęca do podkreślenia twarzy bez uciekania się do zbyt wielu substancji. Filtr, który ostatecznie tworzą filtr, nie pokazuje tak naprawdę ani prawdziwej skóry ani twarzy.

Promotorką trendu jest wizażystka Bobbi Brown. Uznano go za rewolucję i przeciwwagę konwencjonalnego konturowania, który wykorzystuje bronzery, korektory i inne kremy i produkty, aby pogłębić rysy twarzy i nałożyć bardziej wyszukany makijaż.

Zamiast tego, technika zapobiegająca konturowaniu polega na utrzymywaniu skóry wolnej i czystej. Dopuszczalne są pewne wyjątki na te specjalne okazje, kiedy chcesz zrobić sobie mocniejszy makijaż. Ale chodzi bardziej o wybór kremów koloryzujących i filtrów przeciwsłonecznych, ziemistych eyelinerów, subtelnego korektora i nawilżającego balsamu do ust.

Cechą charakterystyczną metody jest to, że wyraźnie widać naturalność twarzy. W sieciach społecznościowych wystarczy wyszukać hashtag #anticontouring, by znaleźć dziesiątki tutoriali na ten temat. Przekazują rady i promują pogląd, że transparentność twarzy jest piękna.

Myślimy, że spodoba ci się również ten artykuł: Utrwalacze do makijażu: czym są i jak ich prawidłowo używać

Podstawowy zestaw do anti-contouring

Hiszpańska Akademia Dermatologii i Wenerologii podkreśla znaczenie skóry jako ważnego organu w relacjach społecznych i jako rodzaj codziennej wizytówki. Osoby borykające się z trądzikiem, wypryskami lub pragnące zatuszować ślady, znajdą rozwiązanie w tradycyjnym makijażu.

Ale anticonturing proponuje akceptację nawet tych niedoskonałości, które może mieć cera. Trend zamienia poranną rutynę, która polega na stosowaniu wielu kosmetyków, na stosowanie kilku prostych w użyciu i uniwersalnych produktów.

Czego nie może zabraknąć w Twoim zestawie do anticontouring? Nawilżaczy i środków nawilżających, filtrów przeciwsłonecznych i balsamów.

Jeśli chcesz nadać lekki kolor, rozważ krem BB lub krem CC, odcień do ust lub błyszczyk. Dzięki tej krótkiej liście kosmetyków uzyskasz nową prezentację skóry.

Protector solar para el anticontouring.
Ta technika nie zapomina o filtrze przeciwsłonecznym. Jest niezastąpionym składnikiem pielęgnacyjnego makijażu.

Jak stosować anticontouring

Jeśli masz już podstawowe produkty do anty-konturowania, następnym krokiem jest przygotowanie skóry do lepszego przyswojenia składników aktywnych. Zobaczmy, na czym polega taka pielęgnacja:

  • Higiena: w tej pierwszej fazie należy przeprowadzić oczyszczanie twarzy, najlepiej neutralnym mydłem dermatologicznym i bieżącą wodą. Przetrzyj twarz opuszkami palców, aby pozbyć się brudu, oleju i wszelkich zanieczyszczeń. Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) podkreśla, że wielu chorób można uniknąć lub je kontrolować, jeśli dana osoba przestrzega higieny, która obejmuje częste mycie twarzy.
  • Nawilżanie: nawilżaj lub nawadniaj skórę kremami, które odpowiadają właściwościom Twojej skóry. Niektóre zalecane składniki w tych preparatach to witaminy A i C oraz kwas hialuronowy. Domowe nawilżacze zawierające olej migdałowy lub glinkę są również dobrym rozwiązaniem.
  • Ochrona: zakończ przygotowanie twarzy kremem przeciwsłonecznym. Nie chcesz przecież, aby promienie UV siały spustoszenie na skórze.

Dzięki tym wskazówkom anty-konturowanie byłoby już gotowe. Jeśli jednak masz ochotę na odrobinę koloru, nałóż na twarz kilka kropel kremu BB i rozprowadź palcami.

Te balsamy są delikatne i dopasowują się do odcienia skóry. Całość uzupełnij pędzlem nakładając odrobinę rozświetlacza na powiekach i kościach policzkowych oraz tuszem lub błyszczykiem. Teraz opanowałaś anticontouring!

Krem do twarzy przeciw konturowaniu.
Nawilżanie jest etapem pośrednim w tej technice.

Co zyskujesz, rozpieszczając skórę trendem anticontouring

Anticontouring to rodzaj makijażu bez makijażu, ze względu na ograniczoną ilość kosmetyków, którą zaleca. To korzyść dla skóry, ponieważ, jak przekonuje Amerykańska Akademia Dermatologii, ograniczając liczbę produktów w pielęgnacji, minimalizujemy ryzyko podrażnień skóry, a także oznak starzenia, wynikających z nadmiernego stosowania makijażu.

A jakby tego było mało, anticonturing oszczędza czas, który spędzasz każdego dnia na nakładaniu makijażu. Przygotujesz się szybciej i wykorzystasz okazję do zrobienia innych rzeczy w domu przed wyjściem.

Podobnie fakt pokazania skóry twarzy taką, jaka jest naturalnie, pomaga uniknąć procesu głębokiego demakijażu, do którego jesteśmy zmuszone nakładając kolejne warstwy podkładów, korektorów, różów i cieni.

To jak, zamierzasz wypróbować ten trend?


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.