6 oznak, że twój partner uprawiał seks, ale z kimś innym

Istnieją sposoby na stwierdzenie, czy Twój partner uprawiał seks z kimś innym. Nie jest to „szósty” zmysł, ale raczej zdolność dostrzegania oczywistych zmian w zachowaniu, które są trudne do ukrycia.
Bernardo Peña

Przejrzane i zatwierdzone przez: psycholog Bernardo Peña.

Ostatnia aktualizacja: 28 lutego, 2023

Zastanawiasz się, czy Twój partner uprawiał seks z kimś innym? Cóż, nie ma magicznej recepty na to, żeby się dowiedzieć, chyba że zobaczysz go w bardzo oczywistej sytuacji. Jednak istnieją pewne zachowania, które mogą służyć jako oznaka niewierności.

Prawdą jest, że nie mają one zastosowania we wszystkich przypadkach, ponieważ mogą istnieć inne przyczyny, które je powodują. Jeśli jednak kilka z tych znaków zbiegnie się, może to wynikać z faktu, że twój partner uprawiał seks z kimś innym.

Pamiętaj, że gdy dana osoba ma kochanka, zarówno jej rutyna, jak i nastrój mogą się zauważalnie zmienić. Więc na co zwrócić szczególną uwagę?

Spójrzmy.

Oznaki, że Twój partner uprawiał seks, ale nie z Tobą

Jak już wspomnieliśmy, znaki, którymi się z wami podzielimy, nie muszą koniecznie oznaczać niewierności. Tylko połączenie kilku lub więcej z tych znaków powinno wzbudzić Twoje podejrzenia.

1. Twój partner unika kontaktu fizycznego z Tobą

Jednym z fundamentów zdrowego związku jest kontakt fizyczny.

Tak więc, jeśli twój partner przestał cię pieścić, uwodzić i szukać okazji do fizycznego kontaktu z tobą, może to być spowodowane tym, że coś się dzieje. Często, gdy dana osoba jest niewierna, przyjmuje zachowanie unikające. Może to być spowodowane poczuciem winy lub satysfakcją z bycia z kimś innym.

Jednak inne możliwe przyczyny mogą to również wyjaśniać.

W innych przypadkach ta dynamika zmienia się, ponieważ coś złamało zaufanie lub w twoim związku występują inne problemy. Czasami nie ma wystarczającej komunikacji werbalnej, aby wyrazić niezadowolenie i dlatego jest ujawnia się to przez takie zachowanie.

Może Cię zainteresować: Jak rozpoznać czerwone flagi w związku

2. Jego zapach ciała jest inny, gdy Twój partner uprawiał seks z kimś innym

Różne badania wykazały, że zapach odgrywa kluczową rolę w relacjach międzyludzkich. Jeśli jesteś ze swoim partnerem przez długi czas, prawdopodobnie możesz potwierdzić, że ma on specyficzny zapach, który łatwo rozpoznasz.

Wiesz, jaki jest zapach szamponu lub czy użył nowych perfum. Tak więc, gdy zapach twojego partnera zmienia się podejrzanie, możesz podejrzewać, że był z kimś innym.

Kiedy niewierność jest bardziej oczywista, możesz zidentyfikować zapach perfum lub wody kolońskiej kochanka. W rzeczywistości, jeśli to zdarzyło się niedawno, może mieć nawet charakterystyczny zapach „seksu”, który wszyscy wiemy, jak rozpoznać.

3. Twój partner jest bardzo zmęczony bez wyjaśnienia

Jeśli twój partner jest zawsze zbyt zmęczony, by uprawiać seks, może to oznaczać, że w związku coś jest nie tak.

Następnie, nieco mylącym znakiem, który może sygnalizować, że twój partner uprawiał seks z kimś innym, jest uczucie senności. W tym przypadku mówimy jednak o „dezorientacji”, ponieważ czasami ten objaw może być wynikiem rutyny pracy lub bezsenności.

Artykuł zatytułowany Hormony płciowe wpływają na neuroprzekaźniki i kształtują mózg dorosłej kobiety podczas hormonalnych okresów przejściowych, wyjaśnia, że po seksie organizm uwalnia neuroprzekaźniki, które wywołują stan senności, który jest prawie tak przyjemny jak sam akt seksualny.

Dlatego jeśli twój partner nagle jest bardzo zmęczony, może to być spowodowane właśnie tym. Należy jednak pamiętać, że ten objaw nie powinien być sam w sobie dowodem.

4. Nie utrzymuje erekcji

Podczas gdy niektórzy mężczyźni są w stanie wykazywać się w łóżku zarówno z partnerką, jak i kochanką, inni mogą zacząć mieć problemy z erekcją. Jeśli twój facet czuje się zmęczony za każdym razem, gdy próbujesz go uwieść, lub robi to i nie dostaje erekcji, coś jest nie tak.

Według strony internetowej dotyczącej zaburzeń erekcji problemy z zaburzeniami erekcji mogą być związane między innymi ze stresem i różnymi chorobami, takimi jak wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca i miażdżyca. Ale jeśli wiesz, że to nie jest powód, być może twój partner zostawia energię w innym łóżku.

5. Twój partner bierze nieregularne prysznice

Kiedy mieszkasz z kimś przez długi czas, możesz rozpoznać jego nawyki pielęgnacyjne. Z tego powodu może wydawać się to bardzo dziwne, jeśli ona lub on nagle bierze prysznic w środku dnia lub stara się „odpocząć” w łazience, gdy wraca do domu z pracy.

Kiedy twój partner uprawiał seks z kimś innym, ona lub on może odczuwać tę „nieodpartą” potrzebę zmycia wszelkich znaków ostrzegawczych. Dlatego stara się brać prysznic tak często, jak to konieczne, nawet jeśli zwykle nie bierze prysznica o określonej porze.

6. Twój partner nie chce o tym rozmawiać lub wpada w złość, jeśli o czymś wspomnisz

Jak zachowuje się twój partner, kiedy decydujesz się ujawnić swoje podejrzenia?

Być może jest to najbardziej oczywisty znak, że twój partner uprawiał seks z kimś innym. W końcu, jeśli on lub ona nie ma nic do ukrycia, to dlaczego miałby się złościć, że pytasz?

Jeśli twój partner uprawiał seks z kimś innym, ona lub on będzie unikał tematu, szukał usprawiedliwienia dla swojej nieobecności lub, jeśli wszystko inne zawiedzie, złości się na ciebie „z powodu twojej nieufności”.

Co zrobić, jeśli Twój partner uprawiał seks, ale nie z Tobą?

Każde z tych zachowań może być równoznaczne z niewiernością. Jeśli nie ma nic do ukrycia, ona lub on poświęcą czas, aby Cię wysłuchać i rozwiązać Twoje obawy. Ponadto Twój partner będzie starał się udowodnić Ci w każdy możliwy sposób, że to, co mówi, jest prawdą.

Czy nadal podejrzewasz, że Twój partner uprawiał seks, ale nie z Tobą? Miej odwagę zmierzyć się z sytuacją i poznać prawdę. Jeśli rozpoznasz wszystkie te oznaki niewierności, coś jest między wami nie tak.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.