5 znaków, że musisz jeść więcej, aby schudnąć

Czy wiesz, że kiedy nie jesz wystarczająco dużo, Twój mózg może objawiać brak energii i składników odżywczych poprzez bóle głowy? Musisz jeść więcej, aby dostarczyć organizmowi glukozę, której potrzebuje.
5 znaków, że musisz jeść więcej, aby schudnąć

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Zdrowe odżywianie i spożywanie pięciu posiłków dziennie nie oznacza, że schudniesz. To prawda – czasami musisz jeść więcej, aby schudnąć. Ludzie jednak wierzą, że aby stracić na wadze muszą jeść mniej kalorii, co w gruncie rzeczy oznacza głodowanie. Jednak dzisiaj poznasz kilka oznak mówiących, że musisz jeść więcej, aby schudnąć.

1. Zawsze jesteś głodny

Jedną z pierwszych oznak, że musisz jeść więcej, aby schudnąć, jest fakt, że zawsze jesteś głodna. Pamiętaj, że utrata wagi i głód nie muszą iść w parze.

Musisz jeść więcej żeby schudnąć

Czy pomijasz jedzenie śniadania? Nie podjadasz? Czy nie jesz tyle, ile powinnaś? Spróbuj jeść 5 posiłków dziennie. Upewnij się, że spożywasz zdrowe dania, które Cię nasycą.

Bycie głodnym przez cały czas może sprawić, że pochłoniesz pierwszą rzecz, która pojawi się przed Tobą na stole. Jest tak, ponieważ jesteś wygłodniała. Jeśli mądrze rozłożysz posiłki i będziesz zdrowo się odżywiać, nie ulegniesz pokusom, ani nie będziesz głodować.

2. Masz silne bóle głowy

Innym objawem, że musisz jeść więcej, aby schudnąć, jest to, że cierpisz na silne bóle głowy. Jeśli nie jest to związane z żadnym schorzeniem, takim jak migreny lub miesiączka, może się okazać, że po prostu nie jesz wystarczająco dużo.

  • Kiedy nie jesz wystarczająco dużo, pomijasz posiłki i nie odżywiasz się odpowiednio (przez restrykcyjną dietę) Twój mózg nie otrzymuje glukozy, której potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania.
  • Jeśli mózg zauważy ten niedobór glukozy, cierpi na brak energii, który objawia się bólami głowy. Rozwiązaniem jest spożywanie większej ilości porządnego jedzenia.

3. Odkładasz wszystko na później

Prokrastynacja oznacza, że to, co możesz zrobić dziś, przekładasz na następny dzień. Jeśli nie jesz wystarczająco dużo, możesz czuć się osłabiona i bez energii na wykonywanie jakichkolwiek czynności.

Prokrastynacja

Jeśli nie odżywiasz się odpowiednio i jesteś głodna, istnieje większe prawdopodobieństwo, że nie będziesz się wysypiać. Porządny sen robi różnicę w jakości Twojego dnia – może być bardzo wydajny lub bardzo powolny. Jeśli się nie wysypiasz, częściej odkładasz rzeczy na później i łatwiej się rozpraszasz.

Jeśli dodasz do tego możliwy ból głowy, na pewno Twój dzień skończy się na prokrastynacji. Musisz jeść wystarczająco dużo, aby mieć siłę i chęć podjęcia się codziennych obowiązków.

4. Wszystko Cię denerwuje

Ludzie często mówią, że są drażliwi, ponieważ są głodni. Głód wprawia Cię w zły nastrój; wszystko zaczyna Ci przeszkadzać i denerwuje Cię.

  • Dzieje się tak, ponieważ nie dajesz swojemu ciału tego, czego potrzebuje, a Ty czujesz się nieswojo z powodu głodu.
  • Możesz nawet poczuć się gorzej, jeśli zjesz coś, czego nie powinnaś, na przykład tabliczkę czekolady lub ciasto. Może to wywołać w Tobie poczucie winy.

5. Za mało się wypróżniasz

Jeśli nie produkujesz wystarczającej ilości stolca, przyczyną może być to, że nie odżywiasz się prawidłowo. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy cierpisz na przewlekłe zaparcia. Możliwe jest również, że nie pijesz wystarczająco dużo wody.

Zdrowe wypróżnianie się

Jeśli nie spożywasz pokarmów, których Twoje ciało potrzebuje do wyprodukowania energii i normalnego funkcjonowania, bardzo prawdopodobne jest, że za mało pijesz.

Picie wystarczającej ilości wody może poprawić problem z zaparciami. Musisz także przeanalizować, czy nie spożywasz wystarczającej ilości błonnika, który powinieneś przyjmować z jedzeniem.

Są to niektóre z oznak, które wskazują, że musisz jeść więcej, aby schudnąć. Jest tak, ponieważ jak wspomnieliśmy powyżej, mniej jedzenia i stosowanie nieodpowiedniej diety może spowodować utratę wagi, ale za jaką cenę? Musisz także wziąć pod uwagę skutki uboczne.

Możesz stracić dodatkowe kilogramy, nie zagrażając jednocześnie swojemu samopoczuciu, nie odczuwając głodu i nie odmawiając sobie jedzenia. Bycie na diecie nie oznacza, że powinnaś głodować.

Musisz po prostu zmienić swoje nawyki żywieniowe i jeść mniejsze oraz zdrowsze dania (w tym owoce i warzywa). Czy kiedykolwiek byłeś na diecie i cierpiałeś na powyższe objawy, ponieważ nie jadłeś wystarczająco dużo?


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Xie Z., Chen F., Li WA., Geng X., et al., A review of sleep disorders and melatonin. Neurol Res, 2017. 39 (6): 559-565.
  • Christodoulides S., Dimide E., Fragkos KC., Farmer AD.,  et al., Systematic review with meta analysis: effect of fibre supplementation on chronic idiopathic constipation in adults. Aliment Pharmacol Ther, 2016. 44 (2): 103-16.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.