Tuczące zdrowe produkty - Unikaj tych 5 przekąsek

Tuczące zdrowe produkty - Unikaj tych 5 przekąsek
Elisa Morales Lupayante

Przejrzane i zatwierdzone przez: pedagog wychowania fizycznego i dietetyk Elisa Morales Lupayante.

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 16 czerwca, 2023

Wszyscy wiemy, jak trudno jest utrzymać formę lub stosować się do schematu diety. Jednak może to być łatwiejsze niż myślisz. Wystarczy ograniczyć w tuczące zdrowe produkty w naszej diecie.

Żeby osiągnąć wymarzoną sylwetkę, musisz unikać żywności, która powoduje tycie! W tym artykule zapoznamy Cię z pięcioma produktami, których należy unikać, aby schudnąć.

Jeśli zastosujesz się do tych zaleceń, możesz szybko i skutecznie osiągnąć upragnioną wagę. Poznaj tuczące zdrowe produkty.

Tuczące zdrowe produkty utrudniające utratę wagi

1. Awokado kontra jagody

Awokado uważane jest za owoc, który dostarcza nam zdrowych kwasów tłuszczowych, jednak prawda jest taka, że nie powinnaś jeść go w nadmiarze. Jeśli awokado gości na Twoim talerzu zbyt często, istnieje spora szansa, że może utrudnić utratę wagi.

Jeśli chodzi o tuczące zdrowe produkty, awokado zdecydowanie przoduje pod względem kaloryczności. Jeden owoc może zawierać nawet około 200 Kcal! Z tego powodu warto jeść je w małych ilościach. Zamiast tego możesz zastąpić awokado garścią jagód.

Awokado i tuczące zdrowe produkty

Jagody są jednym z najlepszych produktów spalających tłuszcz, przyspieszających metabolizm i niwelujących uczucie głodu. Dzieje się tak dzięki ich właściwościom przeciwutleniającym, które zapobiegają gromadzeniu się w organizmie toksyn oraz tłuszczu.

2. Gruszki kontra arbuz i melony

Jedną z zalet arbuza i melonów jest ich wysoka zawartość wody i błonnika. Przyczynia się to do lepszego trawienia pozostałych produktów spożywczych, które spożywasz w ciągu dnia. Z tego powodu dobrze jest spożywać je na śniadanie, na przykład przygotowując z nich z dobrą sałatką owocową. Lub, jeśli wolisz, możesz dodać je do smoothie bez cukru.

Z drugiej strony, gruszki zawierają również dużą ilość błonnika, mimo to specjaliści zalecają, aby nie jeść ich zbyt wiele, ponieważ mogą powodować zaparcia.

3. Morele kontra truskawki

Morele są bardzo odżywczymi owocami, które zawierają dużo witamin, a także zapewniają naszemu organizmowi liczne korzyści. Jednak nadmierne spożycie tych pysznych owoców może spowodować szereg komplikacji.

Poza tym, jeśli lubisz chrupać pestki, powinnaś być ostrożna. Okazało się, że pestka tego owocu zawiera naturalną substancję chemiczną zwaną amigdaliną. Substancja ta łatwo przywiera do ścianek żołądka, gdy jest spożywana w dużych ilościach. Następnie ciało usiłuje ją wydalić, przez co możesz doświadczyć nudności.

Morele a tuczące zdrowe produkty

Dlatego zamiast moreli, lepiej wybrać truskawki. Jest to owoc o niskiej zawartości cukru i znacznie łatwiejszy w trawieniu. Ponadto dostarcza naszemu organizmowi ogromnych ilości antyoksydantów, które mogą pomóc osiągnąć pożądaną sylwetkę.

4. Winogrona kontra jabłka

Niezależnie od tego, czy planujesz rekompozycję ciała, czy chcesz stracić dodatkowe kilogramy, jedzenie jabłek może pomóc w osiągnięciu obu tych celów. Są nie tylko doskonałym pokarmem, który, dzięki wysokiej zawartości błonnika, wspomaga procesy trawienne, ale również zawierają niewiele kalorii: zaledwie 100 Kcal.

Z drugiej strony, winogrona to owoce, które pomimo braku wysokiej zawartości cukru, wytwarzają soki, które są dość kaloryczne i pełne cukru. Ponadto mogą mieć wpływ na erodowanie szkliwa zębów, a ich nasiona mogą pogorszyć funkcjonowanie jelit, jeśli jesz te owoce zbyt często.

5. Banany kontra grejpfruty

Dla szybkiej utraty wagi lepiej jest wybrać grejpfrut. Jest to owoc o znacznie silniejszych właściwościach odchudzających niż banany.

Banany to zdecydowanie tuczące zdrowe produkty. Są trawione wolniej, a także zawierają o wiele więcej kalorii, niż grejpfruty. Pamiętaj jednak, że to, że nadmierne spożycie opisanych produktów nie jest zalecane przy diecie odchudzającej, nie musisz całkowicie eliminować ich ze swojego planu żywieniowego.

Banany i tuczące zdrowe produkty

Wszystkie owoce zawierają pewien procent tłuszczów i cukrów prostych. Kluczem jest wiedzieć, w jakich ilościach należy je spożywać. Dbanie o zrównoważoną dietę i ćwiczenia to podstawa w uzyskaniu wymarzonej sylwetki.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Better Health Chanel. Alcohol and weight gain. Department of Health. Victoria State Government. Noviembre 2017.
  • Dhaka V, Gulia N, et al. Trans fats-soruces, health risk and alternative approach. A review. Journal of Food Science and Technology. Octubre 2011. 48 (5): 534-41.
  • International Agency for Research on Cancer (IARC). IARC Monographes evaluate consumption of read meat and processed meat. World Health Organization. Octubre 2015.
  • Harvard T. H. Chan. Added Sugar. Harvard School of Public Health.
  • Malik V. S, Pan A, et al. Sugar-sweetened beverages and weight gain in children and adults: a systematic review and meta-analysis. American Journal of Clinical Nutrition. Octubre 2013. 98 (4): 1084-102.
  • National Institutes of Health. Eating highly processed foods linked to weight gain. U. S. Department of Health and Human Services. Marzo 2019.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.