Dieta odchudzająca – 7 smacznych pomysłów

Węglowodany oraz zdrowe tłuszcze są niezbędne dla skutecznej diety odchudzającej. Pozbądź się błędnych przekonań i zacznij decydować o tym, co jesz.

Kiedy dieta odchudzająca pojawia się w naszych niedalekich planach, pierwsza rzecz, jaka zwykle przychodzi nam do głowy to smakołyki, z których będziemy musieli zrezygnować.

Ludzie często są przekonani, że aby dieta odchudzająca była skuteczna, będą musieli odstawić każdy rodzaj smacznego jedzenia. To natomiast powoduje stres i niepokój. Na szczęście to przekonanie jest nie do końca prawdziwe.

Owszem, pewne produkty są zdrowsze niż inne. Jednakże nie musimy rezygnować ze wszystkiego całkowicie.

Co ciekawe, spożywanie węglowodanów jest również ważne w procesie zrzucania wagi.

Przez długi czas, węglowodany uważane były za coś niedobrego. Wiele osób myślało, że powinny być wyeliminowane z naszej diety. Węglowodany dają nam energię – kiedyś sądzono, że ta energia przemieniana była w tłuszcz.

Warto zobaczyć: Pomidor sposobem a zrzucenie zbędnych kilogramów

Jednakże spożywanie odpowiedniej ilości węglowodanów uruchamia nasz metabolizm. Ponadto dają nam one wewnętrzne ciepło, które pomaga nam utrzymać odpowiedni poziom płynów w organizmie.

Istnieje wiele takich błędnych przekonań. Często mylimy się co do tego jak powinna wyglądać nasza dieta odchudzająca.

Kontynuuj czytanie, a rozwiejesz wszystkie swoje wątpliwości.

Jedzenie, które powinna zawierać dieta odchudzająca

1. Produkty pełnoziarniste

zboża

Zboża mają kiepską reputację jeśli chodzi o diety. Mogą być jednak świetnym sprzymierzeńcem, jeśli wybierzesz te właściwe. Szczególnie korzystne są zboża pełnowartościowe.

Mowa tu o zbożach, które nie zostały w żaden sposób przetworzone. To między innymi ziarna pszenicy, owsa, orkiszu oraz quinoa. Zawierają one wysoką ilość błonnika, który jest niezbędny do usuwania tłuszczów z Twojego przewodu pokarmowego.

Spójrz na skład produktów, które kupujesz. Niektóre marki sprzedają żywność zawierającą „zboża wzmocnione błonnikiem„. Bądź ostrożna, to nie są pełne ziarna.

Nawet jeśli są one lepsze niż „wybielone” zboże, nadal nie jest to najlepsza opcja. Proces, przez który przeszły, uczynił z nich zboże niższej jakości w porównaniu do tego pełnowartościowego.

2. Owoce

Najbardziej irytującą rzeczą w konwencjonalnych dietach jest łaknienie cukru. Lecz cukier sam w sobie nie jest szkodliwy; wręcz przeciwnie, dostarcza nam energii.

To, czego powinniśmy unikać, to dodatkowy cukier w produktach żywnościowych. Zamienia się on natychmiastowo w tłuszcz.

Owoce dają nam „dobry cukier” oraz kwasy potrzebne do lepszego trawienia. Najlepsze z nich to:

  • Kiwi
  • Jabłka
  • Grejpfrut
  • Truskawki

3. Awokado

awokado

Pomyśleliśmy, że awokado zasługuje na swoją własną sekcję. Jego właściwości są niezwykle zaskakujące. Nasza dieta odchudzająca z pewnością na tym skorzysta.

Awokado jest niesamowitym źródłem zdrowych tłuszczów. Są one niezbędne do poprawnego funkcjonowania naszego organizmu. Ponadto regulują nasz układ trawienny.

Awokado może być jedzone na wiele sposobów. Najlepszym zastosowanie, tego owocu jest uczynienie z niego substytutu oleju. Jest bardzo sycące.

4. Jajka

Podobnie jak awokado, jajka również posiadają wiele zdrowych tłuszczów. Dodatkowo dostarczają nam wiele protein. Może nawet kojarzą Ci się z osobami, które regularnie ćwiczą.

Jaja nie są dobre wyłącznie dla ludzi, którzy pragną zwiększyć tkankę mięśniową. Choć rzeczywiście znakomicie chronią oraz rozbudowują Twoje mięśnie, a to świetnie zadziała jako dieta odchudzająca.

Dlaczego, zapytasz? Ponieważ mięśnie przyspieszają metabolizm.

To sprawi, że szybciej uda Ci się zrzucić wagę, a Twoje ciało nabierze smuklejszych kształtów.

5. Łosoś

łosoś

I znowu, oto następna smaczna rzecz, którą tradycyjna dieta odchudzająca wyklucza. A to dlatego, że łosoś to ryba dość tłusta.

Niemniej jednak, tłuszcze zawarte w łososiu są bardzo korzystne dla naszego zdrowia. Z tego powodu nie jest to problem, lecz rozwiązanie.

Poza tym, ryba ta dostarcza nam dużo białka. Co mogłoby być dla Ciebie lepsze?

6. Tuńczyk

Rybę tego typu najlepiej jeść świeżą. W ten sposób skorzystamy na wszystkich jej właściwościach. Niektóre z nich to: proteiny oraz niska zawartość tłuszczu i kalorii.

Wiele osób uwielbia tuńczyka w puszce. Jeżeli należysz do tego grona, staraj się kupować tuńczyka w sosie własnym.

Jeżeli brakuje Ci oleju, dodaj oliwy z oliwek. Możesz dolać ją do puszki. To znakomity pomysł na śniadanie.

7. Rośliny strączkowe

Rośliny strączkowe to dobry pomysł, aby nasza dieta odchudzająca dostarczała nam wystarczająco dużo energii. Dlaczego one? Ponieważ zawierają wysoką ilość błonnika.

W wielu domach rośliny strączkowe przygotowywane są na tłuszczu, czasami z kaszanką lub boczkiem. Jeżeli często na Twoim talerzu gości podobna potrawa, pamiętaj, że istnieje mnóstwo ciekawych przepisów.

2#rośliny-strączkowe

Możesz znaleźć takie, które zawierają rośliny strączkowe, jednocześnie pomagając nam w zdobyciu upragnionej figury.

Czy zauważyłaś, że wszystkie powyższe produkty żywnościowe zawierają kalorie?

Pragniemy jeść mniej kalorii niż spalamy. Jednakże najlepiej jeść to, co pomoże nam przyspieszyć metabolizm.

Oto klucz, aby Twoja dieta odchudzające lepiej funkcjonowała. Oczywiście musimy dbać też o właściwy poziom kalorii. Z drugiej strony, nie zapominaj o swoim zdrowiu

WIĘCEJ DLA CIEBIE