Życie erotyczne - jak je urozmaicić? Kilka wskazówek!

Życie erotyczne - jak je urozmaicić? Kilka wskazówek!
Bernardo Peña

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Bernardo Peña.

Ostatnia aktualizacja: 26 maja, 2023

Aby Twoje życie erotyczne lepiej się układało w tym artykule damy Ci kilka wskazówek, które Ci w tym pomogą.  Seks – ten temat o którym czasami ciężko nam rozmawiać. Często istnieje więcej kłamstw niż prawd, które krążą wokół tego zagadnienia i które karmione są wstydem przed społeczną krytyką.

To, co dzieje się między dwojgiem ludzi powinno pozostać między nimi z szacunku dla drugiej osoby. Satysfakcjonujące życie erotyczne jest wypełnione zabawą i dyskrecją. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, aby Twoje życie erotyczne stało się jeszcze ciekawsze i urozmaicone.

1. Ciesz się korzyściami płynącymi z jedzenia

Jedzenie odgrywa tutaj bardzo ważną rolę. Dieta zawierająca niektóre produkty zapewnia dobry seks. Czekolada jest jednym z tych produktów ze względu na zawartość kakao, które poprawia nastrój, ponieważ uwalnia endorfiny. Ponadto jest to klasyczny prezent dla tej wyjątkowej osoby, więc jej wartość jest podwójna.

Innym produktem jest czosnek. Rada: umyj zęby po spożyciu. Uważany jest za pokarm, który dodaje energii, ponieważ zawiera duże ilości witamin B i C i można go spożywać codziennie w małych dawkach.

Ostrygi – z kolei są znane jako jeden z najsilniejszych afrodyzjaków. Jeśli chodzi o owoce morza, jest to jeden z najbardziej znanych produktów związanych  z seksem. Jego wysoka zawartość cynku pozwala na zwiększenie produkcji testosteronu.

Ogórek może nie być ulubionym prodkutem większości, ale nie można zaprzeczyć jego właściwościom. Zwiększa przepływ w obszarze narządów płciowych i dodaje energii.

Jeśli brakuje Ci energii, to awokado jest doskonałą opcją. Dostarcza ciału witamin D i E, zwiększają odporność u osoby, która je spożywa.

2. Skorzystaj z romansu i jego zalet

Kiedy nie jest to zwykłe spotkanie, seks pomiędzy partnerami może zamienić się w rutynę, a czasami może nawet zacząć nas nudzić. Dlatego tak ważna jest gra wstępna, gdy zaczynamy widzieć seks jak obowiązek.

Tutaj należy oddzielić romans od seksu i choć są one powiązane, nie zawsze idą ze sobą w parze.

całująca się para gra wstępna seks
W tym przypadku bardzo ważne jest zwrócenie większej uwagi i poznanie szczegółów odnośnie tego co lubi druga osoba tak, aby zwiększyć jej przyjemność – co przekłada się też na lepsze życie erotyczne. Większe zaangażowanie się wzmacnia istniejące więzi.

3. Korzystaj, nie martwiąc się o upływ czasu

Jednym z głównych drażliwych tematów jest czas trwania stosunku. Jednak powody do zmartwienia znajdują się tylko w Twojej głowie. Portal Medical Daily przedstawił badanie, które wykazało, że jest to coś bardzo relatywnego.

Badanie to wykazało, że średnio stosunek trwa około sześciu minut, co według sondażu przeprowadzonego przez Penn State Erie University jest czymś akceptowalnym.

4. Zaskakujcie się!

Zrobienie czegoś innego nie jest niczym złym. Czasami improwizując możesz odczuć większą przyjemność podczas stosunku. Dobrym pomysłem jest też zorganizowanie czegoś innego, nowego. Często gra ról, kostiumy, które są częścią tych bardzo intymnych przyjemności mogą zwiększyć naszą radość z relacji.

para w łóżku. Gra wstępna seks życie erotyczne
Z czasem jak w przypadku eksperymentu, metodą prób i błędów odkryjemy, co lubimy. Może to pozwolić na dodanie nowych szczegółów, które nie były wcześniej częścią rutyny, szukanie alternatyw i dodanie innych opcji.

Otwarcie umysłu na nowe pozycje generuje większą satysfakcję między partnerami. Użyj swojej wyobraźni i zaproś partnera do uprawiania seksu nie tylko w sypialni, ale też w innych zakazanych miejscach, co sprawi Ci większą przyjemność z gry.

5. Życie erotyczne – Dbaj o szczegóły

Istnieją zasady dotyczące zakończenia stosunku. Są sytuacje, w których ludzie zamykają drzwi po akcie seksualnym.

Istnieje wiele typowych błędów, których nie należy popełniać, takich jak dziękowanie za orgazm, ponieważ nie jest to usługa, którą Ci oferuje Twój partner. Innym błędem jest porównywanie na głos z byłymi partnerami.

Jest to niewygodna sytuacja, którą powinniśmy zostawić jedynie dla siebie. Nie okazuj braku szacunku względem osoby, która poszła z Tobą do łóżka.

6. Ćwicz

Seks pomaga spalić około 80 kalorii, jeśli uprawiasz go przez około 30 minut. Badanie przedstawione przez New Medical Journal Magazine przedstawiło te liczby kończąc w ten sposób z tym starym i popularnym mitem, który wskazywał na około 300 kalorii.

Nie oznacza to, że liczby te nie są zachęcające, ale pomagają wyjaśnić pewne kwestie na ten temat.

ćwicząca para
Nie przestawaj chodzić na siłownię, ponieważ ta aktywność nie zastąpi Twoich rutynowych czynności, a także, że nie sprawi, że staniesz się fitness.

Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Casazza, K., Fontaine, K. R., Astrup, A., Birch, L. L., Brown, A. W., Bohan Brown, M. M., … & McIver, K. (2013). Myths, presumptions, and facts about obesity. New England Journal of Medicine368(5), 446-454.
  • Afoakwa, E. O. (2008). Cocoa and chocolate consumption–Are there aphrodisiac and other benefits for human health?.
  • Guohua, H., Yanhua, L., Rengang, M., Dongzhi, W., Zhengzhi, M., & Hua, Z. (2009). Aphrodisiac properties of Allium tuberosum seeds extract. Journal of ethnopharmacology, 122(3), 579-582.
  • Ridzwan, B. H., Hanani, M., Norshuhadaa, M. S., Hanis, Z. F., & Aileen, T. S. H. (2013). Screening for aphrodisiac property in local oyster of Crassostrea iredalei. World Applied Sciences Journal, 26(12), 1546-1551.
  • How Long Should Sex Last, Really?. (2016). Retrieved 3 March 2020, from https://www.medicaldaily.com/how-long-does-sex-last-average-time-penis-shape-381025
  • Frappier, J., Toupin, I., Levy, J. J., Aubertin-Leheudre, M., & Karelis, A. D. (2013). Energy expenditure during sexual activity in young healthy couples. PLoS one, 8(10), e79342-e79342.
  • Casazza, K., Fontaine, K. R., Astrup, A., Birch, L. L., Brown, A. W., Bohan Brown, M. M., … & McIver, K. (2013). Myths, presumptions, and facts about obesity. New England Journal of Medicine, 368(5), 446-454.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.