Przyprawy i zioła oczyszczające krew - dostępne dla każdego

Poza poszukiwaniem metody oczyszczania krwi lub dowolnego organu ciała, zdrowy styl życia jest najbardziej wskazanym (i skutecznym) sposobem na jego utrzymanie.
Przyprawy i zioła oczyszczające krew - dostępne dla każdego
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Napisany przez Okairy Zuñiga

Ostatnia aktualizacja: 26 września, 2022

Czy kiedykolwiek myślałeś o wykonaniu oczyszczania krwi? Jakie metody rozważałeś? Na pewno wiesz, że istnieją tymczasowe plany dietetyczne, które mogą ci w tym pomóc. Chociaż istnieją również napoje, które w każdej chwili z łatwością możesz przygotować w domu. Dzisiaj przedstawiamy dostępne dla każdego przyprawy i zioła oczyszczające krew.

Dlaczego stosować zioła oczyszczające krew?

Krew to płynna tkanka łączna odpowiedzialna za transport niezbędnych elementów umożliwiających komórkom prawidłowe spełnianie ich funkcji. Oto niektóre z nich:

  • Układ oddechowy: transportuje tlen i eliminuje dwutlenek węgla przez płuca.
  • Układ odpornościowy: zaopatruje organizm w białe krwinki i przeciwciała w osoczu.
  • Wydalniczy: zbiera odpady i osady i się ich pozbywa.
  • Transport: transportuje białka, tłuszcze, węglowodany, hormony itp.
  • Regulacyjne: utrzymuje równowagę wody i jonów w ciele oraz reguluje temperaturę ciała.

Dzięki wszystkim swoim zaletom i funkcjom życie jest możliwe. Z tego powodu niektórzy uważają, że należy poświęcić szczególną troskę krwi. Wiedzą też, że krew może gromadzić toksyny i czynić organizm znacznie bardziej podatnym na choroby.

Gromadzenie się toksyn może nastąpić z powodu czynników, takich jak:

  • Stres
  • Brak aktywności fizycznej
  • Odwodnienie
  • Niezdrowa dieta składająca się z frytek, wysoko przetworzonej żywności, słodyczy itp.

Lista przypraw oczyszczających krew

Złe nawyki mogą przerodzić się w poważne problemy. Dlatego jeśli chodzi o zdrowe ciało, w tym krew, ważne jest przestrzeganie zaleceń lekarza i prowadzenie zdrowszego stylu życia. Ponadto niektórzy uciekają się do produktów, takich jak przyprawy i zioła oczyszczające krew. Robią to między innymi po to, aby poprawić swój stan zdrowia i samopoczucie. Przyjrzymy się bliżej tym produktom i omówimy ich możliwy wpływ na zdrowie.

Ważna uwaga na temat oczyszczania krwi

Nie zostało naukowo udowodnione, że jakakolwiek żywność, roślina, zioła lub płyn mogą pomóc w oczyszczeniu krwi jako takiej. Wykazano jednak, że włączenie go do zdrowego stylu życia może być dobre dla zdrowia.

Należy również pamiętać, że udowodniono, że dobre nawodnienie i zbilansowana dieta zapewniają wiele korzyści zdrowotnych, w tym przepływ krwi.

1. Czosnek

Główka czosnku.

Czosnek jest bardzo popularnym jedzeniem, jeśli chodzi o przyprawianie potraw wszelkiego rodzaju. Dodatkowo, według niektórych przekonań, ze względu na zawartość allicyny i różnych składników odżywczych może pomóc w oczyszczeniu krwi i ogólnie promować zdrowie układu krążenia.

Regularne spożywanie go może chronić tętnice, zwłaszcza aortę, tętnice wieńcowe i tętnice mózgowe, umożliwiając nieprzerwany przepływ krwi do narządów. Według ekspertów Hiszpańskiej Fundacji Serca, czosnek pomaga obniżyć wysokie ciśnienie krwi i zapobiega stwardnieniu tętnic (miażdżycy).

2. Kurkuma

Roślina ta pochodzi z Indii i jest dobrze znana i używana od wieków. Chociaż jest zwykle używany ze względu na swój smak, ma również wiele właściwości leczniczych, o których warto się dowiedzieć.

Wśród wielu zalet ma właściwości zapobiegające uszkodzeniom komórek i działanie przeciwzapalne, które łagodzą objawy przewlekłych chorób zapalnych. Jest również używany ze względu na jego zdolność do zapobiegania tworzeniu się miażdżycy.

3. Zioła oczyszczające krew: Bazylia

Bazylia to zioło o kilku właściwościach zdrowotnych. Dodatkowo zgodnie z powszechnym przekonaniem, bazylia może pomóc w eliminacji toksyn nagromadzonych w organizmie i utrzymaniu dobrego zdrowia krwi. Wszystko to wynika z jego działania moczopędnego, gdy jest spożywany w postaci naparu.

4. Kolendra

Zgodnie z powszechnym przekonaniem, kolendra to kolejne zioło, które może oczyszczać krew ze względu na działanie trawienne i moczopędne. Aby więc z niego skorzystać, możesz spożywać go w różnych potrawach i naparach.

5. Ostropest plamisty

Nasiona ostropestu plamistego słyną w medycynie ze swoich flawonoidów. Ponadto pomaga naprawić uszkodzone komórki i chronić nowe komórki przed stresem oksydacyjnym.

6. Pokrzywa

Roślina pokrzywy.

Niektórzy twierdzą, że liście pokrzywy dobrze oczyszczają krew dzięki swoim aktywnym czynnikom, takim jak histamina i kwas mrówkowy. Jest również hemostatyczny, co oznacza, że ma zdolność zatrzymywania krwotoków i zwalczania krwotoku macicznego.

Ponadto istnieje powszechne przekonanie, że pokrzywa może pomóc w radzeniu sobie z hemofilią, bolesnym miesiączkowaniem, krwiopluciem i zaburzeniami związanymi z menopauzą.

Uwaga: skonsultuj się z lekarzem przed dodaniem pokrzywy do swojej regularnej diety, aby zapobiec wszelkim skutkom przeciwnym.

Więcej ziół oczyszczających krew

Zgodnie z popularną mądrością następujące napary ziołowe mogą w naturalny sposób pomóc w oczyszczeniu krwi. Jeśli masz zamiar spożywać jedno, pamiętaj o zachowaniu umiaru i unikaniu mieszania kilku ziół naraz.

1. Neem

Przeciwutleniacze miodli indyjskiej (Azadirachta indica) usuwają toksyny i wolne rodniki, filtrując krew. Aby uzyskać te efekty, możesz wypić napar z tej rośliny.

2. Cuscuta

Cuscuta, powszechnie znana jako kaniak lub amarbel, to pasożytnicza roślina zawierająca wysoki poziom flawonoidów. Jest to również bardzo skuteczna roślina oczyszczająca krew, która utrzymuje zdrowe serce i skórę.

3. Zioła oczyszczające krew: mniszek lekarski

Mniszek lekarski rośnie dziko na obrzeżach pól i ogrodów i ma charakterystyczne żółte kwiaty i ząbkowane liście. Dzięki niemu przygotowywany jest moczopędny tisan, który przyczynia się do eliminacji odpadów i zatrzymywania płynów, co może również pomóc w oczyszczeniu krwi.

Mniszek lekarski do oczyszczania krwi.

Pamiętaj o tym podczas naturalnego oczyszczania krwi

Aby cieszyć się korzyściami dostarczanymi przez składniki odżywcze różnych produktów spożywczych, ziół i przypraw, ważne jest, aby zachować zbilansowaną dietę, a także dobre nawodnienie.

Pamiętaj, że w szczególności, aby uzyskać określoną korzyść, musisz regularnie włączać żywność do interesującej Cię nieruchomości. Oczywiście ważne jest również, aby skonsultować się z lekarzem w tym zakresie, ponieważ jest on osobą najlepiej wykwalifikowaną, aby Ci doradzić.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.