Zdrowa utrata wagi - przygotuj wodę imbirową

Ten napój z imbiru wspomagający zdrową utratę wagi stanowi doskonały sposób na to, by zadbać o zdrowie. Wyrównuje on bowiem poziom cukru w naszym organizmie, przyśpiesza trawienie i poprawia ogólne zdrowie.
Zdrowa utrata wagi - przygotuj wodę imbirową
Elisa Morales Lupayante

Napisane i zweryfikowane przez pedagog wychowania fizycznego i dietetyk Elisa Morales Lupayante.

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Jeżeli marzy Ci się zdrowa utrata wagi, czas przyjrzeć się bliżej imbirowi. Okazuje się bowiem, że może on nam w tym bardzo skutecznie pomóc.

Trzeba otwarcie przyznać, że zdrowa utrata wagi to cel trudny do osiągnięcia dla wielu osób. Istnieją przypadki osób, które trzymają się ścisłej diety, utrzymują aktywny tryb życia i regularnie uprawiają sport, a jednak nie są w stanie pozbyć się zbędnych kilogramów bądź też proces ten przebiega u nich bardzo powoli.

Powodów takiego stanu rzeczy może być bardzo wiele i różnią się one zależnie od osoby. Najczęstszym powodem jest jednak retencja płynów w organizmie oraz spowolniona praca naszego metabolizmu. Są to przeszkody, jakie stają na naszej drodze do celu, jakim jest zdrowa utrata wagi.

W tym kontekście woda stanowi naszego wielkiego sprzymierzeńca. Pomaga nam odpowiednio strawić spożywany pokarm oraz aktywuje pracę nerek. Jest to niezbędne, aby organizm mógł pozbyć się zatrzymanych płynów. Razem z nimi wydalamy toksyny, zbędne produkty przemiany materii i inne szkodliwe substancje.

Gdy woda dociera do naszego żołądka, zmusza go do pracy. Jest ona jednak czysta i wolna od rozmaitych substancji, dzięki czemu nasz układ pokarmowy pracuje praktycznie bez żadnego obciążenia. Dzięki temu przyśpiesza nasz metabolizm ale nie przepracowują się żadne organy.

Okazuje się jednak, że aby wspomóc procesy odchudzania i oczyszczania, możemy dodać do wody rozmaite składniki. Istnieje całe mnóstwo możliwości. Jedna z najskuteczniejszych jednak to imbir. Czy chcesz dowiedzieć się, dlaczego? Koniecznie przeczytaj więc ten artykuł.

Zdrowa utrata wagi a imbir

Wykazuje niezwykłą zdolność do regulowania poziomu cukru w organizmie

Dzięki swoim właściwościom, woda imbirowa pomaga nam osiągnąć poziom cukru optymalny dla funkcjonowania naszego organizmu. Niezależnie od tego, ile zjesz, Twój poziom glukozy będzie nie za wysoki ani nie za niski – idealny, by stawić czoła wyzwaniom dnia.

imbir a zdrowa utrata wagi

Jeżeli dążysz do celu, jakim jest zdrowa utrata wagi, aspekt ten powinien Cię szczególnie zainteresować, ponieważ jest on wręcz kluczowy w odchudzaniu. Dlaczego? Otóż cukier, którego nie spalimy, zmienia się w tłuszcz, co z kolei znajduje bezpośrednie przełożenie na naszą wagę.

Woda z imbirem pomaga nam też odsuwać od siebie ryzyko zachorowania na cukrzycę, bez nieprzyjemnych skutków ubocznych.

Może zainteresuje Cię też artykuł: Dlaczego chcemy jeść, kiedy nie jesteśmy głodni?

Ułatwia trawienie

Skład tego aromatycznego korzenia wspomaga wydzielanie soków trawiennych. Substancje te ułatwiają rozkładanie spożywanych przez nas pokarmów oraz wchłanianie korzystnych dla nas składników. Co więcej, umożliwiają wydalanie tego, co nam nie służy oraz zanieczyszczeń.

Co więcej, imbir zawiera duże ilości błonnika, dzięki czemu ułatwia się praca układu trawiennego. Pamiętaj, że jeśli naszym celem jest zdrowa utrata wagi, to, co dzieje się w naszym organizmie jest znacznie ważniejsze, niż sama w sobie ilość spożywanych przez nas kalorii.

Choć niskokaloryczne diety zyskały sobie ogromną popularność na przestrzeni lat, najważniejsze dla nas powinno być to, w jaki sposób nasz organizm wykorzystuje to, co mu dostarczamy poprzez spożywane produkty.

Jeżeli zrozumiesz ten kluczowy czynnik, będziesz w stanie ustalić, co jeść i pić oraz kiedy to robić. Wszystko to będzie przebiegać bez niepotrzebnego zamartwiania się o kalorie.

Zwiększa temperaturę ciała

Wracając do tematu kalorii, czy zauważyłaś może, że wszelkie zasady odchudzania głoszą, by spalać więcej, niż się spożywa? Co może to oznaczać w praktyce? Otóż powinniśmy utrzymać nieco podwyższoną temperaturę ciała.

Pomoże to również pozbyć się zatrzymanych w organizmie płynów, ponieważ posłużą one naszemu ciału do obniżenia temperatury.

Zalecamy wykorzystywanie tego efektu w godzinach nocnych, ponieważ właśnie wtedy temperatura ciała podnosi się w sposób naturalny. Zwiększa to również produkcję serotoniny, przez co będziesz spać lepiej i głębiej, a sen będzie bardziej regenerujący.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj artykuł: Zdrowy sen dzięki leczniczym roślinom

Woda imbirowa na utratę wagi – przygotowanie

Woda imbirowa a utrata wagi

Składniki

 • 6 szklanek wody (1,5 litra)
 • 5 łyżek startego imbiru (50 g)
 • Sok z 2 cytryn

Sposób przygotowania

 • Podgrzej wodę i gdy zacznie już wrzeć, dodaj do niej imbir.
 • Pozostaw, żeby całość zagotowała się na wolnym ogniu przez minutę lub dwie, a następnie usuń ze źródła ognia.
 • Pozostaw do zaparzenia na około dziesięć minut.
 • Następnie odcedź płyn, dodaj do niego sok z cytryny i wypij.
 • Najlepiej jest pić wodę z imbiru na czczo.

Może zainteresuje Cię również artykuł: Picie wody na czczo – co zmienia w Twoim organizmie?

Aby przepis ten przyniósł Ci oczekiwane rezultaty, najlepiej byłoby pić go codziennie. Jeżeli Twoim celem jest zdrowa utrata wagi, musisz pamiętać, że konieczna jest cierpliwość i wytrwałość, ponieważ rezultaty są długoterminowe. Pamiętaj o tym, gdyż unikniesz dzięki temu niepotrzebnej frustracji wynikającej z wygórowanych oczekiwań.

Choć po tę wodę imbirową najlepiej byłoby sięgać z rana, możesz też dostosować sposób jej picia do Twoich upodobań. Jeżeli wlejesz ją do pojemnika lub dzbanka i będziesz pić w ciągu dnia, nie straci swoich właściwości. Nie istnieje też górny limit ilości wody, jaką możesz wypić. Jeżeli Ci smakuje – pij do woli!

Jak łatwo można zauważyć, napój ten jest czymś znacznie więcej, niż tylko sprzymierzeńcem osiągnięcia celu, jakim jest zdrowa utrata wagi. Wykazuje on liczne właściwości lecznicze i korzystnie wpływa na cały nasz organizm.

Nie wahaj się jak najszybciej uwzględnić go w swoim codziennym menu. To naturalne remedium pomoże Ci zadbać o funkcjonowanie wszystkich układów Twojego ciała. Wypróbuj przez kilka tygodni, a efekty Cię zachwycą!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Medicinals. (2012). Propiedades del Jengibre. Http://Www.Botanical-Online.Com/Medicinalsgengibre.Htm.
 • Cañigueral, S. (2016). Jengibre. OFFARM.
 • Salgado, F. (2011). El jengibre (Zingiber officinale). Revista Internacional de Acupuntura. https://doi.org/10.1016/S1887-8369(11)70041-2

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.