Dieta wprowadza Cię w kiepski nastrój? Oto 7 produktów!

Nie potrafisz kontrolować irytacji wywołanej dietą? W takim razie spróbuj spożywać większą ilość produktów wymienionych w tym artykule! Odkryj, jak pomagają one zapewnić Ci witalność i stopniowo poprawiać ogólny stan zdrowia.

Jeśli Twoja dieta wywołuje irytację, to oprócz innych istotnych w takim wypadku kwestii powinieneś zwrócić baczną uwagę nie tylko na to, co wchodzi w jej skład, ale także i na to, co najczęściej jesz.

Faktem bowiem jest, że źle zbilansowana, nadmiernie restrykcyjna lub niezdrowa dieta może wywołać nie tylko dolegliwości fizyczne, ale także negatywnie odbić się na stanie Twojej psychiki.

Jednak w dalszym ciągu wiele osób wciąż ma skłonności do lekceważenia tych kwestii i podejmowania złych wyborów dotyczących swojego stylu odżywiania się. Jest to zdecydowanie niewłaściwe postępowanie, ponieważ stwarza w ten sposób niejako „sztuczne” zapotrzebowanie na większe spożycie tłuszczu i węglowodanów.

Są jednak pewne zdrowe pokarmy, które wykazują właściwości tłumiące apetyt, czy też poprawiające nastrój.

Bez obaw, Twoja dieta nie ucierpi po ich dodaniu do codziennej listy spożywanych produktów. Mają one bowiem niezmiernie niską kaloryczność i nie wpływają w żaden negatywny sposób na Twój metabolizm czy też stan zdrowia.

Odchudzanie.jpg

W naszym dzisiejszym artykule zamierzamy zaprezentować Ci 7 najlepszych produktów spożywczych, które powinna zawierać Twoja dieta. Jeśli ich nie widzisz na liście, nie wahaj się ani chwili przed ich dodaniem.

Pora zatem je wreszcie poznać!

1. Twoja dieta powinna obejmować awokado

Awokado to pyszne owoce charakteryzujące się wysoką wartością odżywczą i cennymi właściwościami leczniczymi.

Awokado

Mają one wysoki poziom błonnika i spore ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych. Po wchłonięciu się z układu pokarmowego w Twoim organizmie składniki te sprawiają, że czujesz się bardziej syty przez dłuższy czas, co jednocześnie przekłada się na poprawę Twojego samopoczucia. Mówiąc prościej – nie czujesz się aż tak głodny.

Owoce te mają także zbawienny wpływ na funkcjonowanie procesów trawiennych. Ich właściwości pozwalają obniżyć poziom cholesterolu i ciśnienie krwi.

  2. Siemię lniane

Dodanie nasion siemienia lnianego do sałatek, smoothie lub koktajli to świetny sposób na złagodzenie stanu rozdrażnienia, którego przyczyną może być dieta odchudzająca.

Wynika to bezpośrednio z tego, że siemię lniane zawiera one błonnik dietetyczny. Gdy wchodzi on w kontakt się z płynami znajdującymi się w Twoim żołądku, trzykrotnie zwiększa swoją objętość.

Oznacza to, że niezależnie od tego, z czego składa się Twoja dieta, dłużej będziesz odczuwać sytość.

Siemię lniane potrafi również łagodzić stany zapalne w obrębie jamy brzusznej i pomaga zmniejszyć ilość toksycznych substancji odkładających się w okrężnicy. Takie działanie zawdzięczamy lekkim właściwościom przeczyszczającym, jakimi cechuje się ten produkt.

3. Jabłka

Praktycznie żadna dieta odchudzająca lub lecznicza nie może obejść się bez jabłek. Owoce te są jednym z najlepszych produktów spożywczych pozwalających na zwalczenia uczucia głodu.

A kolejny korzystny efekt, jaki są w stanie Ci zapewnić to ogólnie pojęty zdrowy sposób na utratę wagi.

Jabłka

Jabłka zawierają wysokie ilości błonnika, przeciwutleniacze i niezbędne minerały. Są dobrą przekąską pozwalającą na zmniejszenia poziomu irytacji, którego jednym z powodów może być dieta odchudzająca.

Ponadto zawartość naturalnych, cennych dla Twojego organizmu kwasów stymuluje rozwój naturalnej flory bakteryjnej w jelitach. Jednocześnie usprawniają one proces eliminacji odpadów będących produktami przemiany materii.

4. Jajka

Jajka znajdują się na liście produktów spożywczych, które skutecznie obniżają apetyt. Ta ich cecha wynika między innymi z dużej wartości energetycznej i wysokiej jakości naturalnego białka, z których to właściwości jajka słyną od wielu lat.

Praktycznie dieta odchudzająca zawiera zalecenie spożywania co najmniej jednego jajka na śniadanie. Dzieje się tak dlatego, że jest to najlepszy sposób, dzięki któremu Twój organizm może przyjmować zawarte w nich cenne aminokwasy. To z kolei optymalizuje sprawność jego procesów fizjologicznych i wzmacnia masę mięśniową.

Ponadto jajka mają stosunkowo niewielką liczbę kalorii w porównaniu z innymi potrawami. Jednak jedzenie ich jest naprawdę pomocne w procesie zrzucania nadmiaru kilogramów, ponieważ pozwalają one zlikwidować uporczywą chęć jedzenia przekąsek między posiłkami.

5. Migdały

Migdały są jednymi z najlepszych produktów spożywczych, które zmniejszają łaknienie oraz uczucie głodu. Jest to szczególnie cenna właściwość, jeśli Twoja dieta odchudzająca nie pozwala Ci na podjadanie czegokolwiek poza określonymi godzinami posiłków.

Mają dużą ilość błonnika i niezbędnych aminokwasów. To sprawia, że migdały funkcjonują na kształt naturalnego środka hamującego apetyt, co jest szczególnie istotne wtedy, gdy chcesz schudnąć.

Migdały

Migdały zawierają także wysokie ilości kwasów tłuszczowych omega 3, witaminy E i magnezu. Są to trzy składniki odżywcze kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania układu krążenia i układu sercowo-naczyniowego.

W rzeczywistości dzięki efektom przeciwzapalnym, jakimi cechują się migdały, wykorzystująca je dieta może okazać się świetnym pomysłem na zapobieganie potencjalnym chorobom serca i mózgu.

6. Płatki owsiane

Płatki owsiane zwane potocznie w wielu krajach „królewskim zbożem” to jeden z najlepszych produktów spożywczych wykazujących ogromną pomoc w stymulowaniu prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego.

Ponadto w eliminowaniu problemów trawiennych i kontrolowaniu niepokoju oraz rozdrażnienia, z którymi to objawami często wiąże się dieta odchudzająca.

Znaczna ilość błonnika zawarta w płatkach owsianych powoduje, że są one naturalnym środkiem hamującym apetyt. Jest to również produkt spożywczy, który pozwala kontrolować poziom cholesterolu i ciśnienia krwi.

Przeczytaj: Nadwaga – zwalcz ją za pomocą cytryny

Jedzenie płatków owsianych pozwala także uzyskać efekt stymulowania wytwarzania hormonu znanego jako grelina. Ten hormon pełni wiele ról w organizmie, z których jedną jest przekazywanie mózgowi informacji o tym, że jesteś już syty.

Płatki owsiane cechują się też niską zawartością cukru. Zamiast więc powodować piki insulinowe związane z nagłymi zmianami poziomu cukru we krwi, jedzenie płatków pomaga przekształcać cukier w energię, z której korzysta cały Twój organizm.

7. Ryby o tłustym mięsie

Z punktu widzenia zdrowego odżywiania (w skład czego wchodzi także każda dieta odchudzająca) jedzenie ryb o tłustym mięsie jest naprawdę gorąco polecane. Wynika to z tego, że ryby takie zapewniają Ci duże ilości niezbędnych białek, witamin i minerałów.

W przeciwieństwie do innych mięs nie mają zbyt wielu kalorii. Pozwalają też dostarczyć Twojemu organizmowi dużą ilość kwasów tłuszczowych omega-3.

Wszystkie te substancje odżywcze pomagają zwalczać nadmierny apetyt. Przekłada się to również na obniżony poziom stresu i irytacji. Stymulują także zdrowie układu krążenia i mózgu.

Smażona ryba

Tak naprawdę to jeśli Twoja dieta zostanie wzbogacona o ryby o tłustym mięsie, to możesz w ten sposób uzyskać efekt przyśpieszenia metabolizmu (a więc łatwiejszego zrzucania wagi) i jednoczesnego rozbudowania masy mięśniowej.

Niektóre zalecane gatunki ryb o tłustym mięsie to:

  • Łosoś
  • Makrela
  • Tuńczyk
  • Sardynki
  • Dorsz
  • Śledź

Czy Twoja dieta powoduje, że czujesz się podenerwowany i nieustannie głodny? Rozbuduj ją zatem o wymienione powyżej produkty żywnościowe. Odkryj ich efekty, dzięki którym poczujesz się o wiele lepiej na dłużej.

Będą one stanowić naprawdę świetną pomoc dla Twojej diety i całego procesu odchudzania się!

WIĘCEJ DLA CIEBIE