Zatkane tętnice – 4 naturalne metody lecznicze

Aby odblokować nasze tętnice, bardzo ważne jest regularne stosowanie zdrowej i zrównoważonej diety i unikanie siedzącego trybu życia. Powinieneś też spróbować naturalnych środków, o których będziemy pisać w dzisiejszym artykule.
Zatkane tętnice – 4 naturalne metody lecznicze
José Gerardo Rosciano Paganelli

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz José Gerardo Rosciano Paganelli.

Napisany przez Ivan Aranaga Amengual

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Ludzkie ciało jest mechanizmem praktycznie doskonałym, w którym poszczególne elementy składowe spełniają ważne funkcje. Tętnice stanowią ważną jego część naszego ciała. Niestety niewielu ludzi zwraca na nie uwagę i upewnia się, że są utrzymywane w dobrej kondycji.

Jeśli ich drożność zostanie zaburzona, będziesz miał ogromny problem. Zatkane tętnice to stan zagrażający nie tylko zdrowiu, ale nawet życiu. Dlatego w dzisiejszym artykule przedstawiamy cztery naturalne środki, które pomogą odblokować Twoje tętnice.

Tętnice mają kształt rurek. Krew przepływa przez nie od serca w stronę wszystkich narządów wewnętrznych. Kiedy tętnice zostają zatkane lub zablokowane przez tłuszcz w postaci cholesterolu, który się w nich znajduje, pojawia się ryzyko wystąpienia wielu poważnych dolegliwości. Dlatego właśnie naszym zadaniem jest upewnienie się, że tętnice są w dobrej kondycji!

Zatkane tętnice – ryzyko, na jakie jesteśmy narażeni

Niedrożność tętnic jest często nazywana „cichym zabójcą”, ponieważ ludzie nie zdają sobie sprawy, że mają problem, dopóki nie poniosą jego konsekwencji.

Jeśli tętnice są zablokowane lub niedrożne, krew i tlen przestaną przez nie prawidłowo przepływać. W rezultacie twoje narządy i tkanki nie będą w stanie otrzymać niezbędnych składników odżywczych.

Może to powodować konsekwencje w postaci:

Zatkane tętnice i choroby układu krążenia – grupy największego ryzyka

Ze względu na styl życia osoby prowadzące siedzący tryb życia, palacze i osoby otyłe mają bardzo wysokie ryzyko zachorowania na choroby tętnic. Problem głównie polega na tym, że bardzo trudno jest odblokować zatkane tętnice u tych ludzi ze względu na ich niezdrowe przyzwyczajenia.

zatkane tętnice

Ponadto osoby z cukrzycą typu 1 i cukrzycą typu 2 oraz osoby cierpiące na zapalenie stawów są szczególnie narażone na rozwój tej choroby.

Zdrowa dieta pomaga oczyścić i odetkać zatkane tętnice.

Zdrowe odżywianie to pierwszy krok do odblokowania naszych tętnic. Konieczne jest spożywanie beztłuszczowej żywności, aby nie gromadził się on w tętnicach. Ponadto kluczowe jest włączenie innych dobrych nawyków do naszej codziennej rutyny, takich jak regularne ćwiczenia fizyczne.

Naturalne środki mogą w tym przypadku zdziałać cuda, więc powinieneś również włączyć je do swojej codziennej rutyny. Możliwe jest odwrócenie niedrożności tętnic dzięki składnikom odżywczym występującym w poszczególnych produktach spożywczych.

Zacznijmy od wskazania wam pięciu podstawowych produktów, które zdecydowanie powinieneś uwzględnić w swojej diecie:

 • Czosnek. Dzięki ogromnej ilości przeciwutleniaczy ten produkt spożywczy jest stosowany w wielu naturalnych środkach leczniczych. Pomaga on również oczyścić nasze tętnice ze złego cholesterolu (LDL). Co więcej, jedzenie ząbka czosnku dziennie zwiększy poziom Twojego dobrego cholesterolu (HDL).
 • Płatki owsiane. Produkt ten zmniejsza ryzyko tego, że zły cholesterol (LDL) będzie się przyklejał do naszych tętnic. Spożywanie płatków owsianych pomoże zapobiegać rozwojowi chorób układu krążenia i powstawaniu miażdżycy.
 • Jabłka. Ten owoc jest niezwykle bogaty w składniki odżywcze, takie jak pektyna i błonnik pokarmowy, który obniża poziom cholesterolu we krwi. Pomagają także zmniejszyć ryzyko zawału serca o 50%, ponieważ zawiera dużą ilość flawonoidów.
 • Orzechy. Są bardzo bogate w tłuszcze jednonienasycone i tłuszcze Omega 3, czyli dwa podstawowe składniki do odblokowania tętnic. Należy wybierać orzechy włoskie, orzeszki ziemne, migdały i orzechy laskowe. Dodatkowo są one bardzo sycące.
 • Szpinak. Ten produkt zapobiega utlenianiu się cholesterolu dzięki wysokiej zawartości witamin A i witaminy C. Inne zielone, liściaste warzywa, wykazują podobne działanie. Są to na przykład sałata i boćwina.

Zatkane tętnice – 4 naturalne metody lecznicze

1. Mleko z dodatkiem czosnku

Składniki.

 • 1 szklanka mleka (250 ml).
 • 3 ząbki czosnku.

Sposób przygotowania:

 • Najpierw pokrój ząbki czosnku na cieniutkie plasterki.
 • Wlej mleko do garnka, dodaj plasterki czosnku i zagotuj.
 • Poczekaj, aż mieszanka się zagotuje, a następnie wypij. Zalecamy picie go przed snem.

2. Złote mleko

Ta kombinacja składników jest częstym elementem leczenia w medycynie alternatywnej. Zawiera przeciwutleniacze i jest napojem o działaniu silnie przeciwzapalnym. Z tego względu pomaga w prawidłowym krążeniu krwi, zapobiega tworzeniu się skrzepów i zatykaniu tętnic. Dodatkowo obniża poziom złego cholesterolu.

Składniki:

 • 1 łyżeczka kurkumy (5 g).
 • 1 łyżka miodu (25 g).
 • Szklanka mleka (250 ml).

Sposób przygotowania:

 • Podgrzej mleko, dodaj kurkumę i miód.
 • Dobrze wymieszaj i wypij.
 • Powinieneś pić mieszankę dwa razy dziennie, trzy dni w tygodniu.

3. Herbatka z pieprzem Cayenne

Aby odblokować zatkane tętnice, możemy wykorzystać pieprz cayenne, który jest świetnym rozwiązaniem. Zawiera antyoksydanty, które pomogą poprawiać krążenie krwi i zapobiegać problemom sercowo-naczyniowym. Dodatkowo skutecznie zwalczy utlenianie cholesterolu w naczyniach krwionośnych.

krwinki krwi

Składniki:
 • 1 szklanka gorącej wody (250 ml).
 • 1 płaska łyżeczka pieprzu Cayenne (5g).

Sposób przygotowania:

 • Podgrzej wodę. Gdy się zagotuje, usuń ją z ognia i dodaj pieprz cayenne.
 • Poczekaj przez kilka minut, aż napój ostygnie. Kiedy osiągnie temperaturę pokojową, wypij miksturę.
 • Spożywaj napar dwa razy dziennie przez dwa tygodnie.

4. Napar z siemienia lnianego

Jest to bardzo skuteczna metoda w walce z chorobami układu krążenia. Siemię lniane ma właściwości przeciwzapalne dzięki wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych, takich jak alfa-linolein. Dlatego pomaga ono w oczyszczeniu tętnic ze złogów tłuszczu, zapobiegając jednocześnie utlenianiu cholesterolu wewnątrz.

Składniki:

 • 1 szklanka wrzącej wody (250 ml).
 • 2 łyżeczki mielonego siemienia lnianego (30 g).

Sposób przygotowania:

 • Namocz siemię lniane w wodzie przez całą noc.
 • Następnego dnia odcedź nasiona i wypij płyn, najlepiej na pusty żołądek.
 • Używaj tego lekarstwa codziennie przez miesiąc.

Jak widzisz, możliwość odblokowania tętnic to w głównej mierze kwestia wdrożenia dobrych nawyków. Odżywiaj się zdrowo, ćwicz regularnie i włącz opisane składniki do Twojej diety. Jesteśmy przekonani, że zatkane tętnice nie będą problemem w Twoim organizmie.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Leavy, O. (2016). Cardiovascular disease: Dissolving cholesterol to unclog arteries. Nature Reviews Drug Discovery. https://doi.org/10.1038/nrd.2016.90
 • Maryam, A., Elias, A., & Mohammad, H. B. (2011). Introduction and comparison of some Iranian herbal plants with antioxidant activity. Clinical Biochemistry. https://doi.org/10.1016/j.clinbiochem.2011.08.822
 • Garc�a Garc�a, I., Fleites Mestre, P., Verdura Barrios, T., Ledesma Rivero, L., & P�rez Cristi�, R. (2000). Cantidad y calidad antioxidante de alimentos de origen vegetal consumidos en Cuba. Alimentaria.
 • Banerjee, S. K., & Maulik, S. K. (2002). Effect of garlic on cardiovascular disorders: A review. Nutrition Journal. https://doi.org/10.1186/1475-2891-1-1

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.