Zastosuj olejki eteryczne, aby złagodzić problemy powodowane przez żylaki!

Zastosuj olejki eteryczne, aby złagodzić problemy powodowane przez żylaki!
Valeria Sabater

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Valeria Sabater.

Ostatnia aktualizacja: 11 października, 2022

Czym są żylaki?  To nabrzmiałe żyły, które pokrywają nasze nogi siatką nieestetycznych wypukłości i pajączków. Warto uświadomić sobie, że pojawiające się na łydkach i udach żylaki to nie tylko problem natury kosmetycznej – może on również stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia i ograniczyć sprawność fizyczną.

Istnieje wiele przypadków żylaków, w których jedynym rozwiązaniem okazuje się zabieg chirurgiczny w celu zredukowania ryzyka wystąpienia zakrzepu oraz poprawienia krążenia krwi w nogach.

Jeśli jednak nie należysz do tej grupy osób i nie musisz poddać się specjalistycznemu zabiegowi, dziś podpowiemy ci, jak za pomocą olejków eterycznych ukoić ból, jaki wywołują oplatające nogi pajączki i żylaki.

Na żylaki: olejek cyprysowy

Olejek cyprysowy na żylaki

Olejek cyprysowy można znaleźć w każdym sklepie z naturalnymi produktami lub w drogeriach. Jego cena nie jest wygórowana i z pewnością szybko odkryjesz wachlarz jego codziennych zastosowań, szczególnie w zakresie pielęgnacji skóry, odkażania oraz poprawy krążenia krwi.

Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób olejek cyprysowy przynosi ulgę i łagodzi ból żylaków.

 • Usprawnia przepływ limfy. Właśnie dlatego olejek cyprysowy jest uważany za najlepszy naturalny środek do walki z wywołanymi przez żylaki dolegliwościami.
 • Poprawia krążenie krwi.
 • Jest doskonałym środkiem antyseptycznym, który doskonale łagodzi dolegliwości związane z reumatyzmem, a nawet niweluje obrzęk.
 • Zmniejsza uczucie napięcia oraz ciężkości nóg i sprawia, że dolegliwości wywołane przez żylaki są mniej uciążliwe..
 • Korzystnie wpływa również na kondycję tłustej skóry, łagodzi objawy trądziku, stany zapalne oraz infekcje skórne.

Być może uznasz także ten artykuł za interesujący: 4 olejki eteryczne łagodzące ukąszenia pszczół

Zabieg łagodzący ból żylaków z zastosowaniem olejku cyprysowego

 • Nanieś 5 kropli olejku cyprysowego na zwilżoną zimną wodą ściereczkę (najlepiej jeśli po zwilżeniu wodą, włożysz ją na 10 minut do lodówki).
 • Następnie zimy okład z 5 kroplami olejku cyprysowego przyłóż do skóry nóg i wykonuj masaż kierując się od ud w kierunku stóp – w ten sposób poprawisz krążenie krwi. Wykonuj masaż każdej nogi przez przynajmniej 10 minut.
 • Po zakończeniu masażu pozostaw olejek na skórze aż do wchłonięcia. Po godzinie weź prysznic. Sama przekonaj się, jak taki masaż potrafi odprężyć zmęczone nogi!

Olejek miętowo-rozmarynowy na żylaki

Olejek miętowy

Mieszanka tych dwóch olejków eterycznych stanowi doskonały środek łagodzący ból nóg. Stosuj ją, kiedy wracasz zmęczona do domu ze spuchniętymi nogami i kiedy żylaki dają ci w kość.

Olejek miętowy i rozmarynowy są łatwo dostępne w sklepach z naturalnymi produktami i drogeriami. Dowiedz się, jakie mają zastosowania.

 • Zarówno olejek miętowy, jak rozmarynowy doskonale odprężają mięśnie oraz poprawiają krążenie krwi, zapobiegając zakrzepicy żył.
 • Mają właściwości odświeżające oraz skutecznie zwalczają stan zapalny.
 • Przynoszą ukojenie w przypadku bólu i skurczów, jakie towarzyszą żylakom.
 • Posiadają naturalne właściwości przeciwbólowe, które przynoszą natychmiastową ulgę zawsze, gdy tego potrzebujesz.

Zapewne zaciekawi Cię także nasz inny artykuł: Rozmaryn i pokrzywa na piękne włosy

Zabieg łagodzący ból żylaków z zastosowaniem olejku miętowego i rozmarynowego

 • Wykonujemy te same kroki, co w powyższym punkcie. Przygotowujemy zimny okład, który wcześniej schładzamy przez kilka minut w lodówce. Następnie nanosimy na niego 3 krople olejku miętowego i 3 krople olejku rozmarynowego, po czym nanosimy na żylaki.
 • Wykonujemy masaż od ud w kierunku stóp, który poprawia krążenie krwi oraz łagodzi napięcie żył i tętnic i uwalnia mięśnie od skurczów.
 • Po zakończeniu masażu unieś nogi od góry i pozostań w takiej pozycji przez 20 minut. Następnie weź relaksujący prysznic i zakończ go skierowanym na nogi strumieniem zimnej wody, szczególnie na żylaki i pajączki naczyniowe. Czy istnieje coś bardziej relaksującego?

Olejek z nagietka w połączeniu z cytrynowym

Olejek cytrynowy

Miałaś już okazję poznać właściwości tych dwóch olejków oraz ich wpływ na stan żylaków i skóry? Jeśli dotychczas ich nie próbowałaś, koniecznie zrób to. Dziś dajemy ci kilka wskazówek na to, jak je stosować.

 • Olejek eteryczny z nagietka doskonale zwalcza wszelkiego rodzaju problemy skórne: obrzęk, stany zapalne, trądzik, wypryski a nawet łuszczycę.
 • Główną zaletą połączenia tych dwóch olejków jest ich moc hamowania procesów zapalnych, łagodzenia bólu oraz udrażniania przepływu limfy.
 • Obydwa olejki mają właściwości odświeżające, dzięki czemu przynoszą natychmiastową ulgę.
 • Olejek z nagietka i cytrynowy są silnymi antyoksydantami, które w dodatku zawierają sporą dawkę witaminy E – sprawia ona, że skóra staję się gładka i piękna.

Zabieg łagodzący ból żylaków z zastosowaniem olejku z nagietka i cytrynowego

 • W tym przypadku nie trzeba aplikować olejków na zimny okład. Obydwa olejki idealnie nadają się do aplikacji bezpośrednio na skórę. Skrop więc dłonie 3 kroplami każdego z nich i wcieraj w nogi. Energicznie masuj każdą nogę przez 10 minut.
 • Od razu odczujesz orzeźwiający efekt masażu oraz natychmiastową ulgę w przypadku bólu żylaków. Taka kombinacja olejków pozwala nie tylko na pozbycie się napięcia z nóg, ale również doskonale sprawdza się jako środek zwalczający wszelkiego rodzaju stany zapalne skóry oraz wysypki.
 • Stosuj te dwa olejki regularnie przez dłuższy okres czasu i przekonaj się sama, jak pozytywnie wpływają one na stan skóry.
To może Cię zainteresować ...
Leczenie żylaków za pomocą mikropiany
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Leczenie żylaków za pomocą mikropiany

Leczenie żylaków mikropianą to jedna z najchętniej stosowanych obecnie opcji. Na czym polega? Jakie niesie ze sobą ryzyko?
Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.