Zapalenie stawów – Naturalne leczenie

Lipiec 18, 2015

Regularne stosowanie olejku z wiesiołka pomaga złagodzić ból oraz poprawia elastyczność stawów.

Zapalenie stawów to obecnie coraz powszechniejsza choroba zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Zwykle jest ona wynikiem nadużywania stawów, urazów bądź infekcji. Zapalenie stawów nie jest korzystne ani dla zdrowia, ani dla urody. Co więcej może utrudniać normalne funkcjonowanie na co dzień oraz bywa bardzo bolesne. Osoby chorujące na tę przykrą dolegliwość starają się za wszelką cenę unikać zabiegów medycznych, takich jak na przykład zastrzyki. Uciekając przed tymi bolesnymi praktykami, możemy postawić na naturalne leczenie – oprócz tego, że domowe sposoby są skuteczne, dodatkowo są tanie i proste w stosowaniu.

Zapalenie stawów – naturalne metody, które mogą być przydatne

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, osoby chorujące na zapalenie stawów wolą leczyć się naturalnymi, domowymi sposobami, które pozwalają na złagodzenie bólu. Poniżej przedstawiamy listę produktów wspomagających leczenie zapalenia stawów.

Imbir

2#:zapalenie-stawów.jpg

Imbir to jeden z najsilniejszych naturalnych środków przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Jego spożywanie w znacznym stopniu przyczynia się do złagodzenia bólu, zwłaszcza w przypadku reumatoidalnego zapalenia stawów.

Jak go spożywać?

Zaleca się spożywanie dwóch łyżeczek sproszkowanego imbiru (czyli około 100 g) dwa razy dziennie.

Lipa

Kwiaty lipy posiadają silne właściwości napotne, czyli są w stanie znacząco zwiększyć potliwość. W czym jednak może to pomóc przy zapaleniu stawów? Otóż nadmierne pocenie pomaga usunąć toksyny z organizmu, co z kolei oczyszcza stawy i łagodzi zapalenie stawów.

Jak ją spożywać?

Zalecamy spożywanie filiżanki naparu z połowy łyżeczki wysuszonych kwiatów lipy. Najlepsza dawka to dwie filiżanki naparu dziennie przez okres około dwóch tygodni.

Kapary

Kapary doskonale dbają o zdrowie stawów, a to dzięki silnym właściwościom diuretycznym.

Jak je spożywać?

Zalecamy dodawanie kaparów do sałatek i surówek. Pamiętaj również, że istnieją rozmaite diety, które wzmacniają ścięgna i przyspieszają zapalenie stawów.

Nasiona konopi

Nasiona konopi, dzięki zawartości tłuszczów omega-3 i omega-6, są wręcz idealnym naturalnym lekiem na zapalenie stawów.

Jak je spożywać?

Zalecamy dodawanie nasion konopii do posiłków.

Olej z nasion czarnej porzeczki

Olej z nasion czarnej porzeczki posiada właściwości przeciwzapalne, które przynoszą ulgę chorującym na zapalenie stawów osobom.

Jak go spożywać?

Zalecana dzienna dawka oleju z nasion czarnej porzeczki to 500 mg.

Olej z wiesiołka

3#:zapalenie-stawów.jpg

Olej z wiesiołka jest doskonałym codziennym uzupełnieniem diety. Jego regularne spożywanie skutecznie łagodzi objawy choroby, w szczególności ból oraz poprawia elastyczność stawów.

Jak go spożywać?

Zalecamy stosowanie 350 mg oleju z wiesiołka na dzień, rozdzielając tę dawkę na 2 lub 3 razy i spożywanie jej wraz z posiłkami.

Piołun

Piołun, dzięki zawartości kwasu askorbinowego, chlorogenowego i salicylowego, posiada doskonałe właściwości przeciwzapalne.

Jak go spożywać?

Przygotuj napar z połowy łyżeczki wysuszonych liści piołunu i szklanki wody. Zaparzaj przez około 10-15 minut. Zalecamy picie trzech filiżanek naparu dziennie. Jeśli masz ochotę, dodatkowo możesz go osłodzić.

Okłady z liści laurowych

Przygotuj napar z liści laurowych, a następnie zwilż nim chusteczkę i przyłóż do bolących stawów na około 15 minut.

Ocet jabłkowy

4#:zapalenie-stawów.jpg

Ocet jabłkowy jest produktem bardzo zalecanym w przypadku zapalenia stawów, ponieważ doskonale łagodzi objawy choroby.

Jak go spożywać?

Do szklanki ciepłej wody dodaj dwie łyżeczki octu jabłkowego, osłodź łyżeczką miodu i wypij.

O czym należy pamiętać?

Większość wymienionych powyżej produktów w znacznym stopniu przyczynia się do wzmocnienia systemu immunologicznego. A z kolei, gdy nasza odporność jest silna, nasz organizm jest w stanie samodzielnie wydalać toksyny, które są główną przyczyną zapalenia stawów i związanymi z nim dolegliwościami.

Zapalenie stawów a ruch

Próbując zwalczyć zapalenie stawów nie ograniczajmy się wyłącznie do naturalnych środków leczniczych. Dodatkowo zaleca się:

Pływanie

Wielu lekarzy zaleca tę formę ruchu, oczywiście nie na poziomie zawodowym, lecz bardziej w formie relaksu – wtedy nie ucierpią na tym nasze stawy.

Terapie i ćwiczenia mające na celu ustalenie równowagi między ciałem i umysłem

Badania przeprowadzone na ten temat potwierdzają, że wprowadzenie równowagi między ciałem a umysłem w wyniku relaksującej terapii lub ćwiczeń korzystnie wpływają na leczenia stanów zapalnych stawów – odczuwany ból staje się znacznie mniej intensywny.

WIĘCEJ DLA CIEBIE