Wzdęcia – koktajl na bazie gruszki oraz kiwi

Dzięki wykorzystaniu wszystkich cennych właściwości oferowanych przez składniki wchodzące w skład opisywanego w dzisiejszym artykule koktajlu na wzdęcia, między innymi wysokiej zawartości błonnika, będziesz mieć do dyspozycji idealny środek pozwalający złagodzić wszelkiego rodzaju zaburzenia funkcjonowania układu pokarmowego oraz stymulujący ruchy robaczkowe jelit.

Bez wątpienia jego największe zalety obejmują skuteczne łagodzenie zaparć i leczenie innych problemów związanych z układem pokarmowym, takich jak wzdęcia lub zgaga.

Czy próbowałeś już wszystkich znanych sposobów, aby tylko pozbyć się nadmiaru gazów zbierających się w Twoich jelitach przez cały dzień, co jednocześnie mocno utrudnia Ci realizowanie codziennych czynności?

Tylko ludzie, którzy regularnie zmagają się z opisanymi powyżej problemami natury zdrowotnej tak naprawdę wiedzą, jak bardzo niekorzystnie wpływają one na ich codzienne zajęcia.

Gazy jelitowe

W większości wypadków czują się zmuszeni do przyzwyczajenia się do tego ciągłego poczucia dyskomfortu. Ale jest na to skuteczna metoda!

W dzisiejszym artykule mamy zamiar zaproponować Ci proste rozwiązanie, które polega na codziennym spożywaniu koktajlu na bazie gruszki i kiwi. Pomoże Ci on zwiększyć skuteczność perystaltyki Twoich jelit jednocześnie zwalczając zjawisko zatrzymywania płynów w organizmie.

Wzdęcia – czy jest jakiś sposób, żeby im zaradzić?

Głównym problemem w leczeniu tej choroby jest to, że istnieje tak naprawdę mnóstwo różnych przyczyn, które mogą wywołać wzdęcia. Jeśli chcesz raz na zawsze położyć kres tym uciążliwym dolegliwościom, musisz mieć na uwadze między innymi następujące kwestie:

 • Nietolerancja niektórych pokarmów, które mogą nie być prawidłowo trawione przez Twój układ pokarmowy.
 • Najczęstszą przyczyną nietolerancji pokarmowych są produkty zawierające gluten i laktozę. Są jednak osoby, dla których poważnym problemem wywołującym silne wzdęcia może być spożywanie owoców lub warzyw, a także na przykład orzechów.
 • Zjadanie nadmiernych ilości surowego pożywienia lub produktów spożywczych znanych z tego, że wywołują wzdęcia, takich jak sałata, kapusta, cebula, grzyby, rośliny strączkowe itp.
 • Stosowanie diety opartej o przetworzone metodami przemysłowymi produkty spożywcze lub niezdrowy sposób jedzenia, w pośpiechu, podczas rozmowy, stojąc, a także niedokładne przeżuwanie każdego kęsa pożywienia.
 • Picie zbyt dużej ilości wody podczas posiłku. Wodę należy pić wcześniej, między posiłkami, najlepiej w godzinach porannych. W trakcie jedzenia najlepiej jest w ogóle unikać popijania.
 • Łączenie ze sobą zbyt wielu potraw o różnych wymaganiach związanych z ich trawieniem. Najgorszą rzeczą, jaką można zrobić jest połączenie nabiału z owocami – taki posiłek wręcz gwarantuje intensywne i dokuczliwe wzdęcia.
 • Najlepiej spożywać te składniki osobno, poza głównymi posiłkami, na przykład nabiał jako składnik śniadania, natomiast owoce w charakterze popołudniowej przekąski.
 • Stres i zaburzenia nerwowe lub emocjonalne.
 • Zaburzenia funkcjonowania układu pokarmowego. To oczywiste, że osoby mające silne wzdęcia zazwyczaj cierpią także z powodu jakiejś choroby przewodu pokarmowego.
 • Jednakże należy udać się do lekarza, aby wykluczyć potencjalnie groźne problemy wymagające poddaniu się leczeniu, takie jak infekcje bakteryjne lub pasożyty, zapalenie błony śluzowej żołądka, przewlekłe zaparcia, itp.

Korzyści oferowane przez gruszki, które pomagają łagodzić wzdęcia

Gruszki są jednym z najbardziej skutecznych produktów spożywczych redukujących wzdęcia spowodowane przez zjawisko zatrzymywania płynów w organizmie, między innymi z tego powodu, że składają się aż w 80% z wody.

Gruszki

Ich wysoka zawartość potasu i niska ilość sodu sprawiają, że są to bardzo korzystne owoce znakomicie sprawdzające się w procesie zrzucania wagi, stanowią zatem częsty składnik wielu popularnych diet odchudzających.

Właściwości moczopędne gruszki dodatkowo wzmacniają takie związki chemiczne, jak arginina, arbutyna, kwas askorbinowy oraz inne składniki odżywcze. Jednocześnie redukują one wzdęcia, a przy tym zawierają także pektyny – czyli rozpuszczalne łańcuchy aminokwasów mających korzystny wpływ na pracę jelit.

Korzyści oferowane przez kiwi, które pomagają łagodzić wzdęcia

Kiwi jest bardzo popularnym owocem stosowanym powszechnie jako środek przeciw zaparciom.

Skuteczność kiwi wynika głównie z powodu wysokiej zawartości błonnika, który ułatwia ruchy robaczkowe jelit bez dodatkowego drażnienia wnętrza przewodu pokarmowego, w przeciwieństwie do typowych środków przeczyszczających.

Jeśli Twoje jelita zaczęły funkcjonować poprawnie, możesz dzięki kiwi zapobiec powstaniu w nich typowego stanu zapalnego, z powodu którego wiele osób cierpi na różne dolegliwości ze strony układu pokarmowego, jak na przykład wzdęcia, biegunki, zaparcia, a także typowe bóle brzucha.

Kiwi

Kiwi jest również jednym z owoców o najwyższej zawartości witaminy C, zostawiając w pokonanym polu nawet takie znane źródła tej witaminy, jak cytryny, czy też pomarańcze.

Kiwi najlepiej będzie spożywać codziennie rano przed śniadaniem (o ile nie zwykłeś jeść produktów mlecznych i nabiału na pierwszy posiłek w ciągu dnia).

Ale korzystając z właściwości oferowanych przez prezentowany przez nas koktajl z gruszki i kiwi, będziesz w stanie zauważalnie wzmocnić ten efekt, a jednocześnie cieszyć się pysznym śniadaniem.

Jak przyrządzić opisywany koktajl?

Objętość koktajlu, jaką będziesz chciał przygotować zależy rzecz jasna od tego, jak bardzo doskwiera Ci głód, a także od wagi Twojego ciała i stylu życia. Ten produkt wykazuje korzystne właściwości nawet w przypadku stosowania diety odchudzającej, co oznacza, że pijąc go nie złamiesz zasad swojej diety.

Przygotuj sobie następujące produkty w podanych poniżej ilościach (szacunkowo):

 • 1 duża, dojrzała gruszka. Jeśli pochodzi ona z naturalnego, ekologicznego sadu, to nie obieraj jej ze skórki.
 • 2 dojrzałe kiwi.
 • Szczypta sproszkowanego imbiru.
 • 1/2 szklanki wody (100 ml).
 • Jeśli chcesz nieco osłodzić swój koktajl, możesz użyć odrobiny miodu lub stewii.

Wrzuć wszystkie składniki do blendera i miksuj tak długo, aż uzyskasz jednorodną mieszaninę.

Kiedy należy pić tak przyrządzony napój?

Aby zlikwidować wzdęcia, najlepiej będzie najlepiej pić ten koktajl codziennie rano, zaraz po jego przyrządzeniu, w charakterze śniadania.

Optymalnym rozwiązaniem będzie wypicie z samego rana szklanki wody z cytryną, a następnie spokojne przyrządzenie koktajlu i wypicie go w odstępie kilkunastu minut po tej wodzie. Jeśli nadal odczuwasz głód lub masz ochotę na coś konkretniejszego, możesz także wypić ten koktajl po śniadaniu.

Ale zawsze pamiętaj o zaleceniach zawartych w pierwszej części naszego dzisiejszego artykułu. Możesz również przygotować sobie tak dużą ilość koktajlu, ile tylko zechcesz, możesz pić go bez ograniczeń przez cały poranek. Dobrym pomysłem jest picie tej mieszaniny codziennie przez co najmniej miesiąc.

Po upływie tego czasu możesz się go napić gdy tylko poczujesz taką potrzebę – lub wystąpią u Ciebie wzdęcia. W ten sposób będziesz mógł się przekonać, czy naprawdę on działa w Twoim przypadku i na ile jest skuteczny.

WIĘCEJ DLA CIEBIE