Wysoki poziom cukru we krwi - 6 typowych objawów

Chociaż może się to wydawać sprzecznością, to prawda jest taka, że jeśli masz wysoki poziom cukru we krwi, możliwe jest, że szybciej schudniesz bez wyraźnego z pozoru powodu. Wynika to z tego, że Twój organizm zużywa wtedy większą liczbę kalorii.
Wysoki poziom cukru we krwi - 6 typowych objawów

Ostatnia aktualizacja: 03 kwietnia, 2022

Nasz organizm wysyła nam więcej sygnałów, niż nam się wydaje. Zwłaszcza w odniesieniu do pewnych problemów, które mogą być związane ze zjawiskami takimi jak wysoki poziom cukru we krwi lub cholesterolu.

Wprawdzie wysoki poziom cukru we krwi zwykle kojarzy nam się z cukrzycą, ale tak naprawdę to nie jedyny problem, jaki może on powodować.

W rzeczywistości każdy z nas może cierpieć z powodu tego problemu i nawet nie zdawać sobie z tego sprawy. Tak więc, jeśli myślisz, że tak może się zdarzyć i w Twoim przypadku, zwróć uwagę na charakterystyczne sygnały, które może Ci wysyłać Twoje własne ciało.

1. Ciągłe uczucie głodu może być spowodowane przez wysoki poziom cukru we krwi

Bez wątpienia jest to coś, co przytrafia się znacznie większej liczbie ludzi, niż nam się wydaje. Wrażenie bycia głodnym przez cały czas może oznaczać, że „coś” nie funkcjonuje zbyt dobrze w naszym organizmie.

Wysoki poziom cukru we krwi zapobiega uwalnianiu glukozy w naszych komórkach. W rezultacie organizm nie otrzymuje potrzebnej mu energii, w efekcie czego jest zmuszony nadal prosić o pożywienie. To właśnie powoduje uczucie ciągłego głodu.

2. Uczucie przemożnego zmęczenia

Kiedy czujemy się bardzo zmęczeni, zawsze winimy za to zbyt duży nawał pracy lub inne problemy, takie jak anemia. Jednak w rzeczywistości może to być również spowodowane przez wysoki poziom cukru we krwi.

Kiedy ten problem wystąpi także u nas, nasz organizm nie jest w stanie odpowiednio przechowywać i wchłaniać glukozy.

Zmęczona kobieta

Z tego powodu dostarczana przez nią energia nie jest wykorzystywana efektywnie. A to oznacza, że komórki naszego ciała nie otrzymują takiej ilości pożywienia, jakiej potrzebują do sprawnego funkcjonowania.

W rezultacie taka osoba czuje się mocno zmęczona, nawet jeśli nie ma do tego wyraźnego powodu.

Być może uznasz także ten artykuł za interesujący: Długotrwałe zmęczenie – zwalcz je dzięki 5 naturalnym lekom

3. Częsta potrzeba wizyt w toalecie

Częste oddawanie moczu to kolejny objaw wskazujący na możliwość cukrzycy.

Jeśli mamy bardzo wysoki poziom cukru we krwi, wpływa to negatywnie na nasze nerki. Problem ten wynika z tego, że organy te próbują zrównoważyć stężenie glukozy we krwi i komórkach ciała.

W efekcie proces ten kończy się tym, że organizm stara się rozcieńczać krew płynem wewnątrzkomórkowym. W ten sposób stara się przywrócić stężenie cukru we krwi do bardziej normalnego poziomu. Odczuwamy to jako potrzebę częstszego odwiedzania toalety.

4. Szybka utrata wagi

Chociaż może się to wydawać sprzecznością, to prawda jest taka, że jeśli masz wysoki poziom cukru we krwi, możliwe jest, że szybciej schudniesz bez wyraźnego z pozoru powodu. Wynika to z tego, że Twój organizm zużywa wtedy większą liczbę kalorii.

Jeśli masz wysoki poziom cukru we krwi, Twoje ciało może bardzo stracić na wadze w krótkim czasie. Wydaje się to niezmiernie dziwne, nieprawdaż? Możesz to wierzyć lub nie, ale rzeczywiście tak się zdarza, nawet jeśli jesz dużo i do tego głównie wysokokaloryczne potrawy.

Utrata wagi może być spowodowana przez wysoki poziom cukru we krwi

W wyniku utraty dużej ilości płynów w wyniku częstego oddawania moczu Twój organizm może zostać odwodniony, a to spowoduje zauważalną utratę wagi. Duże ilości moczu z wysokim poziomem glukozy sprawią, że organizm będzie zużywał także większą liczbę kalorii.

Wszystko to sprawi, że Twój organizm będzie próbował pozbyć się nadmiaru glukozy za wszelką cenę. Ponadto, jeśli poziom insuliny nie jest wystarczająco wysoki na potrzeby jej skutecznego metabolizmu, organizm zacznie spalać zamiast tego zgromadzone zapasy tłuszczu.

Zapewne zaciekawi Cię także nasz inny artykuł: Szybka utrata wagi – 4 sprawdzone sposoby

5. Wysoki poziom cukru we krwi może powodować niewyraźne widzenie

Jeśli czasami dostrzegasz u siebie niewyraźne widzenie, może być ono również spowodowane wysokim poziomem cukru we krwi. W tym przypadku problem ten jest także wynikiem odwodnienia spowodowanego wzrostem poziomu glukozy we krwi.

Kiedy tak się dzieje, cierpi na tym cały organizm, w tym także komórki oczu. W konsekwencji tego deformują się one i tracą następnie zdolność do prawidłowego skupiania się na obserwowanym obiekcie.

6. Skłonność do irytacji bez wyraźnego powodu

Jeśli czujesz się bardziej rozdrażniony niż kiedykolwiek i ten objaw występuje razem z innymi symptomami, o których wspomnieliśmy powyżej, może to także wskazywać na zbyt wysoki poziom cukru we krwi.

Dzieje się tak, ponieważ osoby z podwyższoną zawartością glukozy we krwi są bardziej niespokojne i rozdrażnione, a nawet częściej cierpią na depresję.

Irytacja

Mózg potrzebuje stałego i odpowiedniego dopływu glukozy do prawidłowego działania. Jeśli nastąpią drastyczne zmiany w tej podaży, wpłynie to na jego funkcjonowanie. W efekcie tego nagle pogorszy się nasz nastrój.

Z cukrem wiąże się również wchłanianie innego składnika odżywczego odpowiadającego za samopoczucie. Jest nim chrom.. Nie możemy utrzymać prawidłowego poziomu insuliny bez tego pierwiastka.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.