Długotrwałe zmęczenie - zwalcz je dzięki 5 naturalnym lekom

Oprócz wykorzystania właściwości niektórych naturalnych składników, aby zwalczyć chroniczne zmęczenie, ważne jest, aby zadbać o nasze nawyki związane ze snem i odpoczywać, co najmniej 8 godzin, bez przerwy.
Długotrwałe zmęczenie - zwalcz je dzięki 5 naturalnym lekom
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 12 lipca, 2023

Czy cierpisz na długotrwałe zmęczenie? Odkryj naturalne środki, które pomogą Ci dobrze odpocząć i odzyskać siły i witalność. Należy pamiętać, że chroniczne, długotrwałe zmęczenie może powodować nadwagę i inne zaburzenia związane z odżywianiem. Wszystko to może zagrażać dobru każdej osoby, która nie zwraca uwagi na oznaki przemęczenia w organizmie.

Czy zatem jesteś gotowa na poznanie najlepszych naturalnych środków do walki z chronicznym zmęczeniem? Dołącz do nas i pozwól się zaskoczyć tymi pomysłami! Oczywiście pamiętaj, że zawsze powinnaś skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem naturalnych metod leczenia.

Czym jest długotrwałe zmęczenie?

Zmęczenie jest stanem organizmu, który powstał w wyniku umysłowego lub fizycznego przepracowania danej osoby. Zwykle wiąże się z nadmiernie napiętym rozkładem zajęć, który sprawia, że ​​osoba jest wyczerpana, a także przemęczona.

Przemęczenie oczu.

Chociaż długotrwałe zmęczenie nie jest uważane za chorobę, może powodować szkody na zdrowiu, pociągając za sobą poważne problemy. W rzeczywistości można również wykonać badania, aby znaleźć dokładną przyczynę odczuwanego zmęczenia i leczyć je zgodnie z potrzebami każdej osoby.

Jakie są objawy przemęczenia?

Ogólnie rzecz biorąc, ludzie nie przywiązują zbytnio wagi do zmęczenia. Moment, w którym długotrwałe zmęczenie zaczyna być problemem przychodzi dopiero po pewnym czasie. Jest to krytyczny punkt, kiedy ciało nie może już znieść wysiłku. Jego stan może nawet pogorszyć się z powodu zawodowego wyczerpania i wykonywania ćwiczeń fizycznych.

Najczęstszym objawem, który wskazuje na długotrwałe zmęczenie są pojawiające się bóle głowy i bóle mięśni. Jednak u osób w bardziej zaawansowanym wieku mogą również wystąpić inne symptomy, które będą też mieć inne konsekwencje.

Problemy ze snem?

Bardzo często, długotrwałe zmęczenie jest generowane przez niewystarczającą ilość snu w godzinach nocnych. Jeśli ani ciało, ani umysł nie odpoczywają odpowiednio w nocy, zmęczenie narasta. Może to skończyć się dużo poważniejszymi problemami.

Wielu lekarzy zaleca spanie przez osiem godzin dziennie, choć niektórzy uważają, że sześć godzin też może już wystarczyć. Jednak jest wiele czynników, które mogą mieć wpływ na brak odpowiedniej dawki snu. Niektóre z nich to problemy związane z materacem, różne zajęcia, zmartwienia, hałas lub nieodpowiednie światło, między innymi.

Kiedy nieodpowiednie korzystanie ze snu wchodzi w nawyk, organizm nie będzie miał odpowiedniej ilości energii. Dlatego w takich sytuacjach człowiek bardzo łatwo się rozprasza, wpada w zły nastrój i nie może się skoncentrować. Aby uniknąć tych konsekwencji, oferujemy pięć naturalnych środków, które pomogą Ci pokonać długotrwałe zmęczenie.

Zwalcz długotrwałe zmęczenie

Ważne jest, aby pamiętać, że chociaż naturalne środki zaradcze są bardzo skuteczne, mogą nie mieć takiego samego efektu u wszystkich ludzi. Oto pięć z nich:

1. Koktajl z płatków owsianych

Płatki owsiane zawierają węglowodany, jedne z najważniejszych składników odżywczych, które łagodzą zmęczenie. Ponadto dają organizmowi spory zastrzyk energii. Oprócz płatków możemy dodać do koktajlu dowolny rodzaj owoców, aby był bardziej smaczny.

Sok z płatków owsianych

Składniki

 • 2 szklanki płatków owsianych (210 g)
 • 1 szklanka mleka w proszku (100 g)
 • 2 szklanki wody (500 ml)

Co należy zrobić?

 • Umieść płatki owsiane w misce z ciepłą wodą.
 • Gdy zmiękną, odcedź je i wrzuć do blendera razem z owocami, mlekiem i wodą. Następnie miksuj całość przez kilka minut.
 • Zanim przelejesz do szklanki, upewnij się, że uzyskana mieszanina jest gładka i jednorodna.

2. Napary z imbiru

Imbir jest korzeniem o właściwościach leczniczych. Ponadto ma pyszny aromat i energetyzujący smak. Wszystko to razem czyni z imbiru wspaniały środek do zwalczania przemęczenia.

Składniki

 • 3 łyżki korzenia imbiru (45 g)
 • 1 szklanka wody (250 ml)

Co należy zrobić?

 • Pokrój imbir na średnie kawałki.
 • Dodaj je do wrzącej wody i pozostaw pod przykryciem na co najmniej 20 minut.
 • Zanim wypijesz, odczekaj kilka minut, aby napój nabrał mocy.

3. Proszek z korzenia Maca

Korzeń maca jest używany, jako naturalne lekarstwo, które pomaga na długotrwałe zmęczenie, ponieważ jest energetyzujący i dostarcza nam witaminę B. Najczęściej robi się z niego koktajle, aby najlepiej wykorzystać jego regenerujące właściwości.

Składniki

 • 6 łyżek proszku Maca (90 g)
 • 2 szklanki wody (500 ml)
 • 2 szklanki truskawek (300 g)
 • Cukier (do smaku)

Co należy zrobić?

 • Pokrój truskawki na kawałki i zmiksuj je razem z wodą.
 • Następnie dodaj cukier i proszek maca i ponownie zmiksuj.
 • Wlej do szklanki i odstaw do schłodzenia, zanim wypijesz.

4. Herbata cynamonowa

Długotrwałe zmęczenie doskonale zwalcza herbata cynamonowa. Cynamon jest bardzo dobrym środkiem pobudzającym w sytuacjach wyczerpania. Z tego powodu może być często spożywany, na przykład w postaci herbatek. Powinny to być mocne napary o intensywnym smaku i kolorze.

Składniki

 • 5 ½ łyżki cynamonu (około 80 g)
 • 1 szklanka wody (250 ml)

Co należy zrobić?

 • Dodaj cynamon do rondla z wrzącą wodą i zaparzaj przez około 20 minut.
 • Następnie zostaw na kilkanaście minut, aż się ochłodzi. Najlepiej pić jedną filiżankę dziennie.

5. Szpinak

Szpinak to pokarm pełen składników odżywczych korzystnych dla naszego organizmu. To warzywo jest bogate w witaminy z grupy B i minerały (żelazo i potas), które zapewniają siłę i energię.

Szpinak

Składniki

 • 7 ½ szklanki szpinaku (300 g)
 • 2 łyżki oliwy z oliwek (30 ml)
 • Sól (do smaku)

Co należy zrobić?

 • Umyj i wyczyść szpinak.
 • Przełóż liście szpinaku do miski, a następnie dodaj olej i sól.
 • Może być wspaniałym dodatkiem do każdego posiłku.

Wszystkie te przepisy pomogą Ci pokonać długotrwałe zmęczenie w bardzo łatwy i naturalny sposób. Ponadto można to zrobić bez zbytnich komplikacji, wykorzystując składniki, które już masz w domu. Wszystkie przedstawione naturalne środki zapewniają doskonałe składniki odżywcze i wzmacniają wydajność w każdej dziedzinie życia.

To może Cię zainteresować ...
Chroniczne zmęczenie: 6 nawyków, które je zwalczają
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Chroniczne zmęczenie: 6 nawyków, które je zwalczają

Czy czujesz chroniczne zmęczenie przez cały czas? Masz wrażenie, że bez względu na to, ile godzin w ciągu doby śpisz, nadal nie masz sił na cokolwi...


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.