Wskazówki, jak wyglądać szczuplej na zdjęciach

Niektórzy ludzie unikają zdjęć, aby nie pokazywać aspektów swojego ciała, z których nie są zadowoleni. Jednak stosując kilka sztuczek, można uzyskać ujęcia, które sprawią, że poczujesz się pewnie.
Wskazówki, jak wyglądać szczuplej na zdjęciach

Ostatnia aktualizacja: 25 września, 2022

Pozowanie przed kamerą nie musi być traumatyczne. Niektórzy ludzie ukrywają się przed zdjęciami z powodu niepewności co do wyglądu, a zwłaszcza swojej wagi. Jeśli jesteś jedną z tych osób, czas pozbyć się strachu przed obiektywem i wdrożyć kilka prostych strategii, które pomogą Ci wyglądać szczuplej na zdjęciach.

W wielu przypadkach wynik na zdjęciu nie wynika z rzeczywistych cech fizycznych osoby, ale z ustawień urządzenia. Ubiór, poza i kontekst również mają wpływ na ujęcie. W tym artykule nauczymy Cię, jak zapobiegać niektórym szczegółom, które generują niepożądane efekty na zdjęciach.

Dlaczego na niektórych zdjęciach ludzie wyglądają na mniej szczupłych?

Nie przybierasz na wadze w magiczny sposób, kiedy robisz sobie zdjęcie. Czasami powiększone rozmiary wynikają z ustawienia między tobą a aparatem.

Efekt jest iloczynem ogniskowej. Według firmy Nikon® odnosi się to do kąta widzenia, czyli tego, jaka część sceny zostanie uchwycona oraz od powiększenia, które ma wpływ na to, jak duże będą wyglądały poszczególne elementy.

Eksperci od aparatów zauważają, że im krótsza ogniskowa, tym mniejszy kąt widzenia i większe powiększenie.

Odnosząc się do tego samego punktu, artykuł w magazynie Cine Premiere stwierdza, że zmiana odległości między obiektem a aparatem daje znaczące rezultaty w końcowym portrecie. Dodają, że im bliżej sprzętu, tym mniejsza odległość między widocznymi cechami fizycznymi.

Wyglądaj szczuplej na zdjęciach
Ustawienia aparatu mają wpływ na to, jak wyglądamy na zdjęciach. Możesz jednak zastosować kilka sztuczek, aby poprawić swoje ujęcia.

Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby wyglądać szczuplej na zdjęciach

Bycie fotogenicznym to najmniej ważna rzecz, aby zdjęcie wyglądało ładnie. Sekret polega na tym, aby opanować swoje pozy i bawić się kontekstem. Istnieje kilka sztuczek, które mogą pomóc Ci lepiej wyglądać przed obiektywem; ujawniamy je poniżej.

1. Dołącz ramę w zależności od wzrostu

Jeśli jesteś wysoki i chcesz wyglądać na osobę nieco niższego wzrostu, siadanie sprawia, że obraz wygląda na przycięty, więc nie pokażesz całej długości ciała, a to działa na Twoją korzyść.

W przypadku, gdy na zdjęcie stoisz, obiektyw należy ustawić w pasie tak, aby oprawka obejmowała cały Twój wzrost. A jeśli pozujesz w grupie, ustaw się z tyłu, jak najdalej od kamery.

Z drugiej strony, jeśli chcesz, aby było widać większy wzrost, najlepiej dodać element odniesienia. W takim przypadku stań obok niższej osoby.

2. Nie używaj kątów od dołu

Jeśli chcesz wyglądać szczuplej i zgrabniej na zdjęciach, upewnij się, że obiektyw znajduje się nieco powyżej linii oka. W przeciwnym razie twoja twarz będzie wyglądać na większą niż jest w rzeczywistości. To samo zalecenie odnosi się do selfie: nigdy nie rób zdjęcia patrząc w dół.

3. Nadaj włosom objętość, aby wyglądać szczuplej na zdjęciach

Wypróbuj luźną, falowaną lub kręconą fryzurę. Dodanie objętości włosom równoważy kształt głowy i twarzy, dając wrażenie równowagi całej postaci.

4. Uważaj, aby światło słoneczne nie padało bezpośrednio

Robiąc zdjęcia na zewnątrz, staraj się robić je na krótko przed zachodem słońca, aby uniknąć najjaśniejszego światła dnia. Jeśli jednak zdjęcia są robione w tych konkretnych godzinach, warto stać plecami do słońca, aby nie zamykać oczu.

Jeśli promienie przeszkadzają  ci w patrzeniu, mrużysz oczy, aby uniknąć oślepiania. Konsekwencją jest to, że twoja szczęka i policzki będą wydawały się szersze.

5. Połóż ręce na biodrach, aby wyglądać szczuplej

Podniesienie rąk do bioder wysmukla ramiona. Ta pozycja jest znana jako pozycja dzbanka z uchem, a dobrze wykonana gwarantuje atrakcyjne zdjęcie.

Rozstaw lekko nogi i utrzymuj równowagę z jedną lub obiema rękami na biodrach. Pozostań w pozycji wyprostowanej, ale skup się na kręgosłupie i miednicy, aby wprowadzić mięśnie w stan relaksu. Taki efekt maskuje zwiotczenie brzucha.

Myślimy, że możesz być zainteresowany przeczytaniem tego również: Dekoracja morska: kluczowe elementy

6. Reguluj światło, aby na zdjęciach wyglądać szczuplej

Użyj ciemnego tła, najlepiej na zewnątrz. Światła nie powinny być mocne. Przynosi to korzyści twarzy, ukrywając zmarszczki bez uciekania się do bardzo mocnego makijażu.

Koniecznie poproś również fotografa, aby zrobił zdjęcie w kolorze, a następnie pokazał ci czarno-białą wersję. W ten sposób możesz wybrać to, który najbardziej Ci się podoba.

7. Połącz obcisłe i luźne ubrania

Dobieranie ubrań to sposób na wyszczuplenie sylwetki. W pełni dopasowane kombinacje skupiają wzrok na obszarach, które chcesz zakamuflować.

Podobnie noszenie tylko luźnych ubrań daje poczucie obszerności. Możesz więc na przykład nosić obcisłe koszulki z luźnymi spodniami.

Ciemne kolory są idealne, aby wyglądać szczuplej na zdjęciach i nie tylko.

8. Spróbuj znaleźć dobrą lokalizację

To zalecenie dotyczy zdjęć grupowych. Możesz lepiej wyglądać pośrodku i lekko odwróć się w bok. Od przodu pokazujesz całą szerokość ciała.

9. Skrzyżuj kostki

W przypadku zdjęć w pozycji siedzącej sprawdza się krzyżowanie kostek, a nie całej nogi. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz na sobie spódnicę lub sukienkę. Ta pozycja jest idealna, aby pokazać odrobinę nogi i wyglądać szczuplej.

Wypróbuj: skrzyżuj nogę kładąc ją całkowicie w kolanach, a zobaczysz różnicę na zdjęciu. Ta pozycja naprawdę podkreśla twoje uda, zwłaszcza jeśli nosisz mini spódniczkę.

10. Podnieś podbródek

Uniesienie podbródka i trzymanie go lekko wysuniętego na zewnątrz pomaga wyeksponować szczupłą twarz. Trzeba unieść głowę tak, aby dolna część twarzy wystawała, a szyja symulowała większe wyprostowanie.

Wyszczuplaj na zdjęciach, robiąc zdjęcie z góry
Rób zdjęcia z wyższej pozycji, nigdy z dołu, jeśli chcesz wyglądać szczuplej na zdjęciach.

11. Bądź aktywny

Przekazywanie dynamiki na zdjęciach pomaga ukryć szczegóły, które możesz chcieć ukryć. W tym celu ważna jest rola fotografa, który musi wykorzystać specjalne metody, takie jak obniżenie czasu otwarcia migawki aparatu, regulacja ilości światła i zapewnienie stabilności urządzenia podczas robienia zdjęcia.

Podoba Ci się ten artykuł? Możesz również przeczytać: Selfie i zaburzenia psychiczne: jak są ze sobą powiązane?

Czy powinieneś używać filtrów, aby wyglądać szczuplej na zdjęciach?

Decyzja o zastosowaniu filtrów fotograficznych jest bardzo osobista. Niektórzy używają ich, aby wyglądać tak, jak lubią, inni uciekają się do przesadnych i nierealistycznych modyfikacji.

W rzeczywistości istnieje nawet termin medyczny znany jako dysmorfia Snapchata, wyjaśniony w czasopiśmie Nursing jako zjawisko, który odnosi się do proszenia chirurgów plastycznych o zmiany podobne do filtrów aplikacji.

Niezależnie od tych opinii, aby dobrze wyglądać na zdjęciach, bezsprzecznie potrzebna jest pewność siebie. Niepewność łatwo rzuca się w oczy na fotografii.

Kiedy zwolnisz ciśnienie, aby wyglądać idealnie, możesz mieć pewność, że będziesz wyglądać lepiej.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.