Jak zwiększyć rozmiar pośladków - oto kilka sprytnych trików

Chcielibyśmy podzielić się 9 wspaniałymi wskazówkami, jak zwiększyć rozmiar swojego tyłka w inteligentny sposób, wykorzystując swój czas i wysiłek. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!
Jak zwiększyć rozmiar pośladków - oto kilka sprytnych trików

Napisany przez Elena Martínez Blasco

Ostatnia aktualizacja: 24 września, 2022

W dzisiejszych czasach bardzo popularne są regularne ćwiczenia, nie tylko po to, by pokazać dobrą sylwetkę, ale także po to, by cieszyć się dobrym samopoczuciem. Motywuje to ludzi do aktywności i unikania siedzącego trybu życia. Wiele kobiet wykonuje ćwiczenia między innymi po to, by zwiększyć rozmiar pośladków. Chcą zapewnić sobie dobry wygląd w tej partii ciała i poprawić ich jędrność

Oto kilka cennych wskazówek, które pomogą Ci to osiągnąć. Stosując je w praktyce, zdołasz zwiększyć rozmiar pośladków, dobrze wykorzystując czas i wysiłek potrzebny do uzyskania formy.

1. Cel – zwiększyć rozmiar pośladków!

Kobieta prezentuje rozmiar pośladków
Kilka podstawowych wskazówek może pomóc zwiększyć rozmiar pośladków.

Motywacja jest zawsze pierwszym krokiem do osiągnięcia celu. Dzieje się tak również wtedy, gdy postanowiliśmy poprawić część naszego ciała. W tym przypadku jednak łatwiej możemy zobaczyć, jak nasze wyniki zostaną nagrodzone, co może zachęcić nas do kontynuowania. Przed rozpoczęciem treningu warto więc zmierzyć rozmiar pośladków na wysokości bioder. Możesz także robić zdjęcia pod różnymi kątami.

Następnie możesz zrobić dokument, w którym zapiszesz swoje aktualne pomiary oraz te, które chcesz osiągnąć za np. 6 miesięcy. W ten sposób będziesz mogła zobaczyć rezultaty swojej ciężkiej pracy.

2. Poznaj swój typ sylwetki i nawyki związane ze stylem życia

Jeśli chodzi o ćwiczenia zwiększające rozmiar pośladków, nie chodzi tylko o czas, który poświęcasz na to każdego dnia. W rzeczywistości chodzi również o stałość, wybrane przez Ciebie aktywności, aktualny poziom sprawności, a także inne czynniki, takie jak problemy hormonalne, dieta itp.

W zależności od cech Twojego ciała, stylu życia i sposobu pracy podczas ćwiczeń, osiągniesz pożądane rezultaty w określonym czasie. Bez względu na wszystko, pamiętaj, że wytrwałość zawsze ma swoje zalety. Więc nie spiesz się i trzymaj się swojej rutyny. Ciesz się procesem!

3. Wykonuj ćwiczenia zwiększające rozmiar pośladków

Istnieje wiele rodzajów ćwiczeń, które możesz wykonać, aby zwiększyć rozmiar pośladków. Aby jednak wykonać je prawidłowo i mądrze, należy wziąć pod uwagę następujące wskazówki:

 • Większość ćwiczeń na pośladki pomaga nam ujędrnić obszar. Aby jednak zyskać na objętości, musimy je wykonywać z ciężarkami.
 • Obciążenie należy dodawać stopniowo, aby zapobiec urazom.
 • Podczas wykonywania ćwiczeń należy unikać forsowania zbyt wielu innych części ciała, takich jak kolana czy dolna część pleców.
 • Mięsień potrzebuje odpoczynku, aby rosnąć, więc wystarczą trzy sesje tygodniowe.
 • Powinieneś wykonywać różne ćwiczenia, aby pracować nad różnymi mięśniami tworzącymi pośladki, a także z obszarami wokół nich.
 • Podczas ćwiczeń koniecznie pij dużo wody.
 • Ważne jest również, aby dobrze oddychać podczas każdego ćwiczenia, wdychając powietrze w chwilach relaksu i wydychając powietrze w chwilach wysiłku. Trener fizyczny również może ci w tym pomóc.

4. Upewnij się, że się rozciągasz

Przed i po każdym treningu musisz prawidłowo rozciągnąć wszystkie mięśnie, nad którymi pracowałeś lub masz zamiar pracować. Należy to zrobić nie tylko po to, aby uniknąć kontuzji, ale także po to, aby zwiększyć rozmiar pośladka.

5. Włącz do diety produkty bogate w białko

Jeśli chcesz zyskać mięśnie, musisz codziennie dbać o odpowiednią ilość białka. Nie należy jednak przesadzać, jeśli chodzi o spożycie mięsa. Zamiast tego możesz zdecydować się na ryby lub jajka, a także białka pochodzenia roślinnego. Obecnie sprzedaje się również wiele rodzajów wegańskich proszków białkowych, które są wytwarzane z grochu, konopi, nasion, owsa, ryżu itp.

Dobrym pomysłem może być spożycie porcji białka pół godziny po treningu. Pamiętaj jednak, że aby utrzymać dietę zgodną z Twoimi potrzebami, najlepiej skonsultować się z dietetykiem.

6. Jedz pokarmy bogate w zdrowe tłuszcze

Zróżnicowana i zbilansowana dieta może przynieść nam wiele korzyści, zarówno w perspektywie krótko-, jak i długoterminowej, pomagając nam zachować dobre odżywianie i zdrowie.

Niektóre z najkorzystniejszych źródeł zdrowych tłuszczów dla naszego zdrowia to:

 • Nasiona.
 • Awokado.
 • Tłuste ryby.
 • Żółtka.
 • Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia.
 • Ghee lub masło klarowane.
 • Orzechy, zwłaszcza orzechy makadamia.

Chodzi o to, aby z umiarem włączyć te produkty do swojej diety. Pomoże to nie tylko w utrzymaniu dobrej ogólnej formy, ale także w osiągnięciu celów, takich jak zwiększenie rozmiaru pośladków, ujędrnienie nóg itp.

7. Zapytaj lekarza o suplementy

Suplement na przyrost masy mięśniowej
Niektóre suplementy mogą pomóc w promowaniu wzrostu mięśni.

Mówi się, że niektóre suplementy mogą pomóc w zwiększeniu masy mięśniowej, wyrzeźbieniu sylwetki, a także zwiększeniu rozmiaru pośladków. Aby wybrać najbardziej odpowiedni suplement i dowiedzieć się, jak go prawidłowo stosować, najlepiej skonsultować się z lekarzem, dietetykiem i trenerem.

Niektóre z najczęstszych zawierają składniki takie jak:

 • Kreatyna.
 • Magnez.
 • Spirulina.
 • Olej kokosowy.
 • Diindolilometan (DIM).

8. Uważaj na nieprawidłową postawę

Podczas ćwiczeń bardzo ważne jest, aby nie osiągnąć momentu odczuwania tak dużego bólu, że nie możemy się później nawet ruszyć. Dlatego musimy uważać z określonymi postawami i ewentualnymi napięciami oraz dbać o higienę postawy.

9. Zastosuj krem, aby zwiększyć rozmiar pośladków

Istnieje kilka kremów, które twierdzą, że pomagają tonować i powiększać pośladki. Musimy jednak wybierać jakościowe kremy wykonane z naturalnych składników, takich jak np. fitoestrogeny i oleje roślinne.

Ponadto bardzo ważne jest, aby pamiętać, że kremy mogą pomóc w osiągnięciu naszych celów, ale konieczne jest ich regularne stosowanie przy zachowaniu rutyny ćwiczeń i innych dobrych nawyków związanych ze stylem życia.

Kluczem jest konsekwencja

Dzięki tym wskazówkom i dzięki temu, że będziesz konsekwentna, możesz ujędrnić i zwiększyć rozmiar pośladków i uzyskać pożądane wyniki w rozsądnym czasie. Nie rezygnuj więc z tego treningu, ponieważ przyniesie on korzyści nie tylko fizycznie, ale także zdrowotnie.

Jeśli jesteś zbyt leniwa, aby wyjść z domu, pamiętaj, że możesz wykonać własną sesję treningową w domu, korzystając z samouczków wideo. Możesz także włączyć muzykę i cieszyć się zajęciami zumby online – jest wiele opcji do wyboru!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Florenciano Restoy J, Aventin Roig J, Ortega Planas M, Ricart Ribó E. Dinámica de los músculos pelvitrocantéreos y glúteo mayor. Revista Española de Podología. 2014; XXV (3): 96 – 101.

 • Billat V. Fisiología y metodología del entrenamiento. Barcelona: Paidotribo, 2002.
 • Stutz G, Ruiz R, Fiol de Cuneo M, Santillán M. Nutrición y revalorización del consumo de las grasas saludables. Revista EXT, Universidad Nacional de Córdoba. 2012; 2(2). https://revistas.unc.edu.ar/index.php/ext/article/view/1279
 • Alves C, Azevedo Voltarelli  F, Rostom de Mello M. Spirulina como fonte protéica na recuperação de ratos desnutridos: efeitos sobre o músculo esquelético Revista Digital Ef Deportes. 2005; 10(86).  https://efdeportes.com/efd86/spirulin.htm

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.