Worki pod oczami - jak się ich pozbyć?

Chociaż wydaje się to być paradoksalne, aby usunąć worki pod oczami spowodowanymi zatrzymaniem płynów w organizmie, należy pić większą ilość wody.
Worki pod oczami - jak się ich pozbyć?
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Napisany przez Ángela Aragón

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Worki pod oczami powstają w wyniku zapalenia dolnej powieki. W konsekwencji, płyny oraz toksyny gromadzą się w tej okolicy. Worki pod oczami pojawiają się, kiedy organizm poddany jest zbyt wielkiemu stresowi, wysiłkowi lub kiedy po prostu jego równowaga jest zaburzona.

Dlaczego warto usunąć worki pod oczami?

szeroko otwarte oczy starszej kobiety

Kiedy tak widoczna i istotna część naszego ciała jest spuchnięta, zwykle prowadzi to do obniżenia poczucia własnej wartości. Czujesz się mniej atrakcyjna oraz wydaje Ci się, że pozostali myślą podobnie.

To w rezultacie może doprowadzić do pogorszenia Twoich relacji, nawet tej z Twoim partnerem. Ale nie martw się. Dzięki naszym poradom, zapobiegniesz  pojawianiu się worków pod oczami.

Jedz warzywa z mniejszą ilością soli

Większość warzyw ma właściwości moczopędne, dlatego zapobiegają zatrzymywaniu wody w organizmie. Włącz je na stałe do twojego jadłospisu, aby worki pod oczami zniknęły na dobre.

Aby zwiększyć swoje szanse na sukces, zminimalizuj spożycie soli tak bardzo, jak to możliwe. Szczególnie ważne jest, aby kierować się tą radą w nocy, jako że właśnie wtedy organizm spowalnia swój rytm.

Jedząc tak lekki obiad, pomagasz organizmowi pozbyć się wszystkiego, “co w nim zbędne”.

Sypiaj w odpowiedniej pozycji: zawsze utrzymuj głowę wyżej niż resztę swojego ciała

Kobieta śpiąca w łóżku.

Poprawne krążenie substancji w organizmie jest absolutnie niezbędne. Pozycja na boku wspomaga tego typu cyrkulację, jako że szanujesz naturalny rytm swojego ciała.

Myj twarz rano zimno wodą

Jeśli nie sypiasz zbyt dobrze, rano oznaki zmęczenia są widoczne na Twojej twarzy.

Jeżeli po przebudzeniu natychmiast przemyjesz oczy zimną wodą, te pierwsze symptomy zostaną złagodzone, ponieważ niskie temperatury działają przeciwzapalnie. To również nawilżenie.

Pamiętaj, nawilżenie jest fundamentalne dla utrzymania dobrego zdrowia.

Pij wodę przez cały dzień

Jeśli pamiętasz, że worki pod oczami są spowodowane głównie przez gromadzenie się płynów, powinnaś to zjawisko wyeliminować, aby pozbyć się tego problemu.

Dlatego powinno się pić dużo wody w ciągu całego dnia. To idealne rozwiązanie. Staraj się pić 2 litry wody dziennie, aby pozbyć się oznak zmęczenia oraz innych problemów.

Stosuj okłady z rumianku na oczy

Rumianek jest naturalnym produktem, który może być stosowany na wieloraki sposób. Ma właściwości oczyszczające, może być również bardzo skutecznym naturalnym środkiem przeciwzapalnym. Rumianek jest bardzo przydatny w walce z workami pod oczami.

Jak przygotować okład:

 • Po przygotowaniu naparu z rumianku zamocz w nim kilka wacików oraz umieść na oczach.
 • Poczekaj od pięciu do dziesięciu minut. Twoja twarz będzie jaśniała.

Wykorzystaj ponownie Twoje torebki z herbatą

Torebki z herbatą nałożone na oczy.

Podobnie jak rumianek, herbata również posiada zadziwiające właściwości. Tym razem skorzystaj z tradycyjnych torebek z herbatą w dwojaki sposób: wypij herbatę oraz usuń worki pod oczami.

 • Po zrobieniu herbaty umieść torebki w lodówce.
 • Jak tylko upewnisz się, że są zimne, nałóż je na oczy na kilka minut.
 • Po ich ściągnięciu zauważysz zdumiewające rezultaty.

Niezwykłe właściwości ogórka

Ponownie, kluczem jest niska temperatura.

 • Aby usunąć worki pod oczami w zaledwie 10 minut, wystarczy, że ukroisz kilka grubych plasterków ogórka.
 • Następnie, umieść je w lodówce, aby stały się maksymalnie zimne.
 • Po wyjęciu z lodówki umieść po jednym plasterku na każdym oku na pięć do dziesięciu minut.

Twoja twarz będzie odmłodzona, a sama będziesz czuć się zdrowsza i szczęśliwsza. Te sposoby pomogą Ci również zwalczać ciemne zakola pod oczami, które są tak samo nieprzyjemne jak worki.

Staraj się podążać za tymi wskazówkami, a nie pożałujesz. Będziesz w stanie opanować worki pod oczami bez użycia kremów czy innych środków chemicznych.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Allevato, M. A. (2007). Ojeras. Act. Terap. Dermatol., 30, 202–209.
  Manejos de las ojeras ¿ Admirarlas o tratarlas ? Ojeras. (n.d.).
  4 secretos para eliminar las ojeras. (n.d.), 30.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.