Torebki herbaty – 11 sposobów na ponowne użycie

· Październik 13, 2016
Podobnie jak fusy kawy, zużyte torebki herbaty mogą byż używane do odstraszania mrówek, pająków, a nawet szczurów.

Większość osób wyrzuca torebki herbaty po ich użyciu. Wiele z nich nie wie, że mają one więcej zastosowań niż tylko przygotowywanie ulubionych napojów. Można je ponownie wykorzystać na wiele sposobów, gdyż wciąż zawierają wiele przydatnych w kuchni i gospodarstwie domowym właściwości. Chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób można ponownie użyć torebki herbaty? Czytaj dalej.

Wykorzystaj zużyte torebki herbaty do czyszczenia

Czyszczenie dywanów

Aby wyczyścić dywan, delikatnie osusz kilka torebek z herbatą, a następnie posyp ich zawartością powierzchnię dywanu. Pozostaw do wysuszenia, a następnie wysusz dywan w suszarce próżniowej.

Czyszczenie szkła

Aby wyczyścić szklaną powierzchnię, na przykład okno, lustro, czy szklankę, umieść torebki herbaty w ciepłej wodzie, a następnie przelej ciecz do butelki z rozpylaczem. Spryskaj daną powierzchnię i przetrzyj ją suchą szmatką.

Polerowanie drewna

Może trudno w to uwierzyć, ale zawartość zużytych torebek z herbatą doskonale poleruje meble i podłogiWystarczy, że posypiesz nią daną powierzchnię, a następnie przetrzesz ją suchą szmatką.

Odtłuszczanie

Herbata bardzo dobrze usuwa tłuszcz z brudnych naczyń, a także znakomicie radzi sobie z pozbywaniem się nieprzyjemnego zapachu. Zrezynuj z silnych środków chemicznych i zacznij wykorzystywać torebki herbaty, czyszcząc nimi brudne naczynia. Wystarczy, że napełnisz zlew ciepłą wodą i wrzucisz do niej kilka saszetek z herbatą. Umieść w nim brudne naczynia, aby usunąć tłuszcz. Ten sposób bardzo dobrze nadaje się także do czyszczenia kanalizacji.

Pozbądź się nieprzyjemnego zapachu

Herbata w torebce

Neutralizacja nieprzyjemnego zapachu

W domu zawsze jest kilka miejsc, w których mogą koncentrować się nieprzyjemne zapachy. Poniżej znajdziesz kilka sposobów, które pozwolą ci się ich pozbyć:

  • Wysyp zawartość zużytych torebek herbaty do kociej kuwety.
  • Umieść torebki herbaty w lodówce, aby zneutralizować jej nieprzyjemny zapach.
  • Zmniejsz nieprzyjemny zapach zawartości kosza na śmieci, umieszczając wewnątrz niego kilka saszetek z herbatą.
  • Wysusz kilka torebek z herbatą, a następnie umieść je w butach, aby zneutralizować ich nieprzyjemny zapach.

Domowy odświeżacz powietrza

Torebki herbaty dobrze radzą sobie także z odświeżaniem powietrza w takich przestrzeniach, jak szafa, pokój, czy nawet kuchnia. Po prostu umieść kilka ich sztuk w niewidocznym miejscu.

Pozbywanie się nieprzyjemnego zapachu rąk

Krojenie cebuli i czosnku, czy dotykanie ryby, może zostawić na dłoniach nieprzyjemny zapach. Dzięki zużytym saszetkom z herbatą, łatwo go jednak usuniesz. Po prostu natrzyj ręce ich zawartością, a następnie opłucz je.

Wykorzystaj torebki herbaty w ogrodzie

Herbata w saszetce

Zapobieganie powstawaniu pleśni

Jeśli chcesz zapobiec powstawaniu pleśni na roślinach, namocz kilka zużytych torebek herbaty w ciepłej wodzie i poczekaj aż woda nabierze ciemnego koloru. Następnie spryskaj lub podlej roślinę przygotowanym płynem.

Nawilżanie gleby

Torebki herbaty idealnie sprawdzają się jako naturalny nawóz gleby. Wysyp ich zawartość na ziemię, na której rosną twoje rośliny.

Domowy kompost

Możesz wykorzystać torebki herbaty jako domowy kompost. Upewnij się tylko, że wcześniej usunęłaś wszelkie metalowe elementy, jakie mogą one zawierać.

Odstraszacz owadów i gryzoni

Torebki herbaty mogą odstraszać owady, które często atakują ogród. Możesz je także wykorzystać, aby odstraszyć mrówki, pająki i gryzonie. Jeśli chcesz uzyskać jeszcze bardziej skuteczny środek, zmieszaj herbatę z olejkiem z mięty.

Czy już wiesz, w jaki sposób wykorzystasz swoje zużyte torebki herbaty? Nigdy ich nie wyrzucaj. Zamiast tego, staraj się maksymalnie wykorzystać ich właściwości w swoim gospodarstwie domowym.

Zużyte saszetki z herbatą możesz przechowywać w lodówce. Pamiętaj jednak, że jeśli poczujesz, że woreczki zaczynają brzydko pachnieć, najlepiej będzie po prostu je wyrzucić.