Galaretka odmłodzi Twoją skórę!

05 Kwiecień, 2019
Czy wiedziałaś o tym, że prosta i smaczna przekąska w postaci galaretki może pomóc utrzymać jędrność skóry? Zawiera ponad 80% z kolagenu, który regeneruje tkanki.
 

Czy wiesz o tym, że galaretka ma korzystny wpływ na Twoją urodę? Wraz z upływem czasu Twoja skóra traci elastyczność, co sprawia, że nie wygląda już tak dobrze jak przed laty. Głównym czynnikiem odpowiedzialnym za regenerację tkanek i świeży oraz zdrowy wygląd Twojej skóry jest kolagen.

A czy wiesz już w jaki sposób uzupełnić jego niedobór, by odmłodzić swoją skórę? Pomoże Ci w tym galaretka!

W dzisiejszych czasach alternatywne metody leczenia cieszą się ogromną popularnością. Są to między innymi terapie wykorzystujące elektrody czy fale radiowe, których głównym celem jest zapobieganie przedwczesnemu starzeniu się skóry. Skóra traci swoją elastyczność i świeżość głównie przez takie czynniki jak niezdrowa dieta, szkodliwe nawyki i nałogi czy promienie słoneczne.

Zwłaszcza w przypadku kobiet, twarz jest szczególnie narażona na działanie tych czynników, a dodatkowo na pogarszający się stan skóry wpływa również stres czy brak snu.

Na rynku jest dostępnych wiele produktów upiększających, należy jednak zachować szczególną ostrożność w ich stosowaniu. Upewnij się, że wiesz o swojej skórze jak najwięcej i dbasz o nią poprzez tak proste czynności jak codzienne zmywanie makijażu przed pójściem spać. Jeśli tego nie robisz, Twoje pory pozostają zablokowane, co niszczy Twoją skórę i sprawia, że wygląda na przemęczoną i osłabioną.

O skórę twarzy można dbać także stosując specjalne ćwiczenia wzmacniające mięśnie. Dzisiaj jednak skupimy się na wyjątkowo prostej i taniej metodzie, pozbawionej efektów ubocznych. Lekarstwem dla Twojej skóry może być bowiem galaretka. Jedzona codziennie sprawi, że Twoja skóra będzie wyglądać zdrowo i będzie opierać się upływowi czasu. Co więcej, galaretka nie jest zbyt kaloryczna, więc nie musisz obawiać się przybrania na wadze.

 

Galaretka

Galaretka zawiera kolagen pochodzenia zwierzęcego, który stanowi ok.85-90% jej składu. Ma ona wiele składników odżywczych, które pomagają utrzymać włosy, skórę i paznokcie w dobrym stanie. Jej zdrowotne właściwości są przydatne dla osób w każdym wieku.

Zwłaszcza dla kobiet w ciąży, które obawiają się brzydkich i widocznych rozstępówgalaretka to świetne rozwiązanie. Można jeść ją w dużych ilościach, co widocznie poprawi kondycję skóry i zapobiegnie pojawianiu się rozstępów.

Kobieta w ciąży

Także osoby cierpiące na artrozę, czyli chorobę stawów, powinny wzbogacić swoją dietę o galaretkę, aby zapobiec zniszczeniom chrząstki. Galaretka zawiera również glicynę, związek chemiczny, który bierze udział w regeneracji tkanek.

Nie bez powodu lekarze bardzo często zalecają jedzenie galaretki osobom dochodzącym do siebie po operacji lub chorobie. Dodatkową zaletą jest wpływ galaretki na trawienie i wzmocnienie mięśni, więzadeł i stawów, przez co w przyszłości trudniej o kontuzję.

Jak widać, galaretka może poszczycić się bardzo wszechstronnymi właściwościami. Łącząc jedzenie galaretki z piciem dużych ilości wody, używaniem dobrej jakości kosmetyków i odpowiednią ochroną przed słońcem, masz szansę na powstrzymanie procesów starzenia się skóry.

 

Zobacz także: Przedwczesne starzenie się? Zmień dietę!

Szkodliwy nałóg

Wiesz już, że sprzymierzeńcem Twojej skóry jest galaretka, ale czy zdajesz sobie sprawę, że jej zbawienne właściwości mogą zostać całkowicie zneutralizowane przez szkodliwe nałogi, takie jak palenie papierosów? Nikotyna sprawia, że Twoja skóra starzeje się szybciej, przyspiesza pojawienie się zmarszczek i sprawia, że cera wygląda na wyblakłą i zmęczoną.

Rzucanie palenia

Nieważne więc ile pieniędzy zainwestujesz w kremy odmładzające czy alternatywne sposoby na zmarszczki… Jeśli nie rzucisz palenia, Twój organizm, a w tym również Twoja skóra, nie oprą się negatywnemu wpływowi nikotyny.

Przeczytaj również: Głód nikotynowy – 5 naparów na jego pozbycie

Czas płynie nieubłaganie i nie da się go powstrzymać, tak samo jak pewnych dziedzicznych cech i uwarunkowań. Istnieje jednak wiele sposobów na powstrzymanie przedwczesnego starzenia się, zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz. Odpowiednio troszcząc się nie tylko o wygląd, ale też o swoje zdrowie, szybko zauważysz poprawę.

 

[featured-post url=”https://mejorconsalud.com/4-recetas-con-gelatina/”]

  • Alvarez Fontanet, E. (1995). Consecuencias del estrés oxidativo de la piel por radiaciones ultravioleta. Revista Cubana de Investigaciones Biomédicas14(1), 0-0.
  • Tapia, A. G. (2001). Menopausia y piel. Actas Dermo-Sifiliográficas92(10), 431-437.
  • Valdés-Rodríguez, R., Torres-Álvarez, B., González-Muro, J., & Almeda-Valdés, P. (2012). La piel y el sistema endocrinológico. Gaceta médica de México148(2), 162-168.