Galaretka odmłodzi Twoją skórę!

Czy wiedziałaś o tym, że prosta i smaczna przekąska w postaci galaretki może pomóc utrzymać jędrność skóry? Zawiera ponad 80% z kolagenu, który regeneruje tkanki.
Galaretka odmłodzi Twoją skórę!
Maria del Carmen Hernandez

Przejrzane i zatwierdzone przez: dermatolog Maria del Carmen Hernandez.

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 18 kwietnia, 2023

Czy wiesz o tym, że galaretka ma korzystny wpływ na Twoją urodę? Wraz z upływem czasu Twoja skóra traci elastyczność, co sprawia, że nie wygląda już tak dobrze jak przed laty. Głównym czynnikiem odpowiedzialnym za regenerację tkanek i świeży oraz zdrowy wygląd Twojej skóry jest kolagen.

A czy wiesz już w jaki sposób uzupełnić jego niedobór, by odmłodzić swoją skórę? Pomoże Ci w tym galaretka!

W dzisiejszych czasach alternatywne metody leczenia cieszą się ogromną popularnością. Są to między innymi terapie wykorzystujące elektrody czy fale radiowe, których głównym celem jest zapobieganie przedwczesnemu starzeniu się skóry. Skóra traci swoją elastyczność i świeżość głównie przez takie czynniki jak niezdrowa dieta, szkodliwe nawyki i nałogi czy promienie słoneczne.

Zwłaszcza w przypadku kobiet, twarz jest szczególnie narażona na działanie tych czynników, a dodatkowo na pogarszający się stan skóry wpływa również stres czy brak snu.

Na rynku jest dostępnych wiele produktów upiększających, należy jednak zachować szczególną ostrożność w ich stosowaniu. Upewnij się, że wiesz o swojej skórze jak najwięcej i dbasz o nią poprzez tak proste czynności jak codzienne zmywanie makijażu przed pójściem spać. Jeśli tego nie robisz, Twoje pory pozostają zablokowane, co niszczy Twoją skórę i sprawia, że wygląda na przemęczoną i osłabioną.

O skórę twarzy można dbać także stosując specjalne ćwiczenia wzmacniające mięśnie. Dzisiaj jednak skupimy się na wyjątkowo prostej i taniej metodzie, pozbawionej efektów ubocznych. Lekarstwem dla Twojej skóry może być bowiem galaretka. Jedzona codziennie sprawi, że Twoja skóra będzie wyglądać zdrowo i będzie opierać się upływowi czasu. Co więcej, galaretka nie jest zbyt kaloryczna, więc nie musisz obawiać się przybrania na wadze.

Galaretka

Galaretka zawiera kolagen pochodzenia zwierzęcego, który stanowi ok.85-90% jej składu. Ma ona wiele składników odżywczych, które pomagają utrzymać włosy, skórę i paznokcie w dobrym stanie. Jej zdrowotne właściwości są przydatne dla osób w każdym wieku.

Zwłaszcza dla kobiet w ciąży, które obawiają się brzydkich i widocznych rozstępówgalaretka to świetne rozwiązanie. Można jeść ją w dużych ilościach, co widocznie poprawi kondycję skóry i zapobiegnie pojawianiu się rozstępów.

Kobieta w ciąży

Także osoby cierpiące na artrozę, czyli chorobę stawów, powinny wzbogacić swoją dietę o galaretkę, aby zapobiec zniszczeniom chrząstki. Galaretka zawiera również glicynę, związek chemiczny, który bierze udział w regeneracji tkanek.

Nie bez powodu lekarze bardzo często zalecają jedzenie galaretki osobom dochodzącym do siebie po operacji lub chorobie. Dodatkową zaletą jest wpływ galaretki na trawienie i wzmocnienie mięśni, więzadeł i stawów, przez co w przyszłości trudniej o kontuzję.

Jak widać, galaretka może poszczycić się bardzo wszechstronnymi właściwościami. Łącząc jedzenie galaretki z piciem dużych ilości wody, używaniem dobrej jakości kosmetyków i odpowiednią ochroną przed słońcem, masz szansę na powstrzymanie procesów starzenia się skóry.

Szkodliwy nałóg

Wiesz już, że sprzymierzeńcem Twojej skóry jest galaretka, ale czy zdajesz sobie sprawę, że jej zbawienne właściwości mogą zostać całkowicie zneutralizowane przez szkodliwe nałogi, takie jak palenie papierosów? Nikotyna sprawia, że Twoja skóra starzeje się szybciej, przyspiesza pojawienie się zmarszczek i sprawia, że cera wygląda na wyblakłą i zmęczoną.

Rzucanie palenia

Nieważne więc ile pieniędzy zainwestujesz w kremy odmładzające czy alternatywne sposoby na zmarszczki… Jeśli nie rzucisz palenia, Twój organizm, a w tym również Twoja skóra, nie oprą się negatywnemu wpływowi nikotyny.

Czas płynie nieubłaganie i nie da się go powstrzymać, tak samo jak pewnych dziedzicznych cech i uwarunkowań. Istnieje jednak wiele sposobów na powstrzymanie przedwczesnego starzenia się, zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz. Odpowiednio troszcząc się nie tylko o wygląd, ale też o swoje zdrowie, szybko zauważysz poprawę.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Alvarez Fontanet, E. (1995). Consecuencias del estrés oxidativo de la piel por radiaciones ultravioleta. Revista Cubana de Investigaciones Biomédicas14(1), 0-0.
  • Asserin, J., Lati, E., Shioya, T., & Prawitt, J. (2015). The effect of oral collagen peptide supplementation on skin moisture and the dermal collagen network: evidence from an ex vivo model and randomized, placebo‐controlled clinical trials. Journal of cosmetic dermatology14(4), 291-301.
  • Bolke, L., Schlippe, G., Gerß, J., & Voss, W. (2019). A collagen supplement improves skin hydration, elasticity, roughness, and density: Results of a randomized, placebo-controlled, blind study. Nutrients11(10), 2494.
  • Inoue, N., Sugihara, F., & Wang, X. (2016). Ingestion of bioactive collagen hydrolysates enhance facial skin moisture and elasticity and reduce facial ageing signs in a randomised double‐blind placebo‐controlled clinical study. Journal of the Science of Food and Agriculture96(12), 4077-4081.
  • Mayo Clinic. Arrugas. https://www.mayoclinic.org/es-es/diseases-conditions/wrinkles/diagnosis-treatment/drc-20354931
  • Mayo Clinic. Cuidado de la piel: 5 sugerencias para una piel sana. https://www.mayoclinic.org/es-es/healthy-lifestyle/adult-health/in-depth/skin-care/art-20048237
  • Morita, A. (2007). Tobacco smoke causes premature skin aging. Journal of dermatological science48(3), 169-175.
  • Tapia, A. G. (2001). Menopausia y piel. Actas Dermo-Sifiliográficas92(10), 431-437.
  • Rowles, A. (4 de junio, 2017 )What Is Gelatin Good For? Benefits, Uses and More. Healthline. https://www.healthline.com/nutrition/gelatin-benefits
  • Valdés-Rodríguez, R., Torres-Álvarez, B., González-Muro, J., & Almeda-Valdés, P. (2012). La piel y el sistema endocrinológico. Gaceta médica de México148(2), 162-168.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.