Ćwiczenia na ujędrnienie skóry twarzy i zmarszczki

Przedstawiamy kilka ćwiczeń twarzy, które są równie skuteczne w walce ze zmarszczkami na twarzy, co kosmetyki, a do tego nic nie kosztują. Wystarczy, że będziesz je wykonywać codziennie, poświęcając dosłownie kilka minut i gotowe!
Ćwiczenia na ujędrnienie skóry twarzy i zmarszczki

Ostatnia aktualizacja: 22 marca, 2022

Ćwiczenia na ujędrnienie twarzy nie są tak popularne i nie wykonujemy ich tak często, jak ćwiczeń innych części ciała, a to duży błąd. Bardzo ważnym jest, aby poznać ćwiczenia twarzy i wykonywać je codziennie. Pomogą one bowiem opóźnić proces starzenia się, przede wszystkim pojawianie się zmarszczek.

Twarz bez wątpienia jest miejscem, które najszybciej pokazuje oznaki upływającego czasu. Dlatego też ta część ciała wymaga specjalnego traktowania i dbania o nią. Najważniejsza jest zdrowa dieta, która powinna zawierać dużo owoców, warzyw i odpowiednią ilość wody. Podobnie, powinniśmy utrzymać dobre i zdrowe nawyki stylu życia, robić ćwiczenia na ujędrnienie twarzy, dobrze spać, unikać spożywania alkoholu i sytuacji stresowych.

Na rynku istnieje wiele produktów i metod przeznaczonych do walki z oznakami starzenia się i eliminowania zmarszczek, które bez wątpienia są bardzo skuteczne, ale również bardzo kosztowne. Dlatego też w dalszej części artykułu pokażemy kilka ćwiczeń twarzy, które są równie skuteczne w walce ze zmarszczkami na twarzy, a do tego nic nie kosztują. Wystarczy, że będziesz je wykonywać codziennie, poświęcając dosłownie kilka minut i gotowe! Nic prostszego!

Ćwiczenia na ujędrnienie skóry twarzy

Zmniejsz widoczność zmarszczek

Po kąpieli stań przed lustrem i postaraj się poruszać wszystkimi mięśniami twarzy przez dziesięć minut. Jeżeli jest to możliwe, dobrze jest wykonywać to ćwiczenie tuż przed pójściem spać.

Zmniejsz zmarszczki poprzez ćwiczenia na ujędrnienie skóry twarzy

Ćwiczenia na ujędrnienie i wzmocnienie powiek

Aby wzmocnić i ujędrnić powieki, powinniśmy przenieść nasz wzrok w górę, najwyżej jak możliwe, a następnie w lewo i w prawo. Powinniśmy wykonać cztery zestawy po dwadzieścia powtórzeń każdego z ćwiczeń, odpoczywając dwie minuty pomiędzy seriami.

Ujędrnianie policzków

Dosyć prostym ćwiczeniem na ujędrnianie policzków jest zamknięcie szczelnie ust i nabranie powietrza tak, aby uwydatnić policzki. Możemy również w tym czasie przesuwać język od lewej do prawej strony. Należy wykonać trzy serie po piętnaście lub dwadzieścia powtórzeń.

Utrzymanie zdrowych i pięknych ust

Wykonując ćwiczenia twarzy, nie zapominajmy o ustach. Aby wykonać to ćwiczenie, powinniśmy otworzyć usta jak najszerzej, a następnie zakryć wargami zęby. Licząc do dziesięciu, utrzymujemy tę pozycję, a następnie bardzo powoli zamykamy usta. Rozluźniamy mięśnie i zaczynamy od nowa, ćwiczenie powtarzamy pięć razy.

Łagodzenie kurzych łapek

Ćwiczenie to jest bardzo proste. Wystarczy, że opuszkami palców uciskamy i pocieramy zmarszczki wokół oczu, wykonując ruchy w górę i w dół. To świetny sposób na zmniejszenie widoczności kurzych łapek .

Kurze łapki - ćwiczenia na ujędrnienie twarzy

Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie przeczytaj więc ten artykuł: Zwiotczenie skóry – pozbądź się go dietą i ćwiczeniami

Ćwiczenia na ujędrnienie skóry twarzy – zapamiętaj!

Masaże twarzy przynoszą takie same rezultaty, co ćwiczenia twarzy, ponieważ działają na tkanki skóry, co pozwala skorygować jej uszkodzenia.. Masaże te powinny być wykonywane głównie w miejscach, gdzie nagromadzone są zmarszczki, wykonujemy je niejako rozciągając skórę.

Masaż twarzy może być wykonywany przez dziesięć minut, zarówno rano, jak i wieczorem. Jeżeli to możliwe, do ich wykonywania powinniśmy używać kilku kropli olejku ze słodkich migdałów, który pomoże nawilżyć skórę.

Zanim zabierzemy się za ćwiczenia na ujędrnienie twarzy, bardzo ważne jest, abyśmy rozprowadzili krem nawilżający na całej twarzy w celu przygotowania i pobudzenia skóry.

Przyczyni się to też do tego, że ćwiczenia twarzy, które wykonamy będą dużo bardziej efektywne i przyniosą lepsze rezultaty. Najlepszy moment na wykonywanie ćwiczeń to poranek, zaraz po przebudzeniu się lub wieczór, kiedy wybieramy się już do łóżka.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.