Masaże wyszczuplające – korzyści

· Kwiecień 20, 2015

Aby utrzymać zdrowe i dobrze wyglądające ciało, należy stosować zbilansowaną dietę i regularnie uprawiać sport. Poza tym istnieje wiele zabiegów pomagających poprawić wygląd najbardziej „kłopotliwych” stref ciała takich jak ramiona, brzuch czy nogi. Czy twoja skóra również stała się wiotka oraz wymaga ujędrnienia i wysmuklenia? Jeśli twoja odpowiedź brzmi „tak”, proponujemy masaże wyszczuplające, które możesz samodzielnie wykonać w domu. Nasze masaże wyszczuplające są łatwe do wykonania i bardzo tanie.

Preparaty wyszczuplające można stosować na ramiona, talię, brzuch lub nogi. Ich celem jest redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu oraz poprawa krążenia krwi i zapobieganie powstawaniu żylaków.

Oprócz korzyści o charakterze estetycznym, masaże wyszczuplające pomagają zmniejszyć napięcie i stres, łagodzą bóle mięśni, poprawiają krążenie krwi oraz elastyczność skóry. Ogólnie mówiąc, masaż to kombinacja ruchów wywierających nacisk na tkanki określonego obszaru ciała. Jeśli chcesz czerpać maksimum korzyści z masażu, zaopatrz się w alkohol, rękawicę do złuszczania naskórka i krem wyszczuplający.

Przed przystąpieniem do każdego typu masażu należy oczyścić przy użyciu wacika obszar ciała, który będziemy masowali – w ten sposób usuniemy wszelkie zanieczyszczenia. Pamiętaj, żeby robić to delikatnie, tak by nie doszło do podrażnienia skóry!

2#:masaże.jpg

Przy użyciu rękawicy do złuszczania naskórka wykonuj masaż kolistymi ruchami. Nałóż krem wyszczuplający i masuj w różnych kierunkach, unikając jednak by rękawica przesuwała się od góry do dołu – może to spotęgować zwiotczenie skóry. Masuj delikatnie, lecz wywierając nacisk. Zachowaj jednak ostrożność, gdyż w wyniku zbyt silnego ucisku mogą pojawić się siniaki. Na zakończenie przemyj masowany obszar wacikiem.

Masaże wyszczuplające: Chcesz samodzielnie przygotować krem wyszczuplający?

Krem na zimno

Przygotuj w bemarze naczynie z 1/2 litra wody z 1 łyżką stołową: alg morskich, rozmarynu, aloesu, mięty, Gatu Koli (Centella asiatica), bluszczu i elastyny. Nazwy niektórych z tych produktów brzmią egzotycznie, ale jeśli wybierzesz się do sklepu ze zdrową żywnością, na pewno je tam znajdziesz.

Zmiksuj wszystkie składniki i – po zagotowaniu – odstaw do schłodzenia, a następnie przelej mieszankę do szklanego naczynia. Przechowuj w miejscu, gdzie nie dochodzą promienie słoneczne, najlepiej w lodówce – krem na dłużej pozostanie zimny i świeży.

Kawa dobra na nogi

3#:masaże.jpg

Ten krem należy stosować głównie do usuwania martwego naskórka nóg. Jego głównym składnikiem jest kawa. Kawowy krem jest idealny do stosowania po depilacji.

Składniki

  • 4 łyżki cukru
  • 4 łyżki kawy mielonej
  • 1 łyżka oliwy z oliwek
  • 1 łyżka soli morskiej
  • 2 łyżki miodu

Przygotowanie

Do naczynia wsyp cukier, kawę mieloną, sól morską oraz dodaj oliwę z oliwek i miód. Następnie nakładaj krem dłońmi na nogi i wykonuj delikatny masaż kulistymi ruchami. Poza usunięciem martwych komórek poczujesz się również odprężona i zrelaksowana.

4#:masaże.jpg

Techniki masażu

Rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie

Najlepszym sposobem wykonywania masażu dłońmi – po wcześniejszym nałożeniu kremu wyszczuplającego – jest rozpoczęcie od delikatnego ugniatania i następnie stopniowego zwiększania nacisku. Wykonuj ruchy zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara przez około 20 minut i od czasu do czasu delikatnie poklepuj masowany obszar ciała.

Rezultaty masażu wyszczuplającego nie są natychmiastowe. Musisz wykazać się cierpliwością i samozaparciem. Pamiętaj, że masaż nie tylko korzystnie wpływa na skórę ciała – dodatkowo pomaga się zrelaksować, pozbyć się stresu, a także poprawia krążenie krwi. Pij dużo wody – ułatwi ona wydalanie toksyn z organizmu, uprawiaj różne sporty (na przykład bieganie, jazdę na rowerze, pływanie), wysypiaj się – przeznaczaj na nocny odpoczynek 8 godzin oraz – co najistotniejsze – dbaj o swoje ciało i utrzymuj idealną wagę, stosuj zdrową, bogatą w świeże owoce i warzywa dietę – dostarczą one organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych i witamin, których potrzebuje, by zachować doskonałą kondycję.