Galaretka – najlepszy sprzymierzeniec twoich stawów

Lipiec 30, 2015
Regularne spożywanie galaretki, dzięki dostarczanemu przez nią kolagenowi, pomaga wzmocnić kości,ścięgna, chrząstki i wiązadła.

 

Bez wątpienia galaretka powinna być w modzie, zarówno jeśli chodzi o nasze zdrowie, jak również, gdy myślimy o naszej urodzie. Ten wspaniały produkt dba o nasze zęby i kości, nie zawiera cholesterolu ani tłuszczów, a ponadto pasuje do wielu dań. Poza tym jest naprawdę pyszna i dlatego smakuje małym i dużym. Ale czy wiedziałaś, że galaretka jest również naszym sprzymierzeńcem w walce o zdrowe stawy?

Galaretka i jej korzyści dla naszych stawów

2#:galaretka.jpg

  • Galaretka pochodzi od żelatyny. Chociaż wydaje się, że jest prawie bezsmakowa, pozostawia wrażenie orzeźwienia i najważniejsze: korzyści zdrowotne jakie możemy z niej czerpać są naprawdę niezliczone.
  • Galaretka to przede wszystkim czysta proteina, którą otrzymuje się poprzez wydobycie i przetworzenie kolagenu skóry i tkanki kostnej pochodzenia zwierzęcego. Zawiera 90% białka, 2% soli mineralnych, a resztę stanowi woda.
  • Galaretka jawi się również jako wspaniały sposób, aby zadbać o nasze stawy i je wzmocnić, a to dzięki jej zdolności dokonywania syntezy kolagenu w naszym organizmie. Dzięki temu, spożycie tego produktu pozwala nam na wzmocnienie paznokci, włosów i zębów. Poza tym, odpowiednia ilość zawartego w niej fluoru umożliwia ochronę szkliwa i uniknięcie pojawienia się próchnicy. Jest więc po prostu niesamowita.
  • Galaretka pomaga również w chorobach tkanki łącznej takich jak na przykład zapalenie stawów,  znacznie zmniejszając obrzęk. Dzieje się tak, przede wszystkim, dzięki jej właściwościom regeneracji chrząstki stawów.
  • Poza tym, produkt ten zawiera aminokwas znany jako „lizyna”, który wzmacnia nasze mięśnie.
  • Być może zadziwi cię fakt, że galaretka jest uznana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) jako pokarm o takim samym znaczeniu i zdrowotności, jak chleb!
  • Na koniec warto wspomnieć, że galaretka jest również wspaniałym sposobem na zapobieganie osteoporozie i walkę z tym schorzeniem.  

Jakie ilości galaretki powinniśmy spożywać, aby odpowiednio dbać o nasze stawy?

3#:galaretka.jpg

To naprawdę proste. Aby pomóc w odbudowie chrząstki i kości oraz przyśpieszyć proces regeneracji stawów potrzebujemy tylko 10 gramów galaretki dziennie. Jest to więc doskonały pomysł na deser. Poza tym, przy jej spożyciu nie musisz martwić się o cholesterol jak zdarza się w przypadku innych produktów pochodzenia zwierzęcego bogatych w białko.

Dzięki dostarczonemu przez galaretkę kolagenowi – wzmacniają się nasze kości, ścięgna, wiązadła oraz chrząstka. Dlatego pamiętaj o tym, aby spożywać ją regularnie. To naprawdę proste – możesz stworzyć z niej doskonały deser dla ciebie i twojej rodziny. Poza tym pamiętaj, że jest niezwykle smaczna i prawie nie zawiera kalorii, dlatego pozwoli ci utrzymać odpowiednią wagę.

Różne sposoby na spożywanie galaretki

4#:galaretka.jpg

Jak już wspominaliśmy, galaretka jest doskonałym sprzymierzeńcem w utrzymaniu zdrowych stawów. Jest nawet w stanie odbudować chrząstkę. Poza tym, jak już wcześniej mówiliśmy, wystarczy tylko spożywać regularnie 10 gramów galaretki dziennie, a ta zdrowotna terapia zacznie naprawdę działać.

Oczywiście, jeśli mamy ochotę, bez najmniejszego problemu możemy zjeść większe ilości galaretki, ale wystarczy, aby stanowiła ona codzienny deser. Galaretka raz na dzień to doskonała opcja dla ciebie i twoich stawów.Poza tym, dietetycy polecają spożywanie tego deseru wraz z owocami. Dlatego też, możemy zrobić pyszny mus albo inny delikatny deser, do którego nie dodamy zbyt dużo cukru. Przygotowując galaretkę z  owocami powinniśmy jednak pamiętać, aby unikać łączenia jej z ananasempapają, kiwi czy figą. Zastanawiasz się pewnie dlaczego? Otóż owoce te zawierają enzymy, które uniemożliwiają stężenie się żelatyny w naszym organizmie. W ten sposób mieszając ją z tymi owocami, nie pozwalamy, aby mogły zadziałać jej właściwości, tak ważne, kiedy dbamy o nasze stawy. Dlatego nie zapomnij o tym! Bez zastanowienia dodaj galaretkę do twojego jadłospisu, a na pewno zauważysz poprawę stanu zdrowia. Poza tym przyznajmy: czy istnieje ktoś, kto nie lubi galaretki?

WIĘCEJ DLA CIEBIE