Woda ananasowa - przygotowanie i korzyści

Wodę ananasową możesz pić o każdej porze dnia. Wypijanie jednak pierwszej szklanki z rana na czczo pomaga nam znacznie lepiej wykorzystać wszystkie zawarte w niej składniki odżywcze. Dzięki temu jeszcze lepiej wykorzystamy właściwości tego mało znanego napoju.
Woda ananasowa - przygotowanie i korzyści
Valeria Sabater

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Valeria Sabater.

Ostatnia aktualizacja: 11 października, 2022

Ananas jest bardzo smacznym owocem, cenionym już od czasów starożytnych ze względu na swoje właściwości diuretyczne i wspomaganie funkcji trawiennych. Wspaniałym sposobem na wykorzystanie go jest woda ananasowa. Największe zalety ananasa to jego wysoka zawartość błonnika pokarmowego, fitosterole i bromelina.

Działanie tych związków  ułatwia wydalenie toksyn które mogą stawać się przyczyną poważnych chorób. Inną cechą ananasa, którą warto podkreślić jest jego bogactwo substancji przeciwutleniających.

Dzięki którym chroni on nasz organizm przed uszkodzeniem komórek spowodowanym przez wolne rodniki, cząsteczki odpowiedzialne za choroby przewlekłe i przedwczesne starzenie się naszego organizmu. W rzeczywistości, ananas okazał się być jednym z najlepszych owoców dla tych, którzy chcą schudnąć.

Dlaczego? ponieważ zapewnia uczucie sytości, zawiera bardzo mało kalorii i wspomaga prawidłowe funkcjonowanie naszego metabolizmu.  Jego smak i różnorodność pozwoliły uczynić z niego istotny element rozmaitych diet. Od pewnego czasu dietetycy i znawcy tematu odżywienia informują, że również woda ananasowa przygotowana z owocu i jego skórki, może pomóc nam jak najlepiej wykorzystać tak liczne właściwości tego owocu.

W dzisiejszym artykule podzielimy się z Tobą przepisem na pyszną wodę ananasową. Opowiemy Ci też, jakie korzyści odniesiesz pijąc ją z rana na pusty żołądek. Koniecznie wypróbuj jak najszybciej!

Woda ananasowa – jak ją przygotować?

Istnieje kilka sposobów na przygotowanie tej wody, ale istnieje bardzo prosty przepis, który nie zajmuje wiele czasu i daje doskonałe rezultaty.

Woda ananasowa

Składniki

  • ½ ananasa
  • 1 litr wody

Sposób przygotowania

  • Obierz średniej wielkości ananasa. Następnie pokrój go w drobną kostkę i umieść w słoiku z litrem wody.
  • Pozostaw na noc i następnego dnia pij powstały w ten sposób płyn.
  • Uzyskany w ten sposób litr wody można rozdzielić na kilka dawek w ciągu dnia.

Uwaga! Przygotowując ten zdrowy, orzeźwiający napój, nie można dodawać cukru, ponieważ właściwości ananasa zostaną w ten sposób zniszczone.

Woda ananasowa – dlaczego pić na czczo?

Codzienne spożycie wody ananasowej jest doskonałą alternatywą dla uzupełnienia niezbędnej ilości płynów w organizmie, których organizm potrzebuje do działania w optymalny sposób.

Napój ten jest bardzo lekki i nie zawiera cukru, a jego lekko kwaśny smak sprawia, że jest wręcz idealny, aby ugasić pragnienie w upalne dni.

Mimo że napój ten możesz pić kilka razy dziennie, zawsze zaleca się, aby pierwszy kubek wypić na czczo, to znaczy, na pusty żołądek. Jest tak, ponieważ w pierwszym momencie dnia najlepiej wchłaniamy składniki odżywcze i wartości ukryte w tym, co jemy i pijemy.

Zmniejsza stany zapalne

Jego zawartość bromeliny, silnego enzymu trawiennego, wykazuje właściwości przeciwzapalne, które mają bardzo pozytywny wpływ na tkanki i układy naszego organizmu.

Ból łokcia

Zalecany jest dla tych, którzy cierpią na zaburzenia przewlekłe, takie jak artretyzmchoroby kości i inne dolegliwości, które nasilają się podczas odpowiedzi zapalnej ciała. Jest również doskonałym sprzymierzeńcem, aby uzyskać płaski brzuch, zmniejsza bowiem obecność gazów w jelitach i retencję płynów.

Wspomaga odchudzanie

Woda ananasowa jest doskonałym suplementem diety dla wszystkich, którzy chcą schudnąć w zdrowy i stabilny sposób. Jej wysoka zawartość błonnika i aktywna bromelina pomagają proces trawienia i zapobiegają gromadzeniu się tłuszczu.

Te same właściwości są przydatne w zwalczaniu głodu, hamowaniu apetytu i tym samym unikaniu nadmiernego spożycia kalorii.

Oczyszcza wątrobę i jelito grube

Detoksykacja wątroby i jelita grubego stała się dziś koniecznością dla większości ludzi. Nagromadzenie toksyn i trudności, które to powoduje mogą prowadzić do rozwoju szeregu objawów, które niszczą nam zdrowie i znacznie obniżają jakość życia.

Wątroba

Regularne picie tej oczyszczającej wody na czczo poprawia funkcję wątroby, jest pomocne w filtrowaniu krwi i przyspiesza wydalanie odpadów.

Dodatkowo ma właściwości lekko przeczyszczające i pobudzające perystaltykę jelit,dzięki czemu oczyszczają się Twoje jelita.

Wzmacnia układ odpornościowy

Jego znacząca zawartość witaminy C i innych niezbędnych składników odżywczych sprawia, że napój ten jest dobrym naturalnym lekarstwem, aby zwiększyć odpowiedź immunologiczną organizmu. Ochronni Cię to przed wieloma chorobami i infekcjami.

Jego codzienne picie na czczo zapobiega chorobom wirusowym i zmniejsza ryzyko rozwoju schorzeń przewlekłych.

Uwzględnij tę wodę jako część swojej codziennej diety, gdyż jest to świetny sposób, aby chronić organizm i poprawić Twój ogólny zdrowia. Możesz go pić codziennie, chociaż z powodzeniem stosuje się również dawkę dwa lub trzy razy w tygodniu.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Healthline.com Bromelain [Online] Available at: www.healthline.com/health/bromelain
  • Healthline.com 7 Ways Your Body Benefits from Lemon Water [Online] Available at: www.healthline.com/health/food-nutrition/benefits-of-lemon-water
  • Dalgo Flores VM. Obtención de un concentrado con bromelina a partir de piña (Ananas comosus), y determinación de su actividad enzimática en sustratos proteínicos. Universidad Técnica de Ambato. Ecuador (2012).

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.