Zrób detoks przy użyciu ananasa

Ze względu na swoje właściwości oczyszczające i moczopędne ananasowy detoks pomoże Ci pozbyć się nadmiaru płynów z organizmu, oczyścić wątrobę, nerki i trzustkę.
Zrób detoks przy użyciu ananasa

Ostatnia aktualizacja: 26 stycznia, 2019

Ananas jest jednym z najpopularniejszych owoców. Składa się z dużej ilości wody i przeciwutleniaczy, więc zapobiega zatrzymywaniu się płynów w organizmie oraz eliminuje z ciała toksyny, wspomagając tym samym naturalny detoks. Co więcej, detoks przy użyciu ananasa działa moczopędnie i oczyszczająco, dzięki czemu pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów i poprawić samopoczucie.

Detoks przy użyciu ananasa – jak go zrobić?

Z powodu licznych złych nawyków nowoczesnego życia organizm często przeciąża się zbyt wieloma funkcjami, jakie musi wykonać. W takiej sytuacji trudno jest mu pozbyć się toksyn, które z kolei gromadzą się w krwiobiegu, stwarzając ryzyko uszkodzenia podstawowych układów organizmu.

Dzięki wysokiej zawartości witamin, minerałów i wody ananas może wspomóc naturalny detoks Twojego organizmu, czyli pobudzić działanie podstawowych układów ciała i pozbyć się szkodliwych odpadków. Ponadto, ananas zawiera wysokie stężenie enzymu trawiennego, znanego jako bromelina. Enzym ten wspomaga trawienie oraz wchłanianie środków odżywczych, wspomagając tym samym pracę jelit.

Zanim zaczniesz ananasowy detoks

Warto wykonać detoks przy użyciu ananasa

Detoks przy użyciu ananasa to doskonały sposób na pozbycie się nadmiaru płynów  z organizmu oraz oczyszczenie wątroby, nerek i trzustki.

Chcielibyśmy jednak zaznaczyć, że nie należy przeprowadzać go zbyt często ani stosować przez zbyt długi okres czasu, ponieważ charakteryzuje go niska zawartość kalorii i brak wystarczających składników odżywczych do utrzymania dobrego zdrowia.

Detoks przy użyciu ananasa powinien trwać maksymalnie cztery dni. Jest to wystarczy czas, aby stracić kilka zbędnych kilogramów i oczyścić całe ciało.

Może Cię również zainteresować: Zdrowe nawyki wspomagające detoks organizmu

Co to jest ananasowy detoks?

Ananasowy sok na detoks

Ananasowy detoks to czterodniowy plan, który przewiduje włączanie ananasa do każdego posiłku w ciągu dnia. Ananas należy łączyć z niskokalorycznymi posiłkami, które jeszcze bardziej wzmocnią działanie ananasa. Chodzi przede wszystkim o połączenie 400 gram białka zwierzęcego z warzywami i zdrową porcją ananasa.

Dzień 1

  • Śniadanie:  Zacznij dzień od zjedzenia dwóch plastrów organicznego ananasa. Nie używaj ananasa z puszki zamoczonego w słodkim syropie. Zjedz razem z dwoma pełnoziarnistymi tostami i dżemem o niskiej zawartości cukru.
  • Obiad: Zjedz dwa plastry ananasa razem z 200 g grillowanego tuńczyka przyprawionego odrobiną soli, pieprzu i oliwy z oliwek.
  • Kolacja: Dwa plastry ananasa z 200 g grillowanej piersi kurczaka oraz sałatą z olejem i octem.

Jeśli odczuwasz głód między posiłkami, przygotuj i wypij sok z niewykorzystanej części owocu.

Dzień 2

  • Śniadanie: Dwa plastry ananasa z chlebem posmarowanym serem o niskiej zawartości tłuszczu.
  • Obiad: Przygotuj grillowany stek przyprawiony łyżka stołową oliwy z oliwek. Na deser zjedz dwa plastry ananasa.
  • Kolacja: Przygotuj lekką, kremową zupę z selera naciowego, szparagów i karczochów. Posiłek uwieńcz zjedzeniem dwóch plastrów ananasa.

Dzień 3 i 4

  • Przez dwa ostatnie dni powtórz menu z pierwszego i drugiego dnia.

Za pomocą tej prostej diety, odmawiając sobie wszystkich niezdrowych pokus, zrzucisz około 2,5-5 kg. Pamiętaj jednak, aby pomiędzy kuracjami zrobić co najmniej dwa miesiące przerwy.

Przeciwwskazania

detoks ananasowy

Prezentowany przez nas detoks przy użyciu ananasa ma bardzo mało kalorii, dlatego w trakcie jego trwania może doskwierać Ci uczucie niepokoju, głodu, ogólna apatia oraz brak energii.

Detoksu nie powinny przeprowadzać osoby cierpiące na nadciśnienie, cukrzycę bądź problemy z nerkami.

Niektóre składniki zawarte w ananasie mogą w połączeniu z pewnymi lekami wywoływać niepożądane działania , intensyfikując ich skutki uboczne. Jeżeli na stałe przyjmujesz leki, pamiętaj, aby przed przeprowadzeniem detoksu skonsultować się ze swoim lekarzem.

Ponadto, jedzenie ananasa w dużych ilościach może powodować niewielkie podrażnienia i krosty na języku oraz w jamie ustnej. Ten skutek uboczny może powstać ze względu na dużą zawartość kwasów i bromeliny.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Farid Hossain, M. (2015). Nutritional Value and Medicinal Benefits of Pineapple. International Journal of Nutrition and Food Sciences. https://doi.org/10.11648/j.ijnfs.20150401.22
  • Jacques, D. T., Marc, K. T., & Marius, A. (2008). Biochemical effectiveness in liver detoxication of fresh pineapple (Ananas comosus) with the wistar rats, previously intoxicated by Doliprane. Journal of Cell and Animal Biology.
  • Wijeratnam, S. W. (2015). Pineapple. In Encyclopedia of Food and Health. https://doi.org/10.1016/B978-0-12-384947-2.00547-X

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.