Zrób detoks przy użyciu ananasa

Z powodu odczuwania braku energii podczas trwania tego detoksu, możliwe, że będzie Ci doskwierał niepokój, ogólna apatia oraz huśtawki nastroju.

Ananas jest jednym z najpopularniejszych owoców.  Składa się z dużej ilości wody i przeciwutleniaczy, nic dziwnego zatem, że pomaga zwalczać zatrzymywanie płynów w organizmie, eliminuje z ciała toksyny, wspomagając naturalny detoks oraz – nawiasem mówiąc – może pomóc zrzucić kilka zbędnych kilogramów.

Dzięki swoim moczopędnym oraz oczyszczającym właściwościom wspomagającym chudnięcie i korzystnie wpływającym na organizm. Z tego powodu wiele osób decyduje się zrobić detoks swojego organizmu przy użyciu ananasa. Wykorzystują one znane właściwości tego owocu, które mogą pomóc Ci stracić na wadze i poczuć się lepiej.

Detoks przy użyciu ananasa – jak go zrobić?

Z powodu licznych złych nawyków nowoczesnego życia, organizm jest często przeciążony zbyt wieloma funkcjami, jakie musi wykonać. W takiej sytuacji trudno jest mu pozbyć się toksyn, które z kolei gromadzą się w krwiobiegu, stwarzając ryzyko uszkodzenia podstawowych układów organizmu.

Dzięki wysokiej zawartości witamin, minerałów i wody zawartych w ananasie, owoc ten może wspomóc naturalny detoks Twojego organizmu, wspomóc działanie podstawowych układów ciała oraz pozbyć się szkodliwych odpadków.

Ponadto, ananas zawiera wysokie stężenie enzymu trawiennego, znanego jako bromelina, który wspomaga trawienie oraz wchłanianie środków odżywczych, wspomagając tym samym pracę jelit.

Zanim zaczniesz ananasowy detoks

Ananas na detoks

Detoks przy użyciu ananasa to doskonały sposób, by wyeliminować z organizmu nadmiar płynów, oraz oczyścić wątrobę, nerki i trzustkę.

Chcielibyśmy jednak zaznaczyć, iż nie należy przeprowadzać go zbyt często bądź stosować przez zbyt długi czas, ponieważ charakteryzuje go niska zawartość kalorii i brak wystarczających składników odżywczych, by utrzymać dobre zdrowie.

Zalecamy, by detoks trwał cztery dni. Jest to czas wystarczający, by stracić kilka zbędnych kilogramów i oczyścić całe ciało.

Co to jest ananasowy detoks?

Ananasowy sok na detoks

Czterodniowy plan, by zrobić ananasowy detoks, przewiduje włączanie tego owocu do każdego posiłku w ciągu dnia, łącząc go przy tym z pokarmami niskokalorycznymi, które wzmocnią jeszcze działanie ananasa.

Ogólnie rzecz biorąc, chodzi o połączenie 400 gram białka zwierzęcego z chudego mięsa z warzywami i – oczywiście – zdrową porcją ananasa.

Dzień 1

  • Śniadanie:  Zacznij dzień zjedzeniem dwóch plastrów organicznego ananasa. Nie używaj ananasa z puszki, zamoczonego w słodkim syropie. Zjedz razem z dwoma pełnoziarnistymi tostami i dżemem o niskiej zawartości cukru.
  • Obiad: Zjedz dwa plastry ananasa z 200 g grillowanego tuńczyka przyprawionego odrobiną soli, pieprzu i oliwy z oliwek.
  • Kolacja: Dwa plastry ananasa z 200 g grillowanej piersi kurczaka oraz sałatą z olejem i octem.

Jeśli odczuwasz głód między posiłkami, dobrym pomysłem jest wypicie soku zrobionego z niewykorzystanej części owocu.

Dzień 2

  • Śniadanie: Dwa plastry ananasa z chlebem obłożonym niskotłuszczowym serem.
  • Obiad: Przygotuj grillowany stek przyprawiony łyżka stołową oliwy z oliwek. Na deser zjedz dwa plastry ananasa.
  • Kolacja: Przygotuj lekką, kremową zupę z warzyw takich, jak seler naciowy, szparagi i karczochy. Posiłek uwieńcz zjedzeniem dwóch plastrów ananasa.

Dzień 3 i 4

  • Przez dwa ostatnie dni, po prostu powtórz menu z dnia pierwszego i drugiego

Stosując tę prostą dietę i odpierając pojawiające się pokusy, w ciągu czterech dni możesz zrzucić nawet 2,5 – 5 kg. Pamiętaj jednak zrobić między kuracjami co najmniej dwumiesięczną przerwę.

Przeciwwskazania

Kobieta

Jako że prezentowany przez nas detoks cechuje niskokaloryczność, może Ci doskwierać w jego trakcie uczucie niepokoju, głodu, ogólna apatia oraz brak energii.

Detoks nie powinien być robiony przez osoby cierpiące na nadciśnienie, cukrzycę bądź problemy z nerkami.

Niektóre składniki zawarte w ananasie mogą wywoływać niepożądane działania w połączeniu z pewnymi lekami, intensyfikując ich skutki uboczne. Jeżeli na stałe przyjmujesz leki, dobrym pomysłem byłoby skonsultowanie się ze swoim lekarzem zanim zrobisz detoks.

Ponieważ ananas jest bogaty w kwasy i bromelinę, jedzenie go w dużych ilościach może powodować niewielkie podrażnienia i krosty na języku oraz w jamie ustnej.

WIĘCEJ DLA CIEBIE