Trzustka – oczyszczanie za pomocą ziół

27 września, 2018
Możemy łączyć codzienne spożywanie zielonej herbaty z naparem z ostropestu plamistego. Jego właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne pomagają w stymulacji wzrostu komórek wątrobowych.

Abyśmy mogły cieszyć się pełnią życia, niezbędne jest, by nasze organy wewnętrzne, takie jak np. trzustka pracowały perfekcyjnie – jak w zegarku. Jednak nie zawsze tak się dzieje.

Nieprawidłowy sposób odżywiania może obciążać jej pracę, co może prowadzić do podrażnienia, stanu zapalnego czy też gromadzenia większej ilości toksyn.

Czytając ten artykuł, podpowiemy jak możesz zadbać o swoją trzustkę stosując naturalne zioła.

Zdrowa trzustka

Z pewnością znasz co najmniej jedną osobę mającą jakikolwiek problem z trzustką. Bez wątpienia jedną z najpoważniejszych chorób z nią powiązanych jest nowotwór, jednak zazwyczaj większość jej dolegliwości jest zależna od insuliny.

Jak się jeszcze dowiesz w dalszej części tego artykułu, trzustka to prawdziwa fabryka umiejscowiona w naszym organizmie tuż za żołądkiem, która jest odpowiedzialna za wytwarzanie soków trawiennych, które pozwalają na rozkład spożywanych pokarmów.

Schemat dróg żółciowych w organizmie człowieka

Trzustka jest organem odpowiedzialnym za produkcję insuliny. Ponadto odpowiada także za utrzymywanie odpowiedniego stężenia cukru we krwi. To właśnie zdrowa trzustka sprawia, że nie zapadamy na cukrzycę.

To bardzo ważny narząd, który zdecydowanie zasługuje na naszą uwagę i o to, by o niego dbać. Czy chciałabyś się dowiedzieć jakie zioła pomogą Ci w skuteczny sposób oczyszczać trzustkę i naturalnie o nią dbać?

Zioła, które sprawią, że Twoja trzustka będzie zdrowa

1. Cudowne właściwości zielonej herbaty

Zielona herbata jest naturalnym antyoksydantem. Wciąż nieznane są jej wszystkie niesamowite właściwości.

Na przykład z niedawno przeprowadzonych badań opublikowanych na łamach naukowego czasopisma Metabolomics wynika, że codzienne picie zielonej herbaty wzmacnia zdrowie trzustki, a także pomaga ją chronić przed możliwym wystąpieniem nowotworu.

Filiżanka zielonej herbaty

Tajemnica tkwi w pewnym składniku, zwanym EGCG galusan epigalokatechiny, który niszczy komórki nowotworowe trzustki. Choć składnik ten nie stanowi lekarstwa sam w sobie, redukuje wpływ tych wolnych rodników chroniąc trzustkę.

Nie miej więc wątpliwości, że picie co najmniej jednej filiżanki zielonej herbaty każdego dnia, wyjdzie Ci jedynie na zdrowie.

2. Napar z ziela babki lancetowatej i z lukrecji

Czy znasz zalety i cenne właściwości tych dwóch leczniczych roślin? Picie przygotowanego z nich naparu, tuż po podstawowym posiłku, sprawi Ci wielką przyjemność.

Zaledwie kilka korzeni lukrecji w połączeniu z jedną łyżeczką babki lancetowatej, zalane szklanką gorącej wody stanowi wspaniały środek pomagający oczyścić trzustkę z zalegających w niej toksyn, a także działa na nią ochronnie.

Gałązki lukrecji

Być może o tym nie wiedziałaś, ale korzeń lukrecji zawiera pewną molekułę, która jest odpowiedzialna za odpowiednie stężenie glukozy, wykazuje działanie przeciwzapalne, a także działa leczniczo na trzustkę.

3. Lecznicze napary z rozmarynu i szałwii

Aromatyczny napar z rozmarynu i szałwii działa wspomagająco na trzustkę. Zdecydowanie wskazane jest spożywać go po kolacji. Nie dość, że działa ochronnie na narządy wewnętrzne, to jeszcze pomaga w relaksowaniu mięśni i przyczynia się do dobrego snu.

Rozmaryn posiada też właściwości łagodzące stany zapalne, a także pomaga w wydalaniu toksyn nagromadzonych w trzustce. Napar ten idealnie jest pić jeden raz dziennie.

Napar z rozmarynu

Wystarczy jedną gałązkę rozmarynu i pięć liści szałwii wrzucić do wody i doprowadzić do wrzenia. Pozostaw na pięć minut do zaparzenia, przestudź i pij z niewielką ilością pszczelego miodu.

4. Właściwości ostropestu plamistego

Zarówno w sklepach z produktami naturalnymi, jak i w aptekach możesz znaleźć ostropest plamisty przygotowany do sporządzania leczniczych naparów. Roślina ta zawiera sylimarinę. Jest to jeden z flawonolignanów pochodzenia roślinnego, który jest pomocny w oczyszczaniu z toksyn zarówno wątroby, jak i trzustki.

Dla osób, które cierpią na przykład na chorobę stłuszczeniową wątroby czy też na zapalenie trzustki stanowi idealne lekarstwo.

Tym bardziej, że właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne sylimariny mogą pomóc w stymulacji wzrostu komórek wątrobowych.

Kwiat ostropestu plamistego, by trzustka była zdrowa

Ostropest plamisty stosowany jest w większości, jeśli nie we wszystkich terapiach detoksykujących, gdy w grę wchodzi wątroba lub trzustka. Przygotowanie jest bardzo proste.

Wystarczy do wrzącej wody wrzucić jedną łyżeczkę nasion, zaczekać do zaparzenia. Tak przygotowany napar zaleca się pić po każdym posiłku.

Przeczytaj również artykuł: Zrób detoks wątroby i usuń cienie pod oczami

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat specjalnych właściwości ostropestu plamistego, zapytaj o nie swojego lekarza lub farmaceutę. Ogólnie zaleca się spożywanie maksymalnie 45o mg dziennie.

Spożywając zioło w postaci kapsułek, możesz lepiej kontrolować przyjmowaną ilość, ale nie zastąpi to ich smaku i zapachu w postaci naparu.

Z omówionych w tym artykule ziół wybierz te, która najbardziej Ci odpowiadają. Spożywaj co najmniej dwie filiżanki każdego dnia.

Dobrym zwyczajem może być też stałe spożywanie zielonej herbaty, a oprócz tego, któryś z omówionych ziołowych naparów.